Binance’de E-posta Adresi Nasıl Değiştirilir?

Binance’deki e-posta adresinizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Binance’de e-posta adresinizi değiştirmek karmaşık bir işlemdir bunun nedeni, ayarda gezinmenin zor olmasıdır ve sadece binance e-posta adresinizin web sitesinin masaüstü sürümünde değiştirebilmenizdir.

Binance’de e-posta adresinizi nasıl değiştirirsiniz?

Binance’de e-posta adresinizi değiştirmek için öncelikle Binance web sitesine giriş yapmanız ve güvenlik ayarlarınıza gitmeniz gerekir.

Güvenlik ayarları sayfasında, “E-posta Adresi’ne inip “Değiştir”e tıklayarak e-posta adresinizi değiştirebilirsiniz.

Ardından, e-postanızı değiştirmek için ekranda çıkacak talimatları izlemeniz gerekir. Ancak, henüz yapmadıysanız, sizden bir Google  authenticator veya SMS kimlik doğrulamasını etkinleştirmeniz istenebilir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra eski mail adresinize gelecek olan 6 haneli bir güvenlik kodu girmeniz doğrulamanız gereklidir. Daha sonrasında sizden yeni mail adresinizi doğrulayabilirsiniz.

1. Binance’de oturum açın ve profil simgesine tıklayın

İlk adım Binance web sitesine gitmek. Öncelikle tarayıcınızı açın ve Binance web sitesini gidin.

Bu işlemi herhangi bir PC veya mobil cihazda yapabilirsiniz. ( uygulama aracılığı ile binance mail adresini değiştiremezsiniz.)

Binance web sitesine girdikten sonra hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Ardından, üst gezinme çubuğundaki profil simgesine tıklayın.

2. “Güvenlik”e tıklayın

Profil simgesine tıkladıktan sonra bir gezinme menüsü açılacaktır.

Gezinme menüsünde “Güvenlik”, “Kimlik”, “API Yönetimi” gibi birkaç sekme göreceksiniz.

“Güvenlik” sekmesi, Binance’deki güvenlik ayarlarınızı görüntülemenize ve değiştirmenize sağlar.

3. “E-posta Adresi”ne gidin ve “Değiştir”e tıklayın

Güvenliğe tıkladıktan sonra, güvenlik ayarları sayfasına gideceksiniz. Güvenlik ayarları sayfasında, hesabınızın güvenliğine ilişkin bir kontrol listesi göreceksiniz. Bir mobil cihaz kullanıyorsanız, “E-posta Adresi” ayarını bulana kadar aşağı kaydırın. Bir masaüstü kullanıyorsanız, hemen “E-posta Adresi” ayarını göreceksiniz. Bu ayar, Binance’deki e-postanızı değiştirmenize olanak tanır.

Binance e-postanızı değiştirmek için “Değiştir”e tıklayın .

4. “İleri”ye tıklayın

“Değiştir”e tıkladıktan sonra, “E-posta Adresini Değiştir” sayfasına gideceksiniz.

Sayfa, e-postanızı nasıl değiştirebileceğinizle ilgili bilgiler içerir.

Bilgiler , e-postanızı değiştirmek için Google veya SMS Kimlik Doğrulamayı (2FA) etkinleştirmeniz gerektiğini söylüyor .

Kimlik doğrulama yöntemlerinden birini etkinleştirmediyseniz, bunu yapmanız gereklidir. Google Kimlik Doğrulaması yerine SMS Kimlik Doğrulamasını (2FA) etkinleştirmeniz önerilir. Bunu yapmak için güvenlik ayarlarınıza geri dönün ve “2FA” altında “SMS Kimlik Doğrulamasını etkinleştirin.

Ayrıca, e-posta adresinizi değiştirdikten sonra sistemin 48 saat boyunca para çekme işlemlerinizi devre dışı bırakacağını içeren bir uyarı göreceksiniz. Bu, e-posta adresinizi değişitrdiğiniz için, 48 saat boyunca Binance’den para çekemeyeceğiniz anlamına gelen bir güvenlik sistemidir bundan dolayı mail adresi değişikliğinden sonra bundan kaçınamazsınız.

Bir sonraki adıma devam etmek için “İleri” ye tuşuna basın.

5. 6 haneli kodu girin

“İleri”ye tıkladıktan sonra “Güvenlik doğrulama” sayfasına yönlendirileceksiniz. Güvenlik amacıyla, bir sonraki adıma geçmek için bir güvenlik doğrulaması tamamlamanız gerekir. Doğrulama, 6 haneli bir kod girmeniz gereken bir “E-posta doğrulama kodu” alanıdır. 6 haneli kodu almak için “Kod Gönder”e tıklayın.

OKU  En İyi Kripto Borsası - En Güvenli Borsalar

Ardından, Binance’den 6 haneli bir kod için e-postanızı kontrol edin ve kopyalayın. E-postayı bulamıyorsanız, spam klasörünü de kontrol ettiğinizden emin olun.

Ardından, doğrulamayı tamamlamak için “Gönder” e tıklayın.

6. Binance e-posta adresinizi değiştirin

E-posta doğrulamasını tamamladıktan sonra, “E-posta adresini değiştir” sayfasına gideceksiniz.

E-posta adresini değiştir sayfasında, “Yeni e-posta”, “Yeni e-postayı onayla” ve “Yeni Şifre” olmak üzere üç alan göreceksiniz. İlk olarak, değiştirmek istediğiniz yeni e-posta adresinizi girin. Eski e-posta adresinizi girmeniz gerekmediğinden girmediğinizden emin olun. Ardından, “Yeni e-postayı onayla” alanına yeni e-posta adresini tekrar girmeniz gereklidir.

“Yeni Şifre” alanına yeni bir şifre girmeniz gereklidir. Girdiğiniz şifreyi ortaya çıkarmak için göz simgesine tıklayabilirsiniz.

Son olarak, Binance’de e-posta adresinizi değiştirmek için “Onayla”ya tıklayın.

Binance e-postanızı değiştirdikten sonra hesabınızdan çıkış yapmış olabilirsiniz.

Artık yeni e-postanızı kullanarak Binance hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Binance Lite ve Binance Pro Arasında Nasıl Geçiş Yapılır?

 

 

 

baskılı ıslak mendil