Halk Bankası Kredi Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Halk Bankası üzerinden kredi kullanılması durumunda ertele yapmak mümkün müdür? Her bankada olduğu gibi Halkbank üzerinden kullanılan kredilerde de erteleme yapılması mümkündür. Her dönem farklı kurallar ve şartlar ile erteleme yapılabilmektedir.

Halkbank kredi erteleme ile ilgili açıklamasını yapmıştır. Bankanın sunmuş olduğu şartları incelersek, 3 aya kadar süreli bir şekilde erteleme olabileceği anlaşılmaktadır. Ekonomiye Destek Paketi ismi ile kamuoyuna duyurulmuş olan erteleme işlemi; Taşıt Kredisi, Bireysel İhtiyaç Kredisi ve Konut Kredisini kapsamış bulunmaktadır. Halkbank kredi erteleme işlemi mevcut kredi faizi üzerinden hesaplanır.

Halkbank Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • Çağrı Merkezi ile iletişime geçerek erteleme talebinde bulunabilirsiniz. 0850 222 0 400 Halkbank Müşteri hizmetleri 24 saat sizlere hizmet vermektedir.
  • Mobil Bankacılık kullanıyor olmanız durumunda her hangi bir prosedür ile uğraşmadan işlemi yapabilirsiniz.
  • İnternet Bankacılığı kullanmanız durumunda her hangi bir prosedür ile uğraşmadan işlemi yapabilirsiniz.
  • Şubelere giderek direk olarak istediğiniz kredinizin ertelenmesini sağlayabilirsiniz.

3 ay süreli olarak erteleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Belirli zamanlarda banka bu sürede değişiklik yapmaktadır. Geçmiş dönemlerde 6 ay gibi bir zaman da erteleme işlemi yapıldığı görülmektedir. Ayrıca pandemi zamanı içerisinde her hangi bir faiz ve masraf almadan erteleme işlemi yapılmıştır. Şimdilerde yapılan işlem 3 ay ile sınırlandırılmıştır.

İlginizi Çekebilir: 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2022

Halkbank Kredi Kartı Erteleme nasıl yapılacak?

Taşıt Kredisi, Bireysel İhtiyaç Kredisi ve Konut Kredisi ertelemesi yapılabildiği gibi kredi kartı ertelemesi de yapılabilir. Aynı şekilde kredi kartı ile ilgili erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Bu işlemin haricinde yapılan peşin alış veriş taksitlendirilebilir.

Yapacağınız alış verişi 3 eşit parçaya bölebilirsiniz. Kredi kartı ile ilgili erteleme taleplerinizi de Taşıt Kredisi, Bireysel İhtiyaç Kredisi ve Konut Kredisi erteleme işlemlerine benzen şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Çağrı Merkezi ile iletişime geçerek, Mobil Bankacılık, İnternet Bankacılığı kullanmanız durumunda şubelere giderek erteleme işlemini yapabilirsiniz. Erteleme işlemlerinde belirli zamanlarda uygulanmakta olan kampanya çerçevesinde sizlerden faiz talep edilmektedir. Bazı durumlarda direk olarak taksitlendirme yapılmakta ücret istenmemektedir.

Esnaf kredi erteleme yapılıyor mu?

Halkbank esnaflara özel olarak bir takım krediler sunmaktadır. Sunulan kredileri erteleme imkanı da vardır. Ödeme sıkıntısı yaşamakta olduğunuz durumlarda 3 ay erteleme yapabilirsiniz. Esnaflara özel olarak verilen kredilerin özel erteleme süreleri de olabilir. Bu nedenle banka ile iletişime geçilmesinde fayda bulunmaktadır. 0850 222 0 400 Halkbank Müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek sizlere sunulacak teklifleri inceleyebilirsiniz.

Halkbank Bireysel kredi erteleme devam ediyor mu?

Erteleme ile ilgili banka tarafından açıklama yapılmıştır. 1 Temmuz 2021 tarihine kadar bankadan kullanılmış olan kredilere erteleme getirilmiştir. Bu süre zarfında vatandaşın ekonomik olarak toparlanması ön görülmüştür. Fakat pandemi koşullarının devam etmesi sebebiyle bankalar kampanyalarını devam ettirmiştir. Halkbank kredi erteleme işlemi halen devam etmektedir. Gerek bireysel müşteriler gerek şirketler kredilerini erteleyebilirler.

OKU  Getir Bayilik Şartları Ücreti ve Başvuru Koşulları

Esnaf kredileri 6 ay ertelendi mi?

Pandemi koşullarında esnafların zor zamanlar yaşamış olmasından dolayı devlet esnaf kredilerini ertelemiştir.

Salgın gerekçesiyle işleri veya işletmesi zarar görmüş bulunan esnaf ile ilgili olarak 31 Aralık öncesinde kullanmış bulundukları düşük faizli krediler ile ilgili olarak vadesinde ödenmemiş bulunan borçları 1 Ocak-30 Haziran dönemi içerisinde vadesi dolması muhtemel borçlar 6 ay süreli olacak şekilde ertelenecek. Erteleme ile ilgili olarak faiz ödemesi son derece düşük tutulmaktadır. Bu nedenle salgın dönemini en az zararla esnafın geçirmesi hedeflenmektedir.

Esnaf Kefalet kredileri kaç ay ertelendi?

Esnaf Kefalet üzerinden kredi kullanmakta olan vatandaşlar da Halkbank üzerinden ödemlerini gerçekleştirmektedir. Erteleme ile ilgili olarak bu sebeple Halkbank tarafından yapılan açıklamalar takip edilmektedir. Halkbank tarafından esnaf kredilerinin 6 ay süreli olarak ertelenmesi Esnaf Kefalet kredileri için de geçerlidir. Bu noktada kredi kullanan vatandaşlar da kredilerini erteleyebilirler.

Halkbank Ad Skopje Müşterileri Tüm Bireysel Kredi Borcu Tahsilatının 6 Aylık Süreliğine Ertelenmesi

COVID-19 virüs sebebiyle oluşmuş olan krizden etkilenmeyen her hangi bir vatandaş veya ailelerin bulunmadığı neticesinden yola çıkarak, “İNSANLAR ÖNEMLİDİR” ilkesine bağlı kalmak suretiyle, HALKBANK AD Skopje, 29.02.2020 tarihi itibariyle A, B ve C gurubunda düzenli geri ödemeli kredi borcu bulunmakta olan