IBM Hisse Senedi

IBM – IBM hisse senetleri fiyatları, günlük, 1 aylık, 3 aylık, 1 yıllık ve 5 yıllık grafiklerini bu sayfadan anlık olarak takip edebilirsiniz.

IBM Hisse Senedi Şuanda Ne Kadar?

IBM Hisse Senedi 1 Aylık Grafiği

IBM Hisse Senedi 3 Aylık Grafiği

IBM Hisse Senedi 1 Yıllık Grafiği

IBM Hisse Senedi 5 Yıllık Grafiği

IBM Hisse Senedi Tüm Zamanlar Grafiği

IBM

IBM (International Business Machines Corporation) bir Amerikan teknoloji şirketidir. Kuruluş tarihi 1911 olarak gösterilse de, şirketin kökenleri daha eskiye dayanmaktadır. IBM, bilgisayar sistemleri, yazılım, hizmetler ve mikroçip üretimi gibi alanlarda hizmet veren bir teknoloji şirketidir. Şirket, dünya çapında birkaç yüz bin çalışanı olan bir kuruluştur ve dünya genelinde birçok ofisi bulunmaktadır. IBM, ayrıca, çeşitli alanlarda araştırma ve geliştirme çalışmaları yürütmektedir. Örneğin, şirket, bilgisayar bilimleri, veri madenciliği, bulut teknolojisi, yapay zeka ve internet of things gibi alanlarda araştırmalar yapmaktadır.

IBM nin açılımı nedir?

IBM’in açılımı “International Business Machines” anlamına gelmektedir. Bu, şirketin kuruluş amacını yansıtmaktadır ve şirketin kuruluşundan beri dünya çapında işletmeler için çeşitli ticari makine ve teknolojiler sunmayı hedeflemiştir. IBM, günümüzde, çeşitli alanlarda hizmet veren bir teknoloji şirketidir ve bilgisayar sistemleri, yazılım, hizmetler ve mikroçip üretimi gibi alanlarda hizmetler sunmaktadır.

IBM, New York Borsasında (NYSE) işlem gören bir şirket olduğundan, IBM hisseleri de NYSE’de işlem görmektedir. IBM hisselerinin fiyatı, şirketin finansal performansı, piyasa koşulları ve birçok faktöre göre değişebilir. IBM hisselerini almak veya satmak isteyen kişiler, bir broker aracılığıyla NYSE’de işlem yapabilirler veya bir online broker aracılığıyla da işlem yapabilirler. I

OKU  Apple Hisse Senedi
baskılı ıslak mendil