Kuveyt Türk Sağlam Kart Nedir?

Düzgün bir yapı sergileyen ve herkesçe beğeni konusu olan Kuveyt Türk sağlam kart nedir?

Kart için başvurduysanız aşağıdaki işlemleri banka aracılığı ile tamamlamanız lazım. Sağlam Kartının şu an için bir Kart aidatı bulunmamaktadır. Sağlam Kart ile 100 TL ve üzeri eğitim ve sağlık harcamalarını vade farksız olarak yapabilirsiniz. Bu kart her banka kredi kartı gibi temassız özelliği bulunmaktadır. Kartınız ile 250 TL’ye kadar olan harcamalarınızı temassız olarak hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlam kart nerelerde taksit yapıyor?

Kuveyt Türk sağlam kart ile 100 TL ve üzeri işlemlerinizi taksitlendirebilirsiniz. Bunun için işlem yapmadan önce Mobil Şube, İnternet Şube, Çağrı Merkezimiz, şubelerimizden ya da 2848 numaralı SMS hattından kartınızın arkasında tarif edilen şekilde taksit sayınızı değiştirebilirsiniz. Taksitli işlemlerde uygulanacak vade farkları ve taksit tutarları için internet sitemizdeki taksit hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Yasa gereği bazı sektörlerde taksit yapılması mümkün değildir, bu konuda detaylı bilgi için internet sitesine göz atabilirsiniz. (tıklayınız.)

  • Sağlam Kartın asgari ödeme oranı %100’dür. Kartı kullanmaya devam edebilmek için kart borcunun tamamının ödeme süresi içerisinde ödenmesi gerekmektedir. Ödemenin eksik yapılması halinde kalan tutar son ödeme tarihinde müşterinin TL ya da döviz hesabından otomatik olarak tahsil edilecektir.
  • Kart elinize geçtiği andan itibaren, karta ilişkin sorumluluklarınız başlayacaktır.
  • Kartınızın arkasındaki imza panelini silinmez bir kalem ile imzalayınız.
  • Kart şifreniz size özeldir ve sadece sizin tarafınızdan bilinmelidir. Kartınızın şifresini kimseyle paylaşmayınız, kolay tahmin edilebilecek bir şifre kullanmayınız. Şifrenizi kolay ulaşılabilecek yerlerde yazılı olarak saklamayınız ve üçüncü kişilerin eline geçmemesi için gerekli önlemleri alınız.

Kuveyt Türk sağlam kartınızın şifresinin kaybolması, çalınması veya şifrenizin herhangi bir şekilde başkası tarafından öğrenilmesi durumunda hemen çağrı merkezi olan 444 0 123 aranmalıdır.

Kartınızın kaybolması ya da çalınması durumunda, bankamıza yapacağınız bildirimden önceki 24 saat içinde yapılmış olan harcamaların 150 TL’lik kısmı ile sorumlusunuz. Bu süreden önce yapılan harcamaların tamamın sizin ya da var ise ek kart hamilinin sorumluluğundadır. Bildirimin yapılmaması durumunda harcamalarında ise oluşacak zararın tamamı sizin sorumluluğunuzda olur. Kartınızın kaybolması ya da çalınması durumunda sorumlu olacağınız 150 TL’lik tutarın sigortalanmasını sağlayabilirsiniz.

Sözleşmede belirtilen ücret, komisyon ve masraflar, doğdukları anda hesabınıza borç olarak kaydedilecektir.

Yabancı para cinsinden işlemlerde; endekslemede endeksleme tarihindeki banka döviz alış kuru, geri ödemede ise işlemin dönem içi hareketlere yansıma tarihindeki banka döviz satış kuru esas alınır. Adres ve diğer bilgilerde meydana gelen değişiklikleri 15 ün içinde bankamıza bildirmeniz gerekmektedir. Kuveyt Türk sağlam kart kullanımının diğer kredi kartları ile benzer olduğu ve tek farkın asgari tutar ödemesi diye bir şeyin olmadığıdır.

OKU  Stokastik Nedir?

Gecikme Durumu

Kredi kart sahiplerinin tamamının ortak istediği maddelerden biri kredi kartlarının gecikmeye girmemesidir. Elbette burada banka kart verirken tüm bu detayları koşulları anlatmış olmalıdır. Kartınızın asgari ödeme tutarının son ödeme tarihine kadar ödenmeyen kısmı için, son ödeme tarihinden itibaren ödeme yaptığınız tarihe kadar ya da bir sonraki ekstrenin hesap kesim tarihine kadar olan sürede, sözleşmede yer alan oran üzerinden gecikme cezası uygulanır. Bu tutarların üzerine, KKDF ve BSMV (banka sigorta muamele vergisi) ayrıca ilave edilir.

Kart kullanımından doğan borcunuza, birleşik kar payı oranı ya da gecikme cezası uygulanmayacaktır. Bu yazımızda Kuveyt Türk sağlam kart hakkında gerekli detaylar verilmiş olup bankaya rahatlıkla güvenebileceğinizi ve bankadan gelecek olan kartların düzenli ve bütçe dostu olduğunu ifade ettik.

Kuveyt Türk bankasının çıkarmış olduğu sağlam kart bir diğer ismi sağlam nakit kart nedir, bu kart hakkında bilgiler ve çok merak edilen sorular arasında yer alan Altın kart nasıl alınır, özellikleri nelerdir gibi bir çok avantajlar sunuyor. Bankanın genel ve kurumsal yapısı faizsiz bankacılık üzerine kurulmuş olduğundan dolayı iyi bir ivme yakalamış gözüküyor. Özellikle altın ürünlerinde oldukça iyi hizmetler sunan Kuveyt Türk Katılım bankası ilk olarak ATM’den ilk fiziki altını çekme imkanını sunan banka olması yine bir ayrıcalıktır. Bu yüzden eşinize dostunuza tavsiyede bulunabilirsiniz.

baskılı ıslak mendil