Türkiye’de Hosting Hizmetleri Artık Çok daha.net!

Ülkemizde ve dünya genelinde web sitelerin sayısı her geçen gün artıyor. İnternet üzerinden daha geniş kitlelere ulaşmak isteyen gerçek ve tüzel kişiler web site kurarak internetin sağladığı imkanlardan yararlanmak istiyor. İyi bir web siteniz varsa, bu konuda şansınız yüksektir. Ancak bu yeterli değildir. Sitenizin sunucu ve hosting tarafında da bazı kaynak ve hizmetlerden yararlanması gerekir. Bir web sitesinin internet üzerinden yayın yapabilmesi için dosyalarının sunucuda yüklü olması gerekir. Sitelere sunucu üzerinde farklı türden barındırma hizmetleri sağlayan hosting hizmetleri sitelerin web operasyonlarında kritik bir öneme sahiptir.

Web Sitenizi Milyonlara Ulaştırın

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte internete erişim imkanları epeyce arttı. Bu süreçte servis sağlayıcıların gerçekleştirdiği altyapı yatırımları erişimi kolaylaştırdı. Zaman ve mekan engeli olmaksızın artık istediğimiz site ve uygulamaları her an kullanma imkanına sahibiz. Bu durum web üzerinden hizmet veren kişi ve kurumlar için yepyeni fırsatlar anlamına geliyor. Örneğin kendi sitesini kuran perakendeci işletmeler web üzerinden 7/24 sipariş alma imkanına sahip. Üstelik siparişler yakın veya uzak pek çok lokasyondan gelebiliyor. Uygulamalardan yararlanan lokanta ve restoranlar daha fazla müşteriye ulaşma imkanı kazanıyor. El emeği ürünlerin web üzerinden satışı dünyanın uzak coğrafyalarından müşteri bulabiliyor. Fiziksel olarak bir araya gelmesi mümkün olmayan insanlar web üzerinden bilgi alışverişi gerçekleştirebiliyor.

Hangi alanda olursa olsun yaptığınız çalışmaları web üzerinden çok daha geniş kitlelere ulaştırmanız mümkün. Ancak bunu başarmak için sitenize en uygun barındırma hizmetinden yararlanmanız gerekir. Servis sağlayıcınızın sunduğu barındırma çözümleri arasında doğru tercihi yapmak web operasyonunuzu olumlu yönde etkiler. Disk alanı, trafik, mail hesabı ve kotası, subdomainler ve diğer konularda alacağınız doğru kararlar sitenizin milyonlarca kullanıcıya daha iyi hizmet vermesini sağlar. Örneğin sitenizde görsel ve video içerikleri fazlaysa hız ve performans açısından VPS hostingi değerlendirebilirsiniz. KOBİ’nizi büyütmek için en uygun çözümleri kurumsal hostingde bulabilirsiniz. Diğer alternatifler için de yine ihtiyaçlarınızı gözden geçirmeniz gerekli ve faydalıdır.

Hosting İhtiyaçlarınızı Doğru Analiz Edin

Web sitelerin sunucu ve barındırma hizmetleri tarafında ihtiyaçları değişkenlik gösterir. Bu nedenle servis sağlayıcılar farklı ihtiyaçlara cevap veren çeşitli paketler oluştururlar. Bu paketlerde barındırma hizmetlerinin içeriği değişir. Bu konuda mağduriyet yaşamamak için ihtiyaçlarınızı netleştirmeniz ve paketlerin içeriğini iyi incelemeniz gerekir. Paketinizin yetersiz kaldığını gördüğünüzde ise bir üst pakete geçmeyi ihmal etmemelisiniz. Yeni başlayanlar için hostingle ilgili süreçler biraz karışık görünür. Oysa ihtiyaçlarınızı netleştirmeniz zor değildir. Eğer kurumsal bir firmaysanız, ihtiyaç duyduğunuz sunucu ve barındırma çözümlerini kurumsal hostingde bulabilirsiniz. WordPress üzerinden yayın yapıyorsanız sunucu optimizasyonu ve diğer konularda en iyi çözümlere WordPress hostingle kolayca ulaşırsınız. Fakat bazı siteler için 50 ile 100 MB arasında disk alanı yeterli olur. Bu siteler için ucuz hostingin de iyi bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz.

OKU  Denizli otobüs kartı bakiye sorgulama

Hosting seçimi site tarafında olduğu kadar web geliştiriciler açısından da önemlidir. Hostingin yönetimiyle ilgili ihtiyaçlarda kontrol paneli seçimi belirleyici rol oynar. Her panelin kendine göre artıları ve eksileri vardır. Halihazırda en yaygın kontrol panellerinden biri cPanel’dir. Linux hostingden yararlananlar cPanel sayesinde hostingle ilgili işlemlerini kolayca gerçekleştirirler. Eğer cPanel’e yeterince hakimseniz cPanel hostingle siteniz için istediğiniz geliştirmeyi daha kolay gerçekleştirirsiniz. Windows işletim sistemiyle uyumlu çözümlere ise Windows hostingle erişebilirsiniz. Diğer taraftan, kendi data merkezi olmayan şahıs veya firmaların vereceği barındırma hizmetleri için reseller hostingin öne çıktığını söyleyebiliriz.

Website Trafiğinizi Takip Edin

Web sitelerin sahip olduğu büyüme potansiyelleri başka birçok alana oranla daha yüksektir. İnternet reklamları ve SEO çalışmalarıyla siteler önemli trafik kaynakları elde ederler. Bu durum ciro ve kârlılığa yansıdığında büyüme sağlam temellere oturmuş demektir. Fakat bu büyümeye paralel şekilde sitenin sunucu ve hostingle ilgili ihtiyaçlarını da gözden geçirmek gerekir. Örneğin başlangıç seviyesi paketler sitelerin kuruluş aşamasında kaynak ihtiyaçlarını karşılar. Ancak büyümeyle birlikte yetersiz hale gelirler. İleriki aşamalarda sınırsız web hosting çözümleri site için bütçe dostu haline gelir. Bu süreçte kayıp yaşamamak için sitenizin trafiğini mutlaka takip etmelisiniz. Paketinizin yetersiz kaldığını gördüğünüzde bir üst pakete geçerek sitenizin büyüme sürecini teknik açıdan daha iyi bir temele oturtmanız mümkün.

Sunucudaki Verilerinizi Korumaya Alın

Siteniz için barındırma hizmetlerinden yararlanırken veri güvenliği konusuna da dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Kullanacağınız hosting hesabı güvenlik konusunda yetersizse siteniz ve kullanıcılarınızla ilgili datanız risk altında demektir. Örneğin paylaşımlı sunucularda veri güvenliğini sağlamak zordur. Paylaşımlı hostingde tek bir fiziksel sunucu birden fazla web sitesine barındırma hizmeti verir. Gerekli önlemler alınmadığında sitelerin hassas verileri üçüncü şahısların eline geçebilir. Bu bağlamda örneğin Cloudlinux lisans ve CageFS izolasyonu etkili yöntemlerdir. Aynı sunucuyu kullanan sitelerin birbirlerinden izole olmasını sağlar ve kontrolsüz girişleri önleyerek güvenlik açıklarını kapatırlar. Bu gibi önlemler hakkında ihtiyaç duyduğunuz danışmanlık desteğini servis sağlayıcınızdan talep edebilirsiniz.

7/24 Teknik Destek ile Fark Yaratın

Web üzerinden hizmet veren pek çok firma, sunucu ve hostingle ilgili konularda yeterli bilgi ve deneyime sahip değildir. Oysa işler her zaman yolunda gitmez. Örneğin site eğer internet reklamlarından yararlanmak istemişse günlük trafiği bir anda artar. Belli bir noktadan sonra sitenin hızı ve performansı artan trafik yükü nedeniyle ciddi ölçüde düşer. Hatta bazı durumlarda sitenin çökmesi bile söz konusudur. Bu gibi durumlarda sunucu kaynaklarının yönetimi kritik bir öneme sahiptir. Sitenizle ilgili bu işleri takip eden özel bir BT ekibi yoksa, ihtiyaç duyduğunuz teknik desteği servis sağlayıcınızın karşılaması gerekir. Ayrıca sunucuyu çalışır durumda tutmak, optimizasyonunu ve güvenliğini sağlamak da yine servis sağlayıcınızın yapması gereken işlerdir. Bu işleri gerektiği şekilde yapan firmalar, web siteleri kendi kulvarlarında daha üst noktalara taşır.

OKU  rowenta müşteri temsilcisi telefon numarası

İnternet üzerinden hosting firması arayan kullanıcılar genellikle üst sıralarda çıkan sitelerden hizmet alma eğilimindedir. Oysa bu durum firma seçimi için yeterli bir kriter değildir. Unutmayın ki servis sağlayıcınızın sunacağı hizmetler web operasyonunuzun kalitesini etkiler. Zamanında dönüş yapmayan, ihtiyaçlarınıza uygun çözümler üretemeyen firmalar ziyaretçi kaybettirir. Dahası, normal şartlar altında ücretsiz verilen hizmetler için ek ücret talebi de önemli bir sorundur. Bu gibi durumlarda web sitesinin teknik altyapı maliyetleri artar. Hizmet almadan önce ilgili firmayı iyice araştırırsanız bu konuda da daha doğru adımlar atarsınız. Firmanın dijital dünyada izini sürmek ve şikayet sitelerindeki yorumlara bakmak bu noktada oldukça faydalıdır.

daha.net ile Hostingde Her Zaman Öndesiniz!

Türkiye’de hosting hizmetleri yakın dönemde hızlı bir gelişim ivmesi yakaladı. Bu alanda hizmet veren firma sayısı her geçen gün artıyor. İnternet kullanımının yaygınlaşması hostingle ilgili konularda da firmaların sağladığı olanakları artırmalarını gerekli kılıyor. 2010 yılında giriş yaptığımız bu alanda daha.net, teknik altyapısını ve insan kaynaklarını güçlendirmeye her zaman önem verdi. Bu sayede kullanıcılarımıza sunduğumuz paketlerde sunucu kaynaklarını sürekli optimize ediyoruz. Güçlü altyapımız sayesinde daha fazla kaynağı daha ekonomik fiyata sunuyoruz. Paket fiyatlarımız piyasa ortalamasına göre makul düzeyde seyrederken teknik destek hizmetlerimiz müşteri memnuniyetini artırıyor.

Resmî web sitemiz: https://www.daha.net/

baskılı ıslak mendil