Wings Kredi Kartı Nedir? Akbank Wings Kredi Kartı Özellikleri

Wings kredi kartı nedir? Akbank Wings kredi kartı özellikleri gibi sorular son zamanlarda sorulmaktadır. Türkiye’nin en büyük bankaları arasında gösterilen Akbank çeşitli kredi kartlarını hizmete sunmuştur. Wings kredi kartı da Akbank tarafından müşterilere sunulan özel bir karttır.

Akbank Wings kart ne işe yarar?

Wings tüm yapmakta olduğunuz alışverişlerinizde size puan sunmaktadır. Mil olarak adlandırılan puan verilmektedir. Kazanacağınız bu Mil puanlar ile bilet alabilirsiniz. Bilet fiyatlarına göre belirlenmekte olan mil ile birlikte uçmanızı sağlamakta olan bir kredi kartı olarak hizmete sunulmuştur. Wings kredi kartı diğer kredi kartlarından ayrışmaktadır. Diğer kartlarda kontenjan sınırı bulunmaktadır. Fakat Wings kredi kartında kontenjan sınırı yoktur. Ayrıca müşterilerin sürekli rahatsız oldukları sezon farkı bulunmuyor. Ayrıca puanlarınızı istediğiniz firmada kullanabilirsiniz.

Wings kart aidatı ne kadar?

Kredi kartı aidatları bankaların kampanyaları çerçevesinde değişmektedir. Akbank Wings kart aidatları da kullandığınız karta göre değişiklik sağlamaktadır.

  • Wings asıl kart 224,5 TL ek kart 111,5 TL
  • Wings Black asıl kart 303 TL   ek kart 142,5 TL
  • Wings Business asıl kart 489 TL ek kart ücreti bulunmamaktadır.

Kredi kartları tarafından tahsil edilmekte olan aidatlar her sene değişiklik göstermektedir. Yapılan değişikliklerin bilgilendirilmesi müşterilere yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Worldcard Nedir? Worldcard Hangi Bankalarda Var?

Wings 1 mil puan kaç TL?

Kartların sunduğu puanların TL karşılığı değişiklik göstermektedir. Wings 1 mil puan kaç TL? Sorusu bu sebeple önem kazanmaktadır. Toplayacağınız her 134 Mil puan size 1 TL olarak dönmektedir. Buna örnek vermek gerekirse;

Yapacağınız 150 TL gibi bir harcama neticesinde hesabınıza 19,95 mil puan aktarılmaktadır. Mil puanın karşılığı olan TL miktarını banka istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. Böyle bir değişiklik olması durumunda banka tarafından bilgilendirme yapılacaktır.

Akbank Wings nasıl kullanılır?

Genel olarak kredi kartlarından puan kazanmak aynı ilkeler çerçevesinde olmaktadır. Akbank Wings ile de Mil puan kazanmak için alışveriş yapmanız gerekecektir. Yapılan alışverişlere karşılık olarak hesabınıza mil puan aktarılmaktadır. Ayrıca Axess Üye İşyerlerinden yapacağınız alışverişler neticesinde chip-para da biriktirmeniz mümkün olmaktadır. Alışverişler ile birlikte kazanacağınız chip-paralar anında mil paraya dönüştürülür. Böylece daha yüksek seviyede mil para kazanmış olursunuz.

Wings Millerimi nasıl kullanabilirim?

Hesabınızda birikmiş olan Millerin kullanılması için yapmanız gerekenler bulunmaktadır. Mil İle Öde özelliğini açabilmeniz için yapılması gereken Axess Mobil ve aynı zamanda Akbank Mobil’de size verilmiş olan Wings kredi kartınızın belirtilen dönem içerisinde yapılmış olan harcamasının 200TL ve üzeri market, akaryakıt, seyahat, internet, konaklama harcamalarının yanında bulunmakta olan Mil ile Öde butonuna tıklamak. Böylece yapmış olduğunuz alışverişlerin kart limitinizden değil toplanmış olan puanlarınızdan alınması sağlanmaktadır.

OKU  Bankadan Para Nasıl Çekilir?

THY 1000 mil kaç TL?

Mil satışı uygulaması ile birlikte satın alınmakta olan Miller ve aynı zamanda satın alınan Miller ile ilgili olarak ödenen ücretler kesinlikle iade edilmesi mümkün değildir. Mil satış değeri olarak 1000 Mil KDV dâhil olarak 30 USD şeklinde belirlenmiştir. Üyeler, talep etmeleri durumunda kendi hesapları veya istedikleri üyelerin hesapları ile alakalı olarak her 1 takvim yılı içinde, 50.000 Mil satın alma hakkı bulunmaktadır. Bu miktarın üzerinde satın alım yapılması mümkün olmayacaktır.

Mil puan hangi marketlerde geçerli?

1 Money = 20 Mil! Şeklinde düzenlenmiş olan kampanya son zamanlarda popüler bir kampanyadır. 5M Migros, Migros, Migros jet Macro center, mağazalarından veya bunların dışında Migros Sanal Market olarak bilinmekte olan Money Bonus, Money Kart veya Money özellikleri bulunmakta olan kartlar ile yapılmış bulunan alışverişlerde geçerli olduğu bilinmektedir.

Mil puanı ile ne alınır?

Mil puan birçok alanda kullanılabilir. Anlaşma sağlanmış olan kurumlarca oluşturulmuş olan kredi kartları tarafından harcama yapılması neticesinde biriken ve bununla birlikte havayollarının kendilerine ait bulunmakta olan mil kartlarının bilet almak suretiyle kazandırmış olduğu uçuş puanlarına denilmektedir. Mil puanlar ile istenilen havayoluyla veya istenilen konuma puan tutarı çerçevesinde ücretsiz bilet almak mümkündür.

Axess Wings Black nedir?

Wings Black olarak kullanıma sunulan kart özel bir takım imkanlar sunmaktadır. Yurt içinde ve aynı zamanda yurt dışında yapmış olduğunuz alışverişler neticesinde Mil Puan kazanmanız mümkün olmaktadır. Kullanacağınız kart ile birlikte rahat bir şekilde dünyayı keşfedebilirsiniz. Wings’le yapmış olduğunuz tüm alışverişler neticesinde Mil Puan kazanırken, Axess Üye İşyerlerinden yapacağınız alışverişler neticesinde aynı zamanda chip-para da kazanırsınız.

Akbank Wings Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Akbank Wings kredi kartı özellikleri aşağıda belirtilmiştir;

  • Limitinizi istediğiniz şekilde kendiniz belirleyebilirsiniz.
  • Alışverişleriniz sonrasında yapılan miktara göre Mil Puan kazanabilirsiniz.
  • Wings’e tanımlanmış bulunan taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz.
  • Internet alışverişlerinizi talep etmeniz durumunda hesap özetinizde rahat bir şekilde takip edebilirsiniz.

Bankanın genel olarak diğer kartlara sunmuş olduğu diğer imkanlardan bu kart sahipleri de faydalanmaktadır. Kart başvurusu yapak istemeniz durumunda online olarak, telefon bankacığı üzerinden, SMS başvuru, bankaya direk başvuru yöntemlerinden birisini kullanabilirsiniz.