Avustralya Doları (AUD)- Türk lirası (TL) Döviz Kuru Çevirici

Avustralya Doları (AUD) Avustralya, Türk lirası (TL) ise Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ın resmi para birimidir.

AUD/TL kuru arasında çevirici aracı arıyorsanız bu sayfa ile istediğiniz miktarda TL/AUD veya AUD/TL kurları arasında dönüştürme işlemi yapabilirsiniz.

Avustralya Doları, Avustralya resmi para birimidir ve “AUD” olarak kısaltılır. Avustralya Doları, dünya çapında popüler bir ticaret para birimidir ve çeşitli ülkelerde kabul edilir. Avustralya Doları, Avustralya Merkez Bankası tarafından yönetilir ve Avustralya Merkez Bankası tarafından basılır.

Avustralya Doları, 1971 yılında Avustralya İngiliz poundu ile değiştirilerek Avustralya Merkez Bankası tarafından yönetilen bir para birimi olarak kabul edilmiştir. Bu tarihten önce, Avustralya İngiliz poundu resmi para birimi olarak kullanılmıştır. Ancak, Avustralya Doları, tüm Avustralya eyaletlerinin ve topraklarının resmi para birimi olmuştur.

Avustralya Doları, dünya çapında popüler olmasının yanı sıra, Avustralya ekonomisinin de güçlü olduğu bir para birimidir. Avustralya, dünya çapında önemli bir ticaret ortağı olmasının yanı sıra, turizm ve tarım gibi sektörlerde de önemli bir rol oynar. Bu nedenlerle, Avustralya Doları, dünya çapında popüler bir ticaret para birimidir ve çeşitli ülkelerde kabul edilir.