En İyi Kripto Borsası – En Güvenli Borsalar

En iyi kripto borsası sorusuna cevap arandığında. çok fazla kripto para borsası mevcut olduğu için araştırmalar başlıyor. Günlük ticaret hacmi ve 100 milyon dolar ile 600 milyar dolarlık piyasa değeri ile 4000’den fazla farklı kripto para birimi mevcuttur. Bu rakamlar, kripto para birimlerinin büyümesinin önümüzdeki birkaç yıl içinde daha da artacağını gösteriyor. Son on yılda deneyimli kripto para tüccarları ve yatırımcılarındaki hızlı artış, kripto para birimlerine olan talebin arttığını gösteriyor.

Kripto para birimleri, kripto para cüzdanlarında saklanır ve bir kripto borsası aracılığıyla diğer kriptolarla takas edilebilir. Bitcoin’de olduğu gibi bazı kripto para birimleri madencilik yoluyla elde edilebilir. Ancak madencilik bir seçenek olmadığında, kripto para borsasından satın alınabilir.

Bir kripto para yatırımcısı veya kripto para ticaretine başlamak isteyen biri olarak, en iyi kripto borsasının önemini anlamak çok önemlidir. Ve bu yazıda, en iyi Türkiye kripto borsalarından bazılarını listeledik. Amacımız, gereksinimlerinize uyan kripto borsasını daraltmanıza yardımcı olmaktır. İçerikte ele alınan konulardan bazıları, borsanın göze çarpan özelliklerini veya özel özelliklerini, artılarını ve eksilerini vb. İçerir. Şimdi, ayrıntılı bilgilerle başlayalım.

Kripto Para Borsası Nedir?

Dijital Para Birimi Borsaları (DCE) veya kripto para brokerleri olarak da bilinen kripto para borsaları veya kripto borsaları, kullanıcıların diğer dijital para birimleri, fiat para birimi ve diğer dijital varlıklar için kripto para birimleri (kripto para birimini alıp satabilecekleri) takas etmelerine veya takas etmelerine olanak tanır.

Başka bir deyişle, bir kripto para birimi değişimi, diğer kripto para birimlerini ve fiat para birimini kullanarak kripto para birimlerinin alınıp satılabileceği dijital bir pazar yeri olarak da tanımlanır. Basitçe söylemek gerekirse, bir kripto borsası, kripto para birimi alıcılarını ve satıcılarını birbirine bağlayan bir ticaret platformudur. Kripto para kredisi , değişim platformunun benzersiz özelliklerinden biridir ve kripto yatırımcılarının kripto para tokenlerini belirli bir faiz oranı için ödünç vermelerine olanak tanır.

Daha önce belirtildiği gibi, bir kripto para birimi değişimi, kripto dünyasının ayrılmaz bir yönüdür. En iyi borsalardan bazılarını düşündüğümüz şeyleri araştırdık. En iyi kripto borsaları listemiz, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey tüccarlar için en iyi olduğuna inanılan en iyi kripto para borsası web sitelerini içerir. Bununla birlikte, farklı küresel kripto borsaları türleriyle başlayalım.

Binance

Binance, işlem hacmi ve aynı zamanda en düşük ücretlerle kripto borsası açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olduğuna inanıldığı için en iyi kripto borsaları listemizde yer alıyor . Binance, kripto para birimleri ile ilgili önemli bir kişi olan Changpeng Zhao tarafından kuruldu. Başlangıçta, Binance’in merkezi Hong Kong’daydı, ancak daha sonra Malta’ya taşındı.

OKU  Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini 2023, 2024, 2025

Binance’in Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Bitcoin cash gibi 600’den fazla kripto para biriminin değişimini desteklediği biliniyor. Ayrıca kripto kredi olanakları sunmaya başladı.

Binance DEX, ticaret uygulamalarını entegre etmek için bir API’ye sahip, merkezi olmayan bir kripto para borsasıdır . Çevrimiçi platform, diğerleri arasında şeffaflık, güvenlik, anonimlik gibi merkezi olmayan bir ağın tüm avantajlarını sunar.

Özellikler

Gelişmiş kullanıcılar için bazı özellikler, piyasa fiyatı ile birlikte ticaret için farklı kripto çiftlerinin fiyat hareketlerinin ayrıntılı istatistiklerini içerir. Bunlar tipik olarak, Bitcoin, Ethereum (BTC/ETH) ve diğer Altcoin’ler gibi farklı ticaret çiftlerini kâr için değiştirmek için en iyi zamanı belirlemek için temel analiz için uygun olan daha gelişmiş grafiklerdir, ayrıca Binance, altcoinler için en iyi kripto para birimi değişimi olarak kabul edilir . Gelişmiş grafiklerdeki mum çubukları ayrıca kripto çiftlerinin en düşük, en yüksek, açılış ve kapanış fiyatlarını gösterir.

Kullanıcılar Binance’e PC’ler, hem Android hem de iOS cep telefonları, tabletler, dizüstü bilgisayarlar vb. gibi çeşitli cihazlardan erişebilir. Hem temel hem de gelişmiş değişim ara yüzlerine sahip olduğu için hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey tüccarlar için ideal ve en iyi kripto para birimi alım satım platformudur. Binance, ortalama 1,2 milyarlık büyük ticaret hacmiyle de biliniyor . Platform, saniyede 1.400.000’den fazla işlemi kolaylaştırarak Binance’i en hızlı Bitcoin borsalarından biri haline getiriyor. Site, spot ticareti, türevleri, vadeli işlemleri ve marj ticaretini destekler.

Ödeme Şekilleri

Binance, tüm banka kartları, P2P ve diğer seçeneklerle banka havalesi ile kripto ticaretini destekler. Başka bir deyişle, nakit bakiyesi seçeneğini kullanarak veya banka hesapları aracılığıyla kripto satın alabilirsiniz.

Ücretler ve Diğer Ücretler

Diğer kripto para borsalarıyla karşılaştırıldığında Binance, işlem başına %0,1 gibi düşük bir işlem ücretine sahiptir. Platform herhangi bir ek ücret depozito ücreti talep etmez. Ancak, standart para çekme ücretleri geçerlidir.

Emniyet ve güvenlik

Binance, kullanıcı hesaplarını korumak için 2FA veya iki faktörlü kimlik doğrulama koruması sunar.

Destek Hizmetleri

Binance, müşterileri için hem e-posta hem de canlı sohbeti içeren 7/24 destek sağlar. Destek ekibinin kullanıcıların endişelerini çözmesi 2 ila 3 iş günü sürer.

ArtılarıEksileri
 İyi itibara sahipTelefon desteği yok
 Kullanıcı dostu web sitesi
 600’den fazla kripto para biriminin değişimini destekler
 Dünyanın en büyük kripto borsası
 Düşük ücretler ve işlem ücretleri

tüm bu özellikler göz önüne alındığında binance borsası 1. sırada olmayı kesinlikle hak ediyor. siz de binance borsasına kayıt olmak isterseniz %20 komisyon indirimi alabileceğiniz ” T7AFQEKB ” binance referans kodumuz ile kayıt olabilirsiniz.

BİNANCE KAYIT OL