Bim Personeli Ne Kadar Maaş Alır? (GÜNCEL)

Ülkemizde 9.000’in üzerinde marketiyle hizmet vermekte olan Bim, ülkemizin en büyük indirim market zincirleri arasındadır. Sunduğu yüksek sayıda istihdam olanağı sebebiyle Bim marketlerinde çalışmak isteyen kişi sayısı da hızla artmaktadır. Bu sebeple, Bim personeli maaşı son zamanların en çok merak edilen konuları arasında yer almaktadır. Özellikle son zamanlarda artan hayat pahalılığı sebebiyle pek çok kişinin indirim marketlere yönelmesi de ihtiyaç duyulan personel miktarını arttırmıştır. Bim personeli olmak ve Bim personeli maaşları ile ilgili pek çok soru da bu sebepten ötürü gündeme gelmektedir. Üstelik, Bim marketlerinin her geçen gün daha fazla müşteriye hizmet vermesiyle birlikte, markete gelen müşteriye en iyi hizmeti sunacak Bim personeli ihtiyacı da artmaktadır. Tam da bu sebeple, ülkemizin farklı yerlerinde açılan çok sayıda Bim marketi, Bim personeli ihtiyacını kapatmak için işe alım yapmaktadır. Bim personeli maaşları da bu sebeple en çok merak edilen konular arasına girmiştir. Özellikle meslek seçimi aşamasında olan gençler tarafından merak edilen Bim personeli mesleği, kendi avantajlarına ve dezavantajlarına sahip olup kişiye sunduğu kariyer olanakları ile de gündeme gelmektedir. Biz de bu yazımızda Bim personeli olmak ile ilgili insanların merak ettiği en temel soruları cevaplamayı hedefliyoruz. Eğer siz de “Bim personeli ne kadar maaş alır? Bim personeli ne iş yapar? Bim personeli olmak için neler gereklidir?” ve benzeri soruların cevabını merak ediyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Bim
Bim

Bim Personeli Nasıl Olunur?

Söz konusu Bim personelliği olduğunda akla pek çok soru gelmektedir. Bu sorulardan ilki de nasıl Bim personeli olunacağı sorusudur. Her ne kadar gençler arasında giderek popülerleşmekte olan bir meslek olsa da günümüzde market personeli olmak ile ilgili pek çok önyargı ve yanlış bilinen konu da mevcuttur. Bu tarz önyargıların market personeli mesleği ile ilgili çok fazla bilginin bulunmaması ve kişilerin bu konuda yeterli bilgiye sahip olmamasından kaynaklandığı da bir gerçektir. Zira, pek çok kişi market personeli olan bir kişinin şubelerde yükselme şansı elde edebileceğini bilmez. Bu noktada, kişinin Bim personeli olduktan sonra ortaya koyduğu çaba ve aldığı eğitimler de söz konusudur. Özellikle her geçen gün artan personel ihtiyacıyla birlikte Bim marketleri sık sık yeni personel alımı yapmakta, hatta internet sitelerindeki hızlı başvuru formu ile büyük çapta işe alımlar gerçekleştirmektedir. Bim personeli olmak için gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Bim personeli olmak için genellikle 18 yaşını geçmiş olmanız yeterlidir,
 • Bir üniversiteden mezun olmuş olmak sizi her zaman diğer adayların bir adım önüne geçirecektir,
 • Bir yabancı dile hakim olmak ve bunu yapılacak dil sınavında kanıtlamak da sizi diğer adayların önüne geçirecek etmenler arasındadır,
 • İlk olarak, Bim resmi internet sitesi, net ya da Linkedin üzerinden Bim iş ilanları aranmalıdır. Bim, resmi internet sitesi üzerinden sürekli alım yaptığı için bu site asla ihmal edilmemeli, sık sık kontrol edilmelidir. Aynı şekilde, Bim resmî sitesinde yer alan hızlı iş başvurusu formu da doldurularak iş başvurusu yapılabilir.
 • Açık bir pozisyon bulduktan ve başvurunuzu tamamladıktan sonra başvurunuzun değerlendirilip onaylanmasını bekleyeceksiniz,
 • Başvurunuz onaylandıktan sonra çalışmak istediğiniz mahalledeki Bim marketinde personel olarak işe başlayabilirsiniz,
OKU  İnternetten Kimlik Randevusu Nasıl Alınır?

