Gala (GALA) Nedir?

GALA, oyunlarını blockchain teknolojisi üzerinde çalışan çeşitli oyunları inşa etme imkanı sunan yerleşik platformunun özel tokenidir. Tokenleştirilmiş oyun deneyimi kripto ve blockchain dünyasında popüler hale gelmiştir ve Gala Games da bu projelerden biridir.

Platform 2020 yılında lansmanını gerçekleştirdi ve oyun içinde elinde tuttuğu öğelerin gerçek sahipliğine sahip olmalarını sağlar. Bu, NFT’ler veya nitelikleri değişmeyen tokenler kullanılarak yapılır. Proje arkasındaki ekip, kullanıcılarına ilgi çekici oyunlar sunan bir platform yaratmaya odaklandı. Bu hedef, çok sayıda benzer oyunun oldukça monoton olduğu gösterilmiştir, ancak Gala Games, sunmayı planladıkları oyunların kalitesine odaklanmayı seçmiştir. Kontrollü oyunlar ve oyunculara ait oyunları içeren bir ekosistem oluşturmuşlardır. Platformdaki tüm oyunlar farklı özelliklere sahiptir ve oyuncuların keyif alabilecekleri farklı bir ortam sunar.

Dünya çapında bir milyonu aşkın aktif kullanıcı var ve platform kendisi üzerinde çalışan 50’den fazla geliştirici ve uzmana sahiptir.

Gala Games nasıl çalışır?

Projenin sunmuş olduğu tüm oyunlar, DApp aracılığıyla blockchain üzerinden kolayca erişilebilir. Ayrıca, desteklenen tüm oyunlar tamamen ücretsiz oynanabilir. Platformun sunduğu 5 oyunun yanı sıra, herhangi bir oyunda sahip olabileceğiniz tüm öğeleri içeren bir NFT mağazası da mevcuttur. Bu öğeler 6 seviyeye ayrılmıştır ve nadirlik veya nasıl elde edileceğine göre dağıtılmıştır. Platform, herhangi bir oyun içi varlığın birkaç kripto para ile satın alınabileceği CoinPayments ile ortaklık kurmuştur. Oyunlar, bir çok oyunculu savaş arenalarından yapım ve pvp oyunlarına kadar değişir. Ayrıca bir RPG oyunu ve stratejik bir oyun da mevcuttur. Town Star adı verilen yapım oyunu, oyuncuların coğrafi konumlarına bakılmaksızın birbirleriyle yarışabilecekleri ve nitelikleri değişmeyen tokenler kazanabilecekleri bir pozisyona sahip olmalarını sağlar.

Gala Games nasıl kullanılır?

Gala Games’in tüm özelliklerinden yararlanabilmek için, oyunları dahil, resmi web sitesine ziyaret etmeniz gerekmektedir. Orada, e-posta adresinizi, bazı kişisel bilgileri ve kullanıcı adınızı seçmenizi gerektirecek bir hesap oluşturmanız gerekecektir. Onay e-postası alacaksınız ve hesabınızı resmileştirebileceksiniz. Daha sonra, platformda kendinize bir cüzdan oluşturmak isteyip istemediğiniz sorulacak ve evet derseniz, hesabınızın her zaman güvende olması için 12 kelime yazmanız istenecektir. Bu işlemleri tamamladıktan ve ayarları yaptıktan sonra, 4 desteklenen tokendan herhangi birini cüzdanınıza yükleyebilirsiniz. Platformda oyun oynama ücretsizdir ve sadece bir tanesi, Spider Tanks, lansmanı indirmenizi gerektirir.

Gala’nın farkı nedir?

Platform sadece tek bir oyun değil, aynı zamanda beş farklı oyun sunar, bunların hepsi farklı türdeki oyuncuların ilgisini çekebilir. Platform ayrıca, oyuncuların gelecekte VOX kullanarak avatarlarını özelleştirebilecekleri iyileştirilmiş bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Bu, benzersiz ve farklı bir nitelik seviyesi olan toplandırılabilir NFT avatarlarını temsil eder. En büyük farklılık, Gala Games’in tokenleştirilmiş oyun deneyiminin kalitesine odaklanmasıdır ve bu sayede oyuncuların oyun oynayarak kâr etme imkanı sunan ilginç oyunlar sunabilmesidir.

OKU  SANTOS Nedir? SANTOS Coinin Geleceği ve 2023 Fiyat Tahmini

GALA tokenleri neden değerlidir?

Platform içinde bir yardımcı token olmalarına rağmen, GALA aynı zamanda oyuncular arasında kolayca transfer edilebilir şekilde tasarlandı ve bunlar da tamamen kontrol altındalar, yani tokenleri nasıl kullanacaklarını seçebilirler. Projenin tüm oyun ekosistemi GALA tarafından desteklenir çünkü platformun mağazasında satın almalar yapmak için kullanılır. Ayrıca, node çalıştırıcıları, platformu ve ekosistemini destekleyerek bu tokenleri kazanabilirler.

Gala iyi bir yatırım mıdır?

Gala Games’te NFT’lere odaklanan birçok kripto oyun projesi var, ancak Gala daha fazla çeşitli oyun ve daha iyi kaliteyle kendini ayırır. Yeni oyunlar ekleme çalışmaları süreklidir ve bu yalnızca projenin yerleşik token’inin kullanımını iyileştirecektir. Bunların hepsi söylendiğinde, kripto dünyasının çok volatif olabileceğini hatırlamak önemlidir, bu yüzden platformun geleceği konusunda uzmanların bölündüğü hiçbir şaşırtıcı değildir.

Gala coin arzı nedir?

Piyasada şu anda 35.24B GALA tokeni var, 28.26B token ise kullanılabilir.

Gala işlem ücretleri yüksek mi?

Tüm sunulan oyunların ücretsiz oynanabileceğini ve projeye ilişkin şu anda hiçbir ücret olmadığını belirtmiştik. Ancak, öğeleri başka bir blockchain’e taşımayı düşünürseniz, gas ücretleri ödemek zorunda kalırsınız. GALA tokenlerini destekleyen herhangi bir borsada ticaret yapmayı düşünürseniz, hem birbirlerinden farklı olan ticaret ve çekme ücretleriyle karşılaşırsınız.

Gala coin yasal mıdır?

Son yılların sonunda kripto para kullanımı artmıştır çünkü gün geçtikçe daha popüler hale gelmektedir. Şu anda bazıları en büyük E-Ticaret platformlarında ödeme seçenekleri olarak sunulmakta ve bazı yerlerde de kullanılmaktadır. Bununla birlikte, bu yasal statülerinin bir ülkeden diğerine değiştiğini hatırlatmakta fayda var.

baskılı ıslak mendil