Garanti American Express Kredi Kartı Nedir? Ne İşe Yarar?

Garanti American Express kredi kartı farklı birçok özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle kart ile ilgili birçok soru yöneltilmektedir. Kart bankanın özel olarak sunmuş olduğu özellikleri içerisinde barındırmaktadır. Gerek taksit noktasında, gerek ise puan noktasında birçok karttan daha iyi koşullara sahip bir karttır.

Ekstra Bonus elde etmenize kart imkan tanımaktadır. Garanti American Express kredi kartı, işlem taksitlendirme ve aynı zamanda nakit avans benzeri Bonus imkanlarından faydalanmanızı sağlar. Ücretsiz bir şekilde Taksitli Nakit Avans ile birlikte formalitesiz, sabit bir şekilde oluşturulmuş taksitle ödeme imkanınızın bulunduğu uygun faiz seçeneğiyle nakit ihtiyaçlarınızı karşılamanıza da imkan tanır.

American Express minimum ödeme tutarı ne kadar?

1-14,999 TL arası kart limiti olması durumunda ödemeniz gereken minimum borç miktarı oranı %30 olarak belirlenmiştir.

15.000-19,999 TL arası kart limiti olması durumunda ödemeniz gereken minimum borç miktarı oranı %35 olarak belirlenmiştir.

20.000 TL ve üzeri kart limiti olması durumunda ödemeniz gereken minimum borç miktarı oranı %40 olarak belirlenmiştir.

Gelen ekstrenin tamamı yerine bu miktarların da ödenmesiyle birlikte borç gecikmeye düşmeyecektir.

American Express kredi kartı mı?

Dünyanın en prestijli kredi olarak gösterilmektedir. American Express Card kullanımı ile birlikte hayatı ayrıcalıklı bir şekilde yaşamak mümkündür. American Express Card sizlere diğer kartlardan çok daha iyi koşullarda indirimler sağlamaktadır. İndirimlerin yanı sıra kendinizi özel hissedebileceğiniz bir takım özelliklerinin bulunması kartı ön plana çıkarmaktadır.  Bonus Flaş kullanmanız durumunda American Express Card kart ile ilgili olan tüm bilgilerinizi, ödemeleriniz ve aynı zamanda kampanyaları  tek çatı altında kontrol etmeniz mümkün olmaktadır.

Bonus American Express kart aidatı ne kadar?

Bonus American Express kart kullanmanız durumunda 282,00 TL yıllık kart ücreti ödersiniz. Alışveriş faizi olarak ise % 1,80 oranında uygulanmaktadır

Bağlı Bonus American Express   kullanmanız durumunda 63,50 TL yıllık kart ücreti ödersiniz. Alışveriş faizi olarak ise % 1,80 oranında uygulanmaktadır

Bonus Flexi kullanmanız durumunda yıllık ücret ödemezsiziniz. Alışveriş faizi olarak ise % 1,80 oranında uygulanmaktadır.

Bonus Genç kullanmanız durumunda yıllık ücret ödemezsiziniz. Alışveriş faizi olarak ise % 1,80 oranında uygulanmaktadır.

American Express kart her yerde geçerli mi?

American Express dünyada kullanabileceğiniz en prestijli kartlardan birisidir. Bu sebeple dünya da her yerde bu kartı rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Konaklama, restoran, sıpa, araç kiralama ve alışveriş ödemelerinizde ayrım gözetmeksizin kullanmanız mümkündür. Yapacağınız her alışverişte özel puanlar kazanırsınız. Size özel olarak sunulan kampanyalardan ve taksitlendirmelerden de faydalanabilirsiniz.

OKU  Garanti Bonus Gold Trink Nedir?

Trendyol da Amex geçiyor mu?

American Express Card ile Trendyol ve benzeri tüm uygulamalardan alış veriş yapabilirsiniz. Ek olarak sizlere sunulmuş olan taksit ve indirim kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Yapmış olduğunuz alışverişler kapsamında para puan kazanabilirsiniz. Biriktirmiş olduğunuz puanlarınızı burada kullanabilirsiniz.

American Express Platinum ne işe yarar?

American Express Platinum özel bir takım içerikleri bulunmakta olan bir kattır. Diğer kartlardan çok daha fazla imkan sağlamaktadır. Müzikal bileti ve en yakın Formula 1 Grand Prix ile alakalı olarak bu kart ile bilet almanız mümkündür. Bu kartın kullanımıyla başınıza gelebilecek olan talihsizlikleri de önlemeniz veya önlem almanız mümkündür. Araç, yol, ev yardım hizmeti gibi önemli hizmetler ilk sırada olmak üzere birçok ihtiyacınız için hizmet alabilirsiniz. Ayrıca bu hizmetlere ihtiyacınız olduğunda tek bir numaradan direk olarak irtibata geçebilirsiniz.

Garanti American Express Başvurusu nasıl yapılır?

Garanti American Express Başvurusu basit birkaç adımın izlenmesiyle birlikte gerçekleştirilebilir.

  • İnternet üzerinden başvuru
  • Banka şubesiyle iletişim kurarak başvuru
  • Telefon bankacılığı ile başvuru
  • Mobil bankacılılık ile başvuru

https://www.garantibbva.com.tr/americanexpresscard üzerinden direk olarak kredi kartına başvuru yapabilirsiniz. Burada sizlere sunulmuş olan başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Vermiş olduğunuz iletişim kanalları üzerinden sizlere başvuru sonucunuz iletilecektir.

444 0 333 numarası üzerinden veya 0 212 444 0 333 numaralı telefon numarası üzerinden kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca bankanın müşterisiylesin ve mobil bankacılık kullanıyorsanız direk olarak istediğiniz kart ile ilgili başvurunuzu hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu imkanların dışında direk olarak size en yakın olan Garanti Bankası şubesine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

American Express kart limiti ne kadar

American Express kart limiti müşteri odaklı olarak değişkenlik göstermektedir. Müşterilerin gelir durumları çerçevesinde sunulan limit değişkenlik gösterir. Ayrıca başka bankalardan kredi kartınızın bulunması durumunda gene limitinizde değişiklikler olmaktadır. Kredi başvuruları ve limitleri kişiye özel olarak hazırlanmakta ve sunulmaktadır. Bu nedenle başvurunun sonucunda size sunulan limit ortaya çıkacaktır.

American Express kart numarası kaç haneli?

Amex kartlarda bulunmakta olan kart numarası 15 hanelidir. 15 haneli olmasından dolayı bazı durumlarda sıkıntı oluşmaktadır. Ödeme formu doldurulduğu esnada genelde 16 haneli olmasından dolayı eksik bilgi olarak gösterilmektedir. Fakat bu karta özel olarak hane sayısı 15 hane olarak belirlenmiştir. Diğer bankaların sunmuş oldukları katlarda ve Garanti bankasının diğer katlarında 16 hane bulunmaktadır. Bu gibi hatalarla karşılaştığınızda bankanın size önereceği çözüm metotlarını kullanarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Wings Kredi Kartı Nedir? Akbank Wings Kredi Kartı Özellikleri

“Garanti American Express Kredi Kartı Nedir? Ne İşe Yarar?” üzerine bir yorum

  1. Yurtdışına çıkacağım için Garanti bankasından american express kart almayı düşünüyorum. Farklı ülkelerde alışveriş faiz oranlarıda 1,80 midir?

Yorumlar kapalı.

baskılı ıslak mendil