Bim Personeli Olmak İçin Gereken Özellikler

Her meslekte olduğu gibi ideal bir Bim personeli de belli başlı niteliklere sahip olmalıdır. Özellikle marketlerde çalışacak olan kişinin insanlarla sağlıklı ilişkiler kuracak niteliklere sahip olması oldukça önemlidir. Bim personelinin ilgisi Bim marketlerinde alışveriş yapan kişilerin alışveriş tecrübesini büyük oranda etkileyeceği için personelin müşterilerle nasıl iletişime geçeceğini bilmesi ve marketin kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtması gerekmektedir. Bim personeli olmak isteyen kişiler tarafından da en çok merak edilen konuların başında “Bim personeli olmak için hangi özellikler gereklidir?” sorusu gelmektedir. İdeal bir Bim personelinin sahip olması gereken özellikler olarak şunları sıralamamız mümkündür:

 • İyi iletişim becerileri: İyi iletişim becerilerine sahip olmak bir Bim personeli için olmazsa olmazdır. Bu sayede, personel, müşterilerle düzgün ve sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilecek, onların markette geçirdikleri süre içerisinde alışverişlerini rahat ve konforlu bir şekilde yaptıklarından emin olacaktır.
 • Ekip çalışmasına yatkınlık: Ekip çalışmasına uyumlu olmak bir Bim personelinin sahip olması gereken en temel özellikler arasındadır. Marketteki diğer personelle uyum içerisinde çalışması gerekeceği için, personel; iyi insan ilişkilerine sahip, ekip çalışmasına uyumlu kişiler olmalıdır.
 • Detaycılık: Detaylara önem vermek de bir Bim personelinin sahip olması gereken nitelikler arasındadır.
 • Organizasyon becerileri: Marketteki reyonları ve ürünlerin yerlerini en iyi şekilde organize edebilmek için bir Bim personelinin organizasyon becerilerine sahip olması şarttır.
Bim Personeli
Bim Personeli

Bim Personeli Ne İş Yapar?

Bim personeli olarak bir kariyer düşünen pek çok kişinin merak ettiği sorulardan birisi de “Bim personeli ne iş yapar?” sorusudur. Hepimiz gittiğimiz Bim marketlerinde çalışan personeli görür ve onların hep bir koşuşturmaca içinde olduğunu görürüz. Bu noktada, pek çoğumuz personellerin nelerden sorumlu olduğunu merak eder. Elbette, Bim personeli olarak çalışmak isteyen kişiler de Bim personelinin ne iş yaptığını merak etmektedir. Genel olarak market personellerinin sahip olduğu görevlere sahip olan Bim personelleri, işe başlarken aldıkları eğitim sayesinde bir markette yerine getirilmesi gereken her türlü iş konusunda bilgi sahibi olurlar. Bir Bim personelinin görevlerini şöyle sıralamamız mümkündür:

 • Bim personeli, genel olarak marketteki ürünlerin düzenlenmesi, fiyat etiketlerinin basılması, kasada ürünlerin satın alım işlemlerinin tamamlanması gibi işlerden sorumludurlar,
 • Tam zamanlı çalışan Bim personeli, açılışa gelenler ve öğleden sonra çalışanlar olarak ikiye ayrılabilir. Açılışa gelenler saat 08.30’da işe başlayıp 16.30’a kadar çalışır; öğleden sonra gelenler ise saat 13.30 ile 21.00 arasında çalışırlar,
 • Part-time çalışanlar için ise çalışma süresi 4 ile 4,5 saat arasında değişmektedir.

Bim Personeli Ne Kadar Maaş Alır?

Bim personel maaşı da bu mesleği düşünen kişiler tarafından en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Bu noktada, 2022 Bim personel maaşı konusunda 6.000 ila 7.000 TL arasında bir maaştan söz edebiliriz. Elbette bu maaş, personelin niteliklerine ve tecrübesine bağlı olarak artabilmektedir. Aynı zamanda, Bim; personeline yemek, mesai ücreti ve prim ödemeleri de yapmaktadır. Bunun yanında, Bim’deki kariyerinde yükselen ve müdür konumuna yükselen kişiler de 6.500 ila 7.000 TL arasında maaş alırlar. Bölge sorumlusu konumuna yükselen kişilerin maaşı ise 9.000 ila 10.000 TL arasındadır.

OKU  Hostes Maaşları Ne Kadar? Kabin Memuru Maaşları Ne Kadar?

baskılı ıslak mendil