Starbucks Bayilik Şartları Ücreti ve Başvuru Koşulları

Starbucks ana bayi ve pek çok bayi ile kehve severlerin favori mekanlarından biridir. Starbucks, 30 Mart 1971’de Gordon Bowker, Zeb Siegel ve Jerry Baldwin tarafından kurulmuş bir kahve dükkânı zinciridir. Türkiye’nin ilk Starbucks kahve zinciri mağazası 2003 yılında Bağdat Caddesi’nde açıldı. Bir Starbucks bayilik sahibi olarak, 50 yıldan fazla zamandır kahve ve içecek servisi yapan bir kafe zincirinin parçası olabilirsiniz.

Türkiye’de 81 şehirde toplam Starbucks bayisi sayısı 562’dir. Dünya çapındaki Starbucks sayısı ise 65 ülkede 21.000’dir.

Starbucks sadece dünyanın en iyi kahvesini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda insanlar arası iletişimin ve bağların gelişmesine de büyük katkı sağlıyor. Starbucks, çalışanları ve müşterileri için çok yüksek standartlara sahip, her şekilde kalite sunan bir şirkettir. Bu nedenle müşteri potansiyeli her zaman çok yüksektir. Hizmetin ilk gününden itibaren her zaman daha iyi bir iş yapmak için çabalayan personel vardı. Beklentileri en iyi karşılayan şirket sürekli gelişiyor. “Önce insan” olarak hareket eden şirket, dünyanın en ünlü kahve şirketlerinden biridir. Bu özellikler göz önüne alındığında, birçok yeni girişimci Starbucks franchise’ı hakkında çeşitli araştırmalar yapabilir. Starbucks genel merkezi şu anda franchise vermemektedir. Bu alanda iş yapmakla ilgilenen herkes, iş fikirlerini derecelendirmek için Shaya Group’a mesaj gönderebilir.

Starbucks’a franchise sayesinde markanın adı altında işletme açmak şimdilik doğrudan olanaklı değildir. Mağaza misafirleri, bu samimi ortamda sunulan kaliteli hizmetin tadını eşsiz tadında içeceklerini yudumlarken çıkarabilirler. Dünyanın en iyi kahvesini ve dünyanın en iyi insanlarını sunan şirket, çalışanlarını “iş ortağı” olarak görmektedir. Çünkü Starbucks deneyiminin merkezinde yer alırlar ve şirketin en önemli bileşenlerinden birini oluştururlar. Starbucks, çalışanlarına saygı ve anlayışla davranır ve iki temel hizmet sunmaktan gurur duyar. Tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışanlar için kapsamlı sağlık sigortası ve BeanStock adlı bir uygulama aracılığıyla hisse senedi satın alma olanağı sunar. Bu uygulama, şirketin tüm çalışanlarının şirkette belirli miktarda hisseye sahip olmasını sağlayarak “iş ortağı” söylemini havada kesinlikle bırakmıyor.

Starbucks Ürünleri

Starbucks franchise America ve pek çok yerde birbirinden lezzetli ve kaliteli ürünler sizlerle bir araya geliyor. Starbucks, ‘hareket halindeyken’ kahve servis sistemi ile müşterilerine mağaza içinde, evde veya rutinler arasında küçük keyifli anlar yaşatan geniş ve özel geliştirilmiş ürün seçeneklerine sahiptir. 30’dan fazla karışım dahil olmak üzere en kaliteli tek kökenli kahve karışımları, kafeinsiz karışımlar, Starbucks tazeleyiciler, meyve Smoothie’leri, çaylar en çok tercih edilen Starbucks ürünleridir. Kahve yanı lezzetler, kekler ve sandviçler de Starbucks severlerin tüm beklentilerini karşılayacak lezzetlere sahiptir. Ayrıca mağazada kahve ve çay demlemek için gerekli olan ekipmanlar, atıştırmalıklar, kitaplar, hediyeler de bulunur.

OKU  Yapı Kredi Temassız Özelliğini Kapatma

Starbucks Bayilik Açma Şartları Nelerdir?

Starbucks bayilik nasıl alınır noktasında taşımakla yükümlü olunan pek çok şart vardır. Bir Starbucks bayiliği açarsanız, markanızın gerektirdiği reklam, işçilik ve diğer maliyetleri karşılamanız gerekir.  Girişimci bir ruhunuz varsa, Starbucks bayiliğini açmak için başvurunuzu yapabileceğinizden emin olabilirsiniz. Starbucks bayiliği açmanın en önemli şartlarından biri başarılı bir özgeçmiştir. Bir Starbucks mağazasını yönetmek için daha önce önemli bir kurumda yönetici pozisyonunda bulunmuş olmanız gerekir. Diğer adaylarla karşılaştırıldığında, daha önce yönetim deneyimi olmayan birinden bir girişimcinin başvurusuna olumlu yanıt alma olasılığı daha düşüktür. Starbucks mağazasını ve çalışanlarını iyi yönetmek için İK yönetiminde deneyime ihtiyacınız var. Başvurduğunuzda, ciddi bir engeliniz olup olmadığını görmek için özgeçmişiniz incelenecektir.

Starbucks
Starbucks

Starbucks bayilik almak istiyorsanız, markanızı daha iyi temsil etmek için temiz bir geçmişe sahip olmanız gerekir.  Starbucks mağazaları, Merkez tarafından onaylanan ürünleri teslim etmelidir. Starbucks Store’un hizmetlerini kesintiye uğratmamak için gerekli ekipman ve makineyi temin etmemiz ve sermaye artırmamız gerekiyor. Mağazanın büyüklüğüne bağlı olarak Starbucks mağazaları çok sayıda kesintisiz çalışana sahip olmalıdır. Bir Starbucks bayiliği işletiyorsanız, müşteri memnuniyeti bir öncelik olmalıdır. Bunun için bir çalışan ve sektör temsilcisi olarak samimi bir iletişim tarzı sürdürmeniz gerekiyor. Starbucks markasını temsil edeceksiniz, bu nedenle mağazada markaya zararlı hiçbir etkinlik veya hizmet yapılmamalıdır. Starbucks markasını yakından yansıtan bir hizmet anlayışını benimsemeniz gerekiyor.

Starbucks Bayilik Başvurusu

Bir lisans sistemiyle çalışan bu şirket, tüm şubeleri üzerinde ayrıntılı kontrol sahibi olmak ve ürünün kalitesini bizzat değerlendirmek istiyor. Bu nedenle lisans almak için şirket onayı gerekir. Starbucks’ı kurmak için çok iyi bir yerde çalışıyorsanız ve ilçe olarak bu şirketin gereksinimlerini karşılayabiliyorsanız, işinizi başlatmak için şirketin Türkiye’deki temsilciliğine başvurabilirsiniz. Starbucks franchise şartları, işyerleriyle sınırlı değildir. Bu işi yürütecek standartlara sahip olmak da işletme için son derece önemlidir.

Starbucks Bayiliği Almanın Avantajları

Shaya Group üzerinden şube açma, Starbucks bayilik almak şansınız varsa bu işten zararlı ve avantajsız çıkma şansınız çok az. Başarılı bir şirkette çalışmak için iyi çerçeve koşullarına ihtiyacınız var.

Dünyanın en büyük kahve dükkanı markasıyla çalışmak, hızlı bir müşteri tabanı oluşturmak anlamına gelir. İyi konumlanmış Starbucks bayilikleri her gün büyük kazançlar sağlar. Starbucks bayiliğini aldığınızda, reklam ve daha fazlasıyla uğraşmanıza gerek kalmaz. Mağazanın kendisi reklam veren bir şirkettir ve tanınmış bir markayla çalışmak size sektör hakkında daha derin bir anlayış sağlar. Mağazaya gerekli malzemeler temin edilecektir. Mağazaya harcanan sermaye 7-8 ay gibi kısa bir sürede geri ödenebilir. Sıfırdan bir kahve markası yaratma riski minimumdur.

Starbucks Franchise Bedeli

Starbucks bayilik ücreti konusuna gelince; tabii ki Starbucks mağazasının şehri, konumu ve büyüklüğü gibi koşullar sermaye gereksinimlerini etkileyecektir. Bir starbucks bayilik alma fiyatları olarak 500.000 ila 600.000 $ ‘a ihtiyacınız olduğu düşünülmektedir. Yalnızca Starbucks adlandırma hakları için özel bir ücret alınmaz. Mağaza fiyatına göre doğru bir şekilde değerlendirilme yapıldığında bu ücrete giderler dâhildir. Tüm masraflar düşüldükten sonra, Starbucks franchise ücretleri için 500.000 ABD Doları yeterlidir.

OKU  Bollinger Bandı Nedir?

Starbucks’ın hemen hemen her ülkede temsilcilikleri var, ancak bazı ana merkezler kendi planlarının bir parçası olarak mağaza açmaya özen gösteriyor. Açık mağaza sahibi olmak Starbucks için önemli bir ayrıcalıktır. Çünkü kaliteyi bu şekilde düşürmemeye çalışıyor.

Starbucks Kar Marjı

Starcbucks Türkiye bayilik alma hüküm ve koşulları için gerekli bilgileri aldıktan sonra kazançlar hakkında konuşabiliriz. Starbucks mağazalarının büyük karlar elde ettiğini hayal edebilirsiniz.  Starbucks mağazaları, bulundukları yere göre farklı mağaza gelirlerine sahip olmakla birlikte ortalamalar aşağı yukarı aynıdır.

– Ortalama bir Starbucks mağazası ayda ortalama 400.000-500.000 TL kazanabilir.

– Elde edilen kar oranından giderler düşüldükten sonra kalan tutar 300.000TL civarında kalmaktadır.

Starbucks Bayilik İletişim

Starbucks bayilik başvurusu için, Starbucks franchise koşulları ve diğer bilgiler için lütfen Shaya ile iletişime geçin. Starbucks’ın diğer  iletişim bilgileri için Shaya’nın resmi web sitesi mevcuttur. Starbucks bayilik iletişim için Starbucks resmi web sitesini rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Starbucks/Shaya Telefon: 44 44 (749) ve E-posta: [email protected] adreslerinden de iletişime geçebilirsiniz.

baskılı ıslak mendil