DAR Coin Nedir? DAR Coin Yorum, 2025 Fiyat Tahmini

“Play to earn” tabiri son dönemde ciddi bir şekilde insanları etkisi altına almaya başladı. Dilimize oynadıkça kazan olarak çevrilen bu tabir oyun dünyasını bambaşka bir seviyeye çıkarıyor. Oyuncular, oyuna harcadıkları zaman boyunca oyun parası kazanıyorlar ve bu oyun parasının kripto para dünyasında da bir karşılığı oluyor. Haliyle oyun parasını dolara çevirmek mümkün oluyor. Mines of Dalarnia oyunu da bu alanda karşımıza çıkan yapımlardan bir tanesi.

2021 senesinin üçüncü çeyreğinde oyun severlerin beğenisine sunulan Mines of Dalarnia Workinman Interactive tarafından geliştirildi. 2006 senesinde kurulan şirket Marvel, Disney, Nintendo ve Atari gibi çok büyük şirketlerle iş birlikleri gerçekleştirerek kendisini dünyaya duyurmayı başardı. Şirket kurucusu olan Jason Arena ilk günden bu yana şirkette CEO olarak görev yapmakta.

Mines of Dalarnia
Mines of Dalarnia

Oyun dünyasında dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Mines of Dalarnia ve oyunun para birimi olan DAR coin hakkında merak edilen sorularınızı yanıtlamaya başlıyoruz.

DAR Coin Nedir?

Kısaca MoD olarak isimlendirilen Mines of Dalarnia tamamen ücretsiz bir oyun. Oyunu oynamak için indirmek ya da yüklemek gibi eylemlerde bulunmanıza gerek yok. Oyunun resmi web sitesine girdikten sonra “Play Now” seçeneğine tıklamanız yeterli oluyor.

Oyundaki amacınız içirişine girdiğiniz madenlerdeki değerli kaynakları toplayarak ölmeden madenin dışına çıkmak. Madenden topladığınız bu değerli kaynaklarla birlikte karakterinizin seviyesini yükselterek onu güçlendirebiliyorsunuz. Seviyeniz arttıkça daha farklı madenlere girerek daha değerli kaynaklar çıkarmanız mümkün oluyor. Ayrıca envanterinizdeki eşyaları da geliştireceğiniz için madencilik git gide daha kolay bir hale gelmekte.

DAR Coin
DAR Coin

MoD evreninin içerisinde yer alan kaynakların ve madenlerin tamamı bir NFT. Bunların her biri oyunu oynayan oyunculara ait. Oyundaki bu dijital varlıklar oyuncular arasında takas edilebiliyor. Oyun henüz test sürümünde ve 2022’nin son döneminde oyunun resmi olarak yayınlanması bekleniyor. Şu dönemde madenlerde çalışan ve kaynaklar elde eden kişiler full sürüm geldiğinde daha avantajı bir şekilde oyuna başlayacak.

Bu kapsamlı oyunun kendine ait bir kripto para birimi bulunmakta. Oyunun market kısmından elde edilen kaynakları oyunun para birimi karşılığında satabiliyorsunuz. DAR coin olarak isimlendirilen bu para birimi birçok kripto para borsasında işlem gördüğü için rahatlıkla diğer kripto paralar ile takas edilebiliyor ya da dolara çevrilebiliyor. Bu da oyun oynadıkça kazanacağınız bir sistemi karşınıza çıkarmakta.

DAR Coin Kazanmak İçin Ne Yapılmalı?

Oyunu kayıt olmadan oynamanız dahi mümkün. Ancak DAR coin toplamaya başladığınızda bunları koymanız için bir cüzdan oluşturmanız şart.

MoD son derece basit bir oyun. Hiçbir zorluğu olmadığını söylememiz mümkün. Tek yapmanız gereken klavyedeki tuşları kullanarak karakterinizin madende kazı yapmasını sağlamak. Madene giriş yaptığınızda sahip olduğunuz oksijen tüpünde ne kadar havanın kaldığını görebiliyorsunuz. Eğer tüpünüzdeki hava bitene kadar madenden çıkmazsanız karakteriniz madende hayatını kaybeder ve elde ettiğiniz değerli madenleri yukarı çıkaramamış olursunuz. Bu yüzden oksijen seviyenize dikkat ederek madenden dışarı çıkış yapmanız gerekli.

OKU  Unifi Protocol DAO Nedir? Unifi Protocol DAO Yorum, 2025 Fiyat Tahmini

Madende elde ettiğiniz kaynaklar ile birlikte DAR coin almanız mümkün. Bu kaynakları satarak elde edeceğiniz coinleri biriktirebilir ya da karakteriniz için yeni eşyalar alabilirsiniz. Yeni bir kazma aldığınızda kazı işlemlerini çok daha hızlı yapacaksınız. Madende kalma sürenizi arttıracak olan bir oksijen tüpü almanız mümkün. Bu tarz eşyalar alarak oyunu oynadığınız anlardaki kazancınızı daha üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

DAR Coin Gelecek Tahminleri Neler?

Oyun dünyasının parlayan yıldızlarından bir tanesi olan DAR coin geleceği son derece parlak olan kripto para birimlerinden bir tanesi. Oyun dünyasında kendisini gösteren Axie Infinity oyununun yerel kripto parası olan AXS son dönemde çok ciddi bir büyüme yaşayarak 150 Dolar sınırını aştı. Bu oyunlar, oyna-kazan formatında olduğundan her gün binlerce kişiyi kendisine çekmeyi başarıyor. Eğer Mines of Dalarnia da bunda başarılı olursa değeri hızlı bir şekilde artış gösterebilir.

DAR Coin 2025 fiyatı ne kadar olacak?

Oyunun para biriminin değer kazanması için oyuncu sayısının hızlı bir artış göstermesi gerekiyor. Oyun oynadıkça para kazanmak insanlar için oldukça güzel bir seçenek olarak görüldüğünden bu durum çok zor değil. Ancak bu sektörde rakiplerinin olduğundan da bahsetmek gerekli. Bütün bu etmenler düşünüldüğünde 2025 senesinde bugüne göre çok daha değerli bir DAR coinle karşılaşmamız mümkün.

baskılı ıslak mendil