Yapı Kredi Temassız Özelliğini Kapatma

Temassız kartlarının kapatılması müşteriler tarafından en çok talep edilen özelliklerden biridir. Bankalar, müşterilerine varsayılan olarak temassız ödeme kartları sunmaya başladı. Artık kartınızda siz istemeseniz bile sabit olarak temassız ödeme bulunuyor. Tabii ki, istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz. Kredi ve banka kartlarının günlük hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle kredi kartları düzenli kullanıldığında ekonomik ve verimli bir şekilde kullanılabilir. Ancak pek çok vatandaşın kredi kartlarıyla ilgili birçok soru işareti var. Her şeyden önce kartın temassız özellikleri bu soruların başında geliyor. Temassız kartlarının güvenilirliğine gelince, bu sistem hemen hemen tüm bankalarda aynı güveni taşımaktadır.

Yapı Kredi Bankası’nın temassız ödeme özelliğini mobil uygulama ve internet bankacılığı kullanarak açabilir ya da kapatabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek temassız özelliği kapatabilirsiniz.

Mobil uygulama ya da internet bankacılığına giriş yapınız. Sol üst kısımda bulunan menü alanına giriniz.

Menüde bulunan “Kartlarım” seçeneğine tıklayınız.

Karşınıza çıkan ekranda ekranı alta kaydırınız ve “Kart Ayarları” kısmını bulun ve bu alanda “Kart yetkileri/Talimatları ve Otomotik ödeme” kısmını tıklayınız.

Karşınıza çıkan ekranda “Temassız Özellik” kısmından kartınızın temassız özelliğini açıp veya kapatabilirsiniz.

Bu menüde temassız ödeme ile ilgili bir işlemi tamamlayamıyorsanız, sol menüden diğer işlemlere ve ardından Yapı Kredi Araya tıklayarak işlemi kolayca tamamlayabilirsiniz.

yapi kredi
yapı kredi

Kredi Kartı Temassız Ödeme Kapatma

Temassız kredi kartı hizmetini kullanmak istemiyorsanız, kart başvurusu yapmadan önce bunu belirtmelisiniz. Fakat temassız kart özelliğini kolayca devre dışı bırakma seçeneği bulunuyor. Yapmanız gereken tek şey bankanızın müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek veya yukarıda detaylıca anlattığımız şekilde temassız özelliğinizi kapatabilirsiniz.

İnternet veya mobil bankacılık fark etmeksizin, kredi kartı özellikleri menüsüne  giderek kredi kartınızın temassız ödeme özelliğini hızlı bir şekilde devre dışı bırakabilirsiniz. Fakat bunun tüm bankalar için geçerli olmadığını unutmamalısınız. Bu özellikle kredi kartınızın online ödeme fonksiyonlarını da kısıtlayabilirsiniz. Örneğin bu özelliği online alışveriş yapmadan önce etkinleştirebilir, alışveriş sonrasında güvenlik nedeniyle kapatabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri ile Kartın Temassız Özelliğini Kapatma ve Kapatma Ne Kadar Sürer?

Banka müşteri hizmetleri, sorularınızın çoğuna yanıt verir ve sorunlarınızın çözümünde yetkin destek sağlar. Bu nedenle, birçoğu bankacılık sorunları için müşteri hizmetlerine güveniyor. Temassız ödeme nasıl kapatılır sorusu kapsamında müşteri hizmetlerine bağlanarak yardım alabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra kullanıcı, kartın temassız özelliklerini devre dışı bırakmak istediğini belirtmelidir. Kartın temassız özelliği, kullanıcının talebi işleme koyulduktan hemen sonra kapatılır. İnternet, mobil bankacılık veya müşteri hizmetleri aracılığıyla kartın temassız özelliğinin kapatılması çok kısa bir süre alır. Talep alınır ve kartın temassız özelliği devre dışı bırakılır.

OKU  Allianz Bireysel Emeklilik İptal, Allianz BES İptali Nasıl Yapılır?

Temassız Kart Güvenilir Mi?

Temassız kart, banka kartı ve kredi kartı sistemleri için birebir uyum sunan bir oluşumdur. Normal bir kredi kartında olduğu gibi bu sistem de sadece sizin kontrolünüz altında yapılan işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Bu nedenle mevcut ilerlemede kesinlikle sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu sistem içerisinde, sözleşmeli bankanızdan talep ettiğiniz andan itibaren temassız sistem özelliği mevcuttur. Bu sistem her açıdan verimli sonuçlar üreterek ilerlemektedir. Bu etkileşim, günlük siparişlerinizde ve ödemelerinizde size fayda sağlar. Kartınızı kaybetmediğiniz sürece bu sistemde sorun yaşayamazsınız.

Temassız kredi kartı ödemelerinde sorun olmadığını da bilmelisiniz. Aksine Türkiye’deki tüm bankalar edinmiş oldukları ilkeler doğrultusunda müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak gelişmeye devam etmektedirler.

Bu, temassız kart özelliğini devre dışı bırakma istekleriyle ilgili sorunlara neden olmaz. Bu özelliği istediğiniz zaman kolayca devre dışı bırakabilir ve yeniden etkinleştirebilirsiniz. Bu kapsamda bankanızın müşteri hizmetleri ile her zaman iletişime geçebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki bankacılık sisteminde bu tür kart hareketleri ile ilerlemek için her zaman fırsatlar bulunabilir ve güvenilir sonuçlar alabilirsiniz.

baskılı ıslak mendil