Green Metaverse Token (GMT) Nedir?

Green Metaverse Token (GMT), STEPN tarafından kullanılan bir token’dir. STEPN, oyunlaştırma ve sosyal medya özelliklerini kullanan bir blockchain tabanlı uygulamadır ve kullanıcı topluluğu oluşturmak ve sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzı teşvik etmek için tasarlandı. GMT sahipleri, STEPN platformunun yönetim sürecine katılabilirler, ancak token aynı zamanda STEPN oyuncularını ödüllendirme ve STEPN ekosisteminde çeşitli hizmetler sağlama amacıyla da kullanılır.

Green Metaverse Token (GMT) nedir ve nasıl çalışır?

GMT coin, Solana blockchain’inde kullanır. Solana, smart contract’ları destekleyen ve bir işlem başına maliyetleri $0.001’in altında tutarak saniyede binlerce işlemi gerçekleştirebilen çok yüksek ölçeklenebilirlik sunan bir blockchain platformudur.

STEPN uygulaması, kullanıcıların “kazanmak için hareket et” sistemiyle ödüller kazanmak için sanal sneaker’ları temsil eden NFT’ler satın alabilecekleri bir oyunlaştırılmış deneyim sunar. STEPN uygulaması, kullanıcıları yürüdükleri, koştuğu veya koştuğu zaman izler. Ödüller, kullanıcının sahip olduğu sneaker türüne ve hız ve mesafe gibi çeşitli parametrelere göre değişir.

STEPN Uygulaması

STEPN’in arkasındaki çekirdek kavram “hareketle-kazan” olarak adlandırılır. Fikir, oyuncuların GPS aracılığıyla hareketlerini izleyen STEPN uygulamasını kullanarak açık havada hareket ederek coin kazanabilecekleridir. Coin’leri STEPN ekosisteminde bir değeri olduğu için, oyuncular coinleri diğer değerli varlıklar için kripto para borsalarında satma seçeneğine sahiptir. STEPN, non-fungible token (NFT) ile temsil edilen Sneaker’ları özellikler. Bu Sneaker’lar dört ana tipe ayrılır: Yürüyüşçü, Koşucu, Koşucu ve Eğitmen. Her tip sneaker, belirli türleri için özelleştirilmiştir. Sneaker için beş farklı kalite seviyesi vardır ve oyuncular Sneaker’larını daha iyi ödüller elde etmek için yükseltebilirler.

STEPN kullanıcıları, GST ve GMT ödüllerini uygulama aracılığıyla kazanmaya iki seçenekleri vardır. Ya STEPN Sneaker NFT satın alırlar, ya da bir başka kullanıcıdan bir Sneaker NFT kiralayabilirler. Eğer Sneaker kiralanırsa, oyuncu tarafından kazanılan ödüller Sneaker’ın sahibiyle bölüştürülür. Kiralama özelliği, uygulamayı denemek isteyen ama hemen bir Sneaker NFT satın almak istemeyen kullanıcılar için yararlı olabilir.

GMT ne zaman Çıktı?

GMT coin, Mart 2022’de Binance Launchpad’de bir token satışıyla piyasaya sürüldü. Satış sırasında, 0,01 ABD doları fiyatıyla 420 milyon GMT tokeni (toplam arzın %7’si) sunuldu. Satış tükendi ve STEPN ekibi başarıyla 4,2 milyon dolar topladı.

GMT ticaret için kullanılabilir hale geldikten kısa bir süre sonra, Binance Launchpad’de $0,01’lik coinleri satın alan yatırımcılar ciddi kazançlar elde etti. Token, 10 Mart’ta $0,10’un üzerinde işlem görmeye başladı ve ay sona ermeden $1’ı geçti. GMT fiyatı, coin Binance’de listelendikten iki ay sonra Nisan ayında 4,02 dolara ulaştı. Bu noktada, token satışına katılanlar yatırımlarında yüzde 40,100’lük bir kazanç elde ettiler.

OKU  Spore Finance (SPORE) Nasıl Satın Alınır

GMT tokeni ve STEPN’in arkasında kim var?

STEPN, Find Satoshi Lab tarafından geliştirildi ve proje, Avustralya’da bulunan iki girişimci olan Jerry Huang ve Yawn Rong tarafından birlikte kurulmuştur. STEPN’in danışmanları Scott Dunlap, William Robinson, Jason Kam ve Santiago R. Santos’tur.

STEPN ayrıca birçok venture capital yatırımcısı çekmiştir. Bunlar, Sequoia Capital, Folius Ventures, Binance Labs, Solana Ventures, Alameda Research gibi firmalardı.

baskılı ıslak mendil