binance kaldıraçlı işlem nasıl yapılır?

Binance Kaldıraçlı Vadeli İşlemler, gerçekte sahip olduğumuzdan daha büyük miktarlarda yatırım yapmanın bir formüldür. Bu tür işlemlerin riski çok yüksektir.

Binance Vadeli İşlemleri Nasıl Çalışır?

Binance’de vadeli işlem kaldıracını anlamak için önce vadeli işlem ticaretinin ne olduğunu anlamanız gereklidir. İki taraf arasında, belirli bir menkul kıymeti gelecekteki bir tarihte ve bir fiyattan satmayı taahhüt ettikleri bir anlaşmadır.

İlginizi çekebilir: Binance Lite ve Binance Pro Arasında Nasıl Geçiş Yapılır?

Öte yandan kaldıraç, sahip olmadığımız sermayeye yatırım yapmamızı sağlar. Örneğin, x2 kaldıraç ile 5 dolar yatırım yaparsak, sadece 5 dolar koymamıza rağmen bir menkul kıymete 10 dolar  yatırmış olacağız. Bir avantaj gibi görünen bu durum, yatırımın başarısız olması durumunda ciddi bir dezavantaja da dönüşebilmektedir. Çünkü kayıp da değerinin iki katı olacaktır.

Binance Vadeli İşlemleri için bir hesap açma

Bu tür bir işlemi gerçekleştirmek için Binance içinde özel bir hesaba ihtiyacınız yoktur. eğer binance hesabınız yoksa, binance hesabı açıp kimlik onayı (KYC) işlemini tamamlamanız gereklidir. zaten kayıtlı iseniz. para yatırmanız gerekiyor. Para yatırma işlemi tamamlandıktan sonra, Binance Future işlemlerini kaldıraç ile gerçekleştirebileceksiniz.

OKU  ARB Coin Nedir? ARB Coin Geleceği
baskılı ıslak mendil