Halkbank Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Ülkemizin en büyük kamu bankalarından biri olan Halkbank günlük para çekme limiti konusunda ne yazık ki özel bankalara oranla daha katı şartlara sahip. Sadece Halkbank Bank24 aracılığı ile nakit para çekerken değil, mobil veya internet şube üzerinden havale ve EFT işlemleri yaparken de kısıtlamalar ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

Para transferi işlemlerindeki limitlerin aşılması durumunda bankalar ek ücret alma hakkına sahip oluyor. Yani acil ihtiyaç duyduğunuz parayı ATM cihazından çekmek istediğinizde eğer Halkbank ATM limiti olarak belirlenmiş olan tutarın üzerine çıkarsanız çekeceğiniz paranın limiti aşan kısmı için bankaya ek işlem ücreti ödemek zorunda kalıyorsunuz. Bu gelirler bankaların karlılıklarını artırsa da biz vatandaşların bütçesinde gereksiz ekstra gider kalemleri olarak yer alıyor.

 Halkbank günlük para çekme limiti, standard hesaplar için genel olarak 5 bin TL olarak belirlenmiş. Yani özel müşteri değilseniz Halkbank ATM cihazlarından ücretsiz olarak bir günde çekebileceğiniz rakam en fazla beş bin lira olabilir. 5000 TL üzerindeki rakamlar için belirli bir oranda ek işlem ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Halkbank ATM Limitleri

Halkbankası ATM işlemlerinde para yatırırken ya da çekerken çeşitli limitler ve kurallar bulunmaktadır. Bu kuralları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Halkbank Bank24 cihazlarında madeni para ile işlem yapılamamktadır.
  • Hesap ayalarınıza göre hesaba günlük yatırabileceğiniz rakam değişiklik gösterir. Mobil ve internet şubelerden işlem limitlerinizi güncelleyebilirsiniz.
  • Halkbank ATM’lerinin sadece bazıları yabancı para ile işlem yapmanıza izin verir. Yani hesabınıza dolar veya euro yatırmak isterseniz özellikle şubelere bağlı cihazları tercih etmenizi tavsiye ederiz.
  • Birçok Halkbank Bank24 para yatırma işleminde aynı anda en fazla 100 banknota kadar para yatırabilirsiniz.

Halkbank Günlük Para Çekme Limiti

Halk Bankası ATM’den Kartsız Para Çekme Limiti

Halk Bankası ATM’lerinden kartsız para çekmek istiyorsanız ek ücret ödemeden çekebileceğiniz en fazla rakam 5 bin Türk Lirasıdır. 5 bin liranın üzerindeki çekimlerde ek işlem ücreti alınır. Para çekme limitinin üzerinde işlem yapmanız gereken durumlarda hesabınızın bulunduğu şubeyi kullanmanız faydanıza olabilir.

 Halk Bankası QR Kod İle Para Çekme Limiti

Halk Bankası teknolojiyi hızla işlemlerine dahil eden bir banka olsa da teknolojinin sağladığı imkanlardan yararlanırken de kısıtlamalar getirmektedir. Halk bankasının QR kod ile para çekme limiti de 5 bin TL’dir.

Halk Bankası Günlük Para Çekme Limitinin Üzerinde Nasıl Para Çekilebilir?

Halk bankası işlem limitleri genel olarak o işleme özel olarak belirlenir. Yani kart ile günlük para çekme limiti 5 bin, kartsız para çekme limiti 5 bin ve QR kod ile para çekme limitinizin 5 bin olduğunu düşünürsek bu farklı metotları kullanarak herhangi bir ek ücret ödemeden daha fazla para çekebilirsiniz.

OKU  İntifa Senedi Nedir?