Worldcard Nedir? Worldcard Hangi Bankalarda Var?

Worldcard Türkiye de en fazla kullanılan kredi kartlarından birisidir. Birçok banka bu kartı müşterilerine sunmaktadır. Özellik bakımından genel olarak bankalar arasında ufak bir takım değişiklikler olmaktadır.

Worldcard nedir?

30 yıl gibi uzun bir zamandır birçok yerde kullanılan bir karttır. Yüksek bonuslarının olmasıyla ve aynı zamanda taksit imkanlarıyla tanınmaktadır. The Banker tarafından yapılan değerlendirmede en iyi 10 kart içerisinde gösterilmektedir.  Bu başarıya sahip olan daha farklı bir Türk bankası bulunmamaktadır. Sürekli olarak yenilenen kampanyalarıyla gündeme gelmektedir.

İlginizi Çekebilir: 2022 Yılında Alınabilecek En İyi 10 Yurtdışı Hisse Senedi

Worldcard Yıllık Ücreti Ne Kadar?

 • Worldcard Senelik ücret 194,5 TL
 • World Gold Senelik ücret 221TL
 • World Platinum Senelik ücret 249 TL

Olarak kredi kartının yıllık olarak ücreti bulunmaktadır. Müşterilerin özel olarak yapmış oldukları anlaşmalar neticesinde bu miktarlarda değişiklik yapılabilmektedir. İlk defa kredi kartı başvurusu yapmanız ve onaylanması gibi bir durumda ilk sene kredi kardı aidatı talep edilmemektedir. İlerleyen yıllarda yıllık değişimle birlikte yeni aidatlar direk olarak kredi kartı limitinizden tahsil edilecektir.

Worldcard Hangi Bankanın Kredi Kartı

Worldcard Türkiye de en fazla kullanılmakta olan kredi kartıdır. Kart başvurusu yapmak isteyenler bu kartın hangi bankaya ait olduğunu araştırmaktadır. Birçok banka Worldcard kredi kartını kullansa da esas olarak kart Yapı Kredi bankasına aittir. Diğer bankalar ise kendi bankalarının kredi kartları ile Worldcard kredi kartı özelliklerini birleştirmiştir. Böyle e Worldcard kampanyalarından Yapı Kredi müşterisi olmasanız bile faydalanabilirsiniz.

Worldcard farklı alanlarda kampanyalar düzenlemektedir.

 • Alışveriş
 • Nakit
 • Bonus
 • Taksit

Kampanyaları sürekli olarak yenilenmektedir. Resmi internet sitesi üzerinden mevcut kampanyaları takip edebilirsiniz.

Worldcard hangi bankalarda var?

Yapı Kredi bankası tarafından sunulan Worldcard, başka bankaların da yapmış olduğu anlaşmalar ile kullanılmaktadır. Şuan için 5 banka Worldcard kredi kartını kullanmaktadır.

 • Yapıkredi World Card
 • TEB Worldcard
 • Vakıfbank Worldcard
 • AlBaraka Worldcard
 • Anadolubank Worldcard

İle Worldcard ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Bankalar aynı özellikteki Worldcard kredi kartını kullanmalarda bir takım farklıkları bulunmaktadır. Bankaların kendi yapmış oldukları kredi kartı kampanyalarının da bulunmasından dolayı taksit ve bonus gibi hususlarda bir takım farklılıklar olabilir.

Yapı Kredi Bankası kime ait?

Yapı Kredi ülkemizde ki en köklü bankalardan birisidir. Sürdürülebilir ve aynı zamanda kârlı büyümeyi desteklemekte olan güçlü bir ortaklık yapısı ile yıllardır hizmet sunmaktadır. Yapı Kredi %9,02 hissesi Koç Holding A.Ş.’ye aittir. %40,95 gibi önemli orandaki hissesi yani diğer bir deyişle hisselerinin tamamı Koç Grubu’na ait bulunmakta olan Koç Finansal Hizmetler’e (KFS) tarafından muhafaza edilmektedir.

OKU  Maximum Temassız Ödeme Özelliğini Kapatma

Worldcard Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Worldcard Kredi Kartı Başvurusu farklılık göstermektedir. Birçok banka Worldcard Kredi Kartı kullanmasından dolayı başvurularında değişiklikler olabilmektedir. Yapı Kredi bankası üzerinden kredi kartı almak istemeniz durumunda önünüzde birçok seçenek bulunmaktadır.

Kredi kartı başvurusunda önemli olyan husus kendi bilgilerinizle başvuru yapmanızdır. Tüm seçenekler üzerinden yapığlacak başvuruda tarafınıza bir form sunulacaktır. Belirtilen form içerisinde bulunmakta olan bilgileri tam ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Bilgilerin değerlendirilmesinden sonra size konuyla ilgili dönüş yapılacaktır. Ekonomik durumunuz değerlendirmeye alınacak olup buna göre bir limit tarafınıza sunulacaktır.

Worldcard Kredi Kartı Avantajları Nelerdir?

Worldcard Kredi kartı avantajları her yenilenen kampanya dönemiyle birlikte değişkenlik göstermektedir. Genel olarak kredi kartının sunmuş olduğu avantajlar;

 • World Mobil ile alışverişlerinizde ayda 1500 TL’ye puan ve indirim
 • Mobil Ödeme, QR Kod ile Ödeme ve Araçta Ödeme
 • Peşin alışverişlerinizi taksit imkanı
 • Taksitli alışverişlerinize taksit ekleme fırsatı
 • Temassız kart özelliği
 • Bozuk para arama, para üstü bekleme olmadan ödeme yapma

İmkanını Worldcard Kredi kartı ile yakalamış olursunuz. Tüm bunların yanı sıra oldukça yüksek taksit imkanlarını her hangi bir vade farkı olmadan kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız alışverişlerde bonus ve taksit imkanından faydalanabilirsiniz. İstediğiniz durumlarda yapılan harcamanın iptal edilmesini sağlayabilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilir, bilgi alabilirsiniz.

Yapıkredi Kredi Kartı Müşteri Hizmetleri Var mı?

Yapıkredi Kredi kartı müşteri hizmetleri sizlere sürekli aktif hizmet vermektedir. 7 gün 24 saat boyunca istediğiniz konularla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • 444 0 444
 • 0850 222 0 444

Telefon numaraları üzerinden bireysel kart kullanımlarınızla ilgili müşteri hizmetlerinden faydalanabilirsiniz

Kurumsal olarak kredi kartı kullanmaktaysanız bu durumda;

 • 444 0 448
 • 0850 222 0 448

Numaralı telefon numaralarını kullanarak istediğiniz konuyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca bankanın sunmuş olduğu her hangi bir hizmetle ilgili sorun veya memnuniyet durumunuz bulunuyorsa;

https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin üzerinden ilgili formu doldurarak kısa süre içerisinde cevap almanız mümkün olacaktır. Formu doldurmanızdan kısa bir süre sonra banka yetkilileri sizinle iletişime geçecektir. Böylece yaşamakta olduğunuz durum ile ilgili hızlı bir çözüm ortaya konulacaktır.

Yorumlar kapalı.