İhtiyacı Olanın Yardımına Koşan Kredi: İhtiyaç Kredisi

Nakit ihtiyacınız olduğunda çevrenizden borç para istemek ya da birikimlerinizi kullanmak gibi seçenekleri değerlendirirsiniz. Fakat bu seçenekler kendi içerisinde çeşitli sıkıntılar barındırır. Dolayısıyla pek çok kişi, daha kolay bir seçenek olarak ihtiyaç kredisi kullanmak isteyebilir. Özellikle beklenmedik durumlarla karşılaşıldığında ve bir nakit ihtiyacı doğduğunda ihtiyaç kredisinin adeta kişinin imdadına yetiştiğini söyleyebiliriz. Peki, bu kredi en sık hangi nedenlerle kullanılır?

1. Eğitim

Çocuk sahibi olan kişiler için eğitim masrafları ciddi boyutlara ulaşabiliyor. Her eğitim-öğretim döneminin başlarında bu ve benzeri ekonomik sıkıntılar yaşayan aileler çareyi ihtiyaç kredisi kullanmakta buluyor. Böylelikle çocuklarının eğitim giderlerini, kendi ekonomik dengelerini koruyacak şekilde karşılayabiliyorlar. Eğitim giderlerinin karşılanması için kullanılan kredinin geri ödemesini de bütçelerine uygun vade seçeneklerini tercih ederek yapabiliyorlar.

Kişinin kendi gelişimi için de eğitim alması gerekebiliyor. Yabancı dil kurslarına katılmak, enstrüman eğitimi almak ya da mesleki gelişim için bazı eğitimler almak gerektiğinde mutlaka belirli bir bütçe ayırmak gerekiyor. Bu noktada devreye yine ihtiyaç kredisinin girdiğini söyleyebiliriz. Belirli bir nakit birikimi yapılmamış olsa bile banka kredisi kullanılabiliyor. Böylelikle istenen eğitimin alınması da mümkün oluyor.

2. Seyahat

Tatiller, en çok bütçe gerektiren aktiviteler arasında yer alıyor. Yıl boyunca tatil hayalleri kuranlar ve tatil için nakit birikim yapamayanlar ise ihtiyaç kredisinden faydalanabiliyor. Bu sayede hayal edilen tatilin yapılması mümkün olabiliyor. Özellikle tatil için yurt dışını tercih edenler için bu kredinin daha da önemli olduğunu söyleyebiliriz. Uçak biletinden konaklamaya, yeme içmeden diğer seyahat giderlerine kadar tüm masrafların bu kredi ile karşılanması mümkün! Kısacası ihtiyaç kredisi ile ekonomik açıdan bir sıkıntı yaşanmadan hayal edilen tatilin yapılması da sağlanabiliyor.

3. Evlilik

Tüketicilerin en sık ihtiyaç kredisi kullandığı durumlardan biri de evliliktir. Yeni ev satın alma ya da kiralama, eşya satın alma, düğün ve nikah masrafları derken, mevcut birikimin evlilik sürecinde kısa zamanda tükenmesi söz konusu olabilir. Bu durumda çok sayıda kişi bütçe açığını ihtiyaç kredisiyle kapatıyor. Böylelikle evlenme sürecinde yaşanabilecek sürpriz masrafların da söz konusu krediyle karşılanması gibi bir rahatlık elde ediliyor. Evlilik kararı alanların ilk olarak gözden geçirdiği kredi seçeneklerinden biri mutlaka ihtiyaç kredisi oluyor.

4. Taşınma

Ev ya da ofis değişikliği yapmak isteyenler tahmin edilenden çok daha yüksek tutarlara varabilen masraflarla karşılaşıyor. Bu nedenle taşınma süreci yaşayacak olanların da sıklıkla ihtiyaç kredisine gereksinim duyduğunu söyleyebiliriz. Nakliyat giderleri, tadilat ve onarım giderleri gibi masrafların karşılanması için gereken bütçenin bu krediyle sağlanması mümkündür. Taşınma masraflarının karşılanması için bir bütçesi olmayanlar çoğu zaman bu süreci erteliyor. Oysa ihtiyaç kredisi sayesinde taşınma sürecinin ertelenmesine asla gerek kalmıyor.

5. Beyaz Eşya

Artık çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ya da buzdolabı gibi beyaz eşya çeşitlerinin çok daha yüksek fiyatlarla satışa sunulduğu bir gerçek. Yılın herhangi bir döneminde yeni bir beyaz eşya satın almak için yeterli bütçeye sahip olmayabilirsiniz. Ancak beyaz eşyaya ihtiyaç duymanız nedeniyle süreci ertelemeniz mümkün olmayabilir. İşte bu noktada uygun faiz oranları sunan bir ihtiyaç kredisi seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Yeni bir eve taşındığınızda ya da mevcut beyaz eşyaları yenilemek istediğinizde de bu kredi seçeneğinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

OKU  PTT İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yukarıda sıraladığımız tüm durumların yanı sıra daha farklı spesifik ihtiyaçlar nedeniyle de ihtiyaç kredisi kullanılabilir. Çünkü bu kredi, nakit ihtiyacının karşılanması amacıyla sunulan kredi seçeneklerinden biridir. Sağlık harcamaları ya da evde/ofiste tadilat yaptırmak istemeniz de bu kredi seçeneğinden faydalanmanız için yeterli bir neden oluyor. Bu aşamada bütçeniz için en önemli olan ise düşük faizli ihtiyaç kredisi seçeneğine yönelmenizdir.

Bu noktada da devreye Enpara.com giriyor. Enpara.com diğer bankalardan daha uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi sunuyor. Ayrıca dosya masrafı kesintisi de uygulanmıyor! Enpara.com sayesinde oldukça hızlı ve kolay bir şekilde kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Bu nedenle acil nakit ihtiyacı olanlar da rotasını gönül rahatlığı ile Enpara.com adresine çeviriyor!