Google Drive’ı Esnek Depolama Alanı İçin Kullanın

Günlük hayatta kullandığınız cihazlarda ne yazık ki depolama alanı sıkıntısını çok sık yaşıyoruz. Google Drive bu sorunu ortadan kaldırmak için son derece profesyonel bir şekilde geliştirilmiştir. Esnek depolama alanı sayesinde, yeni veriniz için eski verinizden vazgeçmenize gerek kalmıyor. Google Workspace’nin bir uygulaması olan Google Drive kendi içerisinde birçok avantaja sahiptir. Kullanıcıları Google Drive uygulamasının rahatlığına alışarak bir daha kolay kolay vazgeçemiyorlar. Üstelik depolama alanınız bittiğinde fazlasını satın alabilirsiniz. Bu içeriğimizde sizlere Google Drive uygulamasını detaylı bir şekilde anlatacağız. Google Workspace’nin diğer tüm uygulamaları için HTekin dijital web çözüm hizmetleri web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştıracak birçok uygulamayı, üstelik hem şirketinizin hem de kişisel hayatınızın vazgeçilmezi olacaklar. Dilerseniz şimdi birlikte alt başlığımızı inceleyelim.

Google Drive Hakkında Her Şey

Google Drive depolama alanı olarak kullanılmaktadır. Lakin bunun yanı sıra birçok avantajı bulunmakta ve kullanım alanı oldukça geniş olmaktadır. Tüm belgelerinizi, fotoğraflarınızı, dosyalarınızı ve verilerinizi depolama kapasitesi bulunmaktadır. Üstelik kullanmış olduğunuz cihazın dışında bir diğer cihazınız ile aynı Gmail adresiniz üzerinden Google Drive uygulamasına giriş yaptığınızda tüm verilerinize ikinci cihazınızdan da ulaşma imkanını size sunmaktadır. Cihazlar arası veri geçişini sizlere oldukça kolay bir yöntemle sunmaktadır. Kullanım kolaylığı ile meşhur olan Google Drive uygulamasını sizlere detaylı bir şekilde aktardığımız içeriğin bir diğer başlığına birlikte geçelim.

Google Drive Giriş İçin Yapılması Gerekenler

Bahsetmiş olduğumuz Google Workspace’nin tüm uygulamalarında kullanım kolaylığı mevcuttur. Elbette Google Drive içinde bu kolaylık geçerlidir. Google Drive giriş detaylarını birlikte inceleyelim.

Hem web üzerinden giriş yapabilecekken hem de telefon ya da tabletleriniz üzerinden giriş yapabilmektesiniz. Hangi cihazınızda kullanmak istiyorsanız o cihaza indirerek Gmail adresiniz ile giriş yapmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz hangi cihazınız ile nasıl giriş yapabileceğinizi birlikte inceleyelim.

Web Üzerinden Giriş

Cihazınızı açarak aktif hale getirmelisiniz. Ardından kullanmış olduğunuz herhangi bir tarayıcıya girerek arama çubuğuna “drive.google.com” yazarak aratmanız yeterli olacaktır. Önünüze çıkan sayfadaki adımları sizden istenildiği gibi uygulayarak kolayca indirme işlemini tamamlayın. Sonrasında uygulamayı açarak Gmail adresinizi giriş aktif hale getirebilirsiniz. İşleminiz oldukça başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Şimdi dilerseniz birlikte telefon ya da tabletiniz üzerinden nasıl giriş yapabileceğinizi inceleyelim.

Telefon Ya Da Tablet Üzerinden Giriş

Cihazınızın sürümü hakkında endişe etmenizi gerektirecek herhangi bir tehdit teşkil etmiyor. Android sürümlü cihazınızdan Google Play Store uygulamasına, İOS sürümlü cihazınızdan ise App Store uygulamasına giriş yapmalısınız. Arama çubuğuna Google Drive yazarak aratınız. Ardından uygulamayı cihazınıza indirin. Uygulamayı indirdikten sonra cihazınızdan uygulamaya giderek açın ve Gmail adresiniz ile giriş yapın. Böylelikle uygulamanın arayüzünü açmış olacaksınız. Şimdi dilerseniz birlikte bir diğer başlığımızı inceleyebiliriz.

OKU  Yönetimde İletişimin Önemi

Google Drive Uygulaması İle Yapılacaklar

İçerisinde birçok avantaj bulunduran Google Drive uygulaması ile yapılacakları birlikte inceleyelim. En çok beğenilen özelliklerinden bir tanesi şüphesiz ki esnek depolama alanı olmaktadır. Böylelikle eski verilerinizi silmek yerine güvenle saklayabileceğiniz bir ortam sunmaktadır size. Esnek depolama alanının yanı sıra sizlere arkadaş çevreniz ve iş hayatınızdaki paylaşmanız gereken dosyaları paylaşarak ortak çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Mesafeler fark etmeden iş ortamındaki arkadaşlarınız ile dilediğiniz yerden çalışmalar düzenleyebilirsiniz. Üstelik Google Workspace’nin diğer uygulamaları ile kolay bir şekilde entegre edebilirsiniz. Google Docs, Google Sheets Slayt, form, anket gibi tüm dosyalarınızı ortak alana atarak gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Bunları yapmak için yer ve mekanın aynı olmasına gerek duymadan yalnızca internet ağına ihtiyacınız bulunmaktadır. Dilerseniz şimdi birlikte aşağıdaki başlığımızı inceleyelim.

Google Drive Ekip Çalışma Alanı

Google Drive ile ortak alanda çalışmak, paylaşım yapmak iş verimliliğinizin artmasına neden olacaktır. Bulunduğunuz yer ve mekan fark etmeden arkadaşlarınız ile ortak çalışma alanında çalışabilirsiniz ve dosyalar üzerinde dilediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz. Dilerseniz birlikte bir diğer başlığımızı inceleyebiliriz.

Ortak Çalışma İle İş Verimliliği

İş yerinde olmanıza veya arkadaşınızla yanyana olmanıza gerek olmadan internetinizin olduğu her alanda ortak bir şekilde çalışma düzenleyebilirsiniz. Böylelikle projelerinizi erteleme imkanınızda ortadan kalkmış olur. Cihazınızı bulunduğunuz yerdeki internete bağlayarak çalışma arkadaşlarınız ile dilediğiniz dosya üzerinde çalışabilirsiniz.

baskılı ıslak mendil