Maximum Temassız Ödeme Özelliğini Kapatma

Maksimum temassız ödeme, günlük hayatımızı kolaylaştıran bir fonksiyondur. Kullanıcıların kartlarına temassız ödemeler ayarlayarak, alışverişlerini ödeme işlemi sırasında kolayca yönetebilirler. Temassız ödeme özelliği, kullanıcıların şifre girmeden ödeme yapmalarını sağlar. Tüketiciler temassız ödeme özelliğine sahip olan kartını POS makinesine göstererek ödemelerini gerçekleştirmektedir. Şifre girme gibi problemlerin olmaması satın alma işlemlerini kolaylaştırırken tüketicilere zaman kazandırıyor. Aynı zamanda kartınızı kimseye vermeniz gerekmediğinden güvenilir bir ödeme seçeneği olarak öne çıkıyor.

İnternette Temassız Ödeme Kapatmak Mümkün Mü?

Banka dijital uygulamaları ile bankacılık hizmeti sunsa da bu hizmetlerden temassız özelliği ile kartınızı devre dışı bırakma menüsü her bankada bulunmamaktadır. Bazı bankalar yeni taleplere göz yumuyor, ancak yine de temassız ve kullanıma açık kartlar veriyorlar. Kart suiistimali mağduru olmamak için banka kartınızı iyi kullanmanız gerekmektedir.

Temassız Ödemeler Neden Kapatılmalı?

Maksimum temassız ödeme için birçok neden var, güvenlik çok önemli, ülkemizin irili ufaklı hemen her kesiminde mutlaka birkaç kredi kartı var. Yaşlı insanlar temassız ödeme yönteminin ne olduğunu bile bilmiyorlar. Durum böyle olunca iş daha riskli hale geliyor. Çünkü temassız ödeme, şifre gerektirmeden kredi kartınızdan tek tuşla para çekme anlamına geliyor.

Bu nedenle kredi kartınızın Maksimum temassız ödemeleri kapatma özelliğini kapatmak, isteğiniz dışında herhangi bir para çekme veya ödeme yapmamanızda fayda var. Teknoloji ilerledikçe bankalar bu yönde yatırım yapıyor ancak bu yatırımlar açıkça risk taşıyor. Konumuz temassız kart fonksiyonunun devre dışı bırakılması olsa da temassız ödeme aslında kredi kartı sistemleri ile uyumlu bir sistemdir.

Maksimum temassız ödeme
Maksimum temassız ödeme

Temassız Ödemenin Avantajları Nelerdir?

Kredi kartları şüphesiz insanların hayatındaki en faydalı kartlardır. Bu kartlar ile nakit taşımanıza gerek kalmadan hemen hemen her yerde alışveriş yapabilirsiniz. Bankaların sunduğu kredi kartlarının avantajları sayesinde hem bonus kazanabilir hem de yüksek ödemelerinizi taksitlendirme imkânına sahip olabilirsiniz. Bankalar, bu kartların daha iyi çalışması için daha fazla avantaj sunmaya devam ediyor. İş Bankası Maximum temassız kredi kartı yaşam kalitenizi artıracak en önemli kartlardan biridir. Bu kart ile daha kolay alışveriş yapabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Maximum kredi kartı sahibinin bir diğer önemli avantajı da temassız ödeme avantajıdır. Kredi kartınızla temassız ödeme yapabilmek için kartın bu özelliğinin aktif olması gerekmektedir.

İş Bankası Maximum Temassız Kredi Kartı Özellikleri

Kredi kartınız yoksa ve hayatınızı kolaylaştırmak istiyorsanız, üye olarak bankadan Maximum kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Telefon, banka şubesi ve SMS ile kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Kredi kartınızı aktif olarak kullanmak istiyorsanız ve şifrenizin ödenmesi için çok uzun süre beklemek istemiyorsanız, temassız kart idealdir. Ancak bu temassız kartların herkese açık hale getirilmesi ve şifresiz alışveriş yapılabilmesi riski herkesi endişelendiriyor. Bu gibi durumlarda İş Bankası maksimum temassız kredi kartı özelliğini kapatabilirsiniz.

OKU  Korelasyon Nedir?

Kredi kartının temassız özelliği devre dışı bırakmak için tüm İş Bankası şubelerinden işlem yapma seçeneğiniz bulunmaktadır. Ayrıca müşteri hizmetlerini arayarak telefon bankacılığı üzerinden temassız kart işlevini iptal edebilirsiniz.

Yine temasız ödeme kapatmak için bir diğer yöntem İş Bankası müşteri hizmetlerini aramaktır. Aradığınız hesap yöneticisi size çeşitli sorular soracak ve kartınızın temassız özelliğini devre dışı bırakacaktır. Dilerseniz bu işlemi internet bankacılığı yetkilendirmenizi kullanarak da yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra sadece kredi kartınızı şifre ile kullanabilirsiniz.

Temassız Kredi Kartım Kayboldu, Bir Sorun Olur Mu?

Herkesin başına gelebilecek bir şey, kredi veya banka kartını kaybetmektir. Şifre girmeden ödeme yapabileceğiniz temassız kartı kaybetmek, başka biri bu kartlarla kolayca ödeme yapabilmesi anlamına gelir. Bu durumda kartınızı kaybettiğinizi öğrenir öğrenmez kartınızı devre dışı bırakmak için kartın bulunduğu bankanın müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. Ayrıca bankanızın hizmeti ile kartınızı sigortalatabilirsiniz. Başka bir deyişle, fiziksel kayıp ihmal edilebilir veya sigorta olarak kabul edilir.

Temassız Kredi Kartını Devre Dışı Bırakmanın En Hızlı Yolu Nedir?

Parolasız maksimum kredi kartı işlemlerini, yani temassız ödemeleri kapatmak için atabileceğiniz en hızlı adımlar vardır. Temassız ödemeleri çeşitli yöntemlerle devre dışı bırakabilir veya şubeye gitmeden müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulamasına giriş yaparak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. En hızlı yöntem olarak bunu müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek veya bir mobil bankacılık uygulaması kullanarak yapabilirsiniz.

baskılı ıslak mendil