ALPINE Nedir? ALPINE Coin Geleceği ve 2025 Fiyat Tahmini

ALPINE Coin hakkında insanların bilmek istediği çeşitli şeyler bulunabilir. Bu konuda Bu kripto para biriminin geleceğinden söz etmek isteriz.

90’lı yıllarda adından söz ettirse de henüz yazılarla karşımıza çıkan kripto paralar, 2000’li yılların başında çeşitli prototiplerle ve projelerle bizlerin yanında yer aldı. Bu projeler başarılı olmadı fakat Bitcoin projesi, kurulduğu dönemden sonra kripto para borsalarının doğmasına vesile oldu. Günümüzü incelediğimizde birçok kripto para birimi bulunuyor. Bunlardan birisi olan Alpine F1 Team Fan Token ile sizleri tanıştırmak ve bu tokenin geleceği hakkında konuşmak istiyoruz.

ALPINE Coin Hakkında Bilgi

Öncelikle sizlere Formula 1 takımı olan bu takımdan bahsetmek istiyoruz. Bu takım, ilk olarak 2021 Formula 1 Dünya Şampiyonası ile birlikte insanların karşısına çıkan bir yarış takımı olmakta. F1’de yer alan bu takım, bir fan token oluşturarak hayranlarının bu tokenden faydalanmasını sağlıyor ve onların takıma destek olmasına imkan tanıyor. Binance, web sitesinde ödüllü token dağıtımı yaparak daha fazla yatırımcının ilgisini çekmeye çalışıyor.

ALPINE Coin Kripto Paranın Tarihi

Takım, 2021 yılında kuruldu ve token, borsada ilk olarak bu yıl yer almaya başladı. Borsaya girdiği dönemde 7 doların biraz üzerinde bulunan kripto para birimi, ardından 2 dolara kadar düşse de bir süre sonra tekrardan yükselerek 10 doların üzerine çıkmayı başardı. Bu dönemden sonra kripto para biriminde kademeli bir şekilde düşüş eğilimi görüldü. Özellikle Mayıs ayının ortalarında ALPINE, 1 dolara çok yaklaştı. Buna rağmen potansiyelini gösteren kripto para birimi, tekrardan yükselişe geçerek 4 dolara kadar çıkmayı başarmış oldu.

Bunun yanı sıra son birkaç ayı incelediğimizde kripto para biriminde önemli bir hareketlilik gözlemlenmiyor. Oldukça sakin bir seyirde ilerleyen fan tokenin aralıklarla dalgalı bir şekilde yol izlediği söylenebilir. Ek olarak şu bilgiyi verelim ki son bir ay içerisinde kripto para biriminde bir miktar artış gözlemlendi.

ALPINE Coin
ALPINE Coin

ALPINE Coinin Sembolü ve Piyasası

Coinin sembolünde ALPINE isminin A harfi ve altında yazı yer alıyor. Bu şekilde bir sembole ağırlık veren ekibin kripto para biriminin piyasa değeri 2,5 dolar olarak bizleri karşılarken toplam arz 40 milyon token olarak belirlenmiş durumda. Piyasada dolaşan arz miktarı ise 11.3 milyon coin olmakta. Son 24 saatlik hacmin 6.9 milyon dolar olduğu bu token için şunu vurgulayabiliriz ki coinin piyasa değeri 28.6 milyon dolar, toplam arz ile birlikte değer 100.8 milyon dolar olarak bizlerle buluşuyor.

ALPINE Coin Bulunan Borsalar

Yoğun bir hayran kitlesine sahip olmasa da hatırı sayılır bir şekilde kullanıcıların ilgisini çeken bu para birimi, öncelikli olarak Binance borsasında bizlerle buluşuyor. Yaptığımız incelemede kripto para birimi ALPINE için şunu söyleyebiliriz ki Binance, Türkiye borsası ile beraber yaklaşık olarak %80’e yakın bir paya sahip. Yani tokenin çoğu Binance üzerinde işleniyor. Binance Türkiye’de ise %22’ye yakın bir pay mevcut. Bu da Türk kullanıcıların bu para birimine ne kadar önem gösterdiğini anlatır nitelikte.

OKU  2022 ve 2025 Arasında Patlayacak 10 Kripto Para
Alpine F1 Team Fan Token
Alpine F1 Team Fan Token

Diğer borsaları incelediğimizde en yüksek orana sahip borsalardan birisinin Phemex olduğu dikkatleri çekiyor. Phemex, yaklaşık olarak %3’lük bir paya ev sahipliği yapıyor. Kripto para birimi, fazlasıyla borsalar arasında yer almasa da özetle Binance, para biriminin büyük bir kısmına sahip olmakta. Bu paranın bulunduğu borsaları şu şekilde ifade edebiliriz:

 • Binance
 • io
 • KuCoin
 • Phemex
 • Tokocrypto
 • WazirX
 • PancakeSwap
 • BitMart
 • CoinEx
 • Bitci
 • P2PB2B
 • DigiFinex
 • CoinTiger
 • Billance
 • ZT

ALPINE Coin ve Geleceği

Yatırımcıların en çok merak ettiği konuya geldik. Peki bu para birimi gelecekte değerlenebilir mi? Uzman bir isimden yorumları sizlere aktarıyoruz. Öncelikli olarak yatırım tavsiyesi olmadığını ifade edelim. Son 1 haftalık veri incelendiğinde kripto para biriminin son günlerde yükseliş eğiliminde olduğu görülüyor. Buna göre coinin 2,25 dolardan 2,55 doların üzerine çıktığı incelemekte. Son 1 gün içerisinde ise değer artışının sürdüğü görülüyor. Özellikle kripto para borsasının artıya geçtiği bu dönemde bu para biriminin yükselmesi yatırımcılarını mutlu ediyor. Kısa vadede ciddi bir fark beklenmese de uzun vadede büyük bir yükseliş ihtimali bulunuyor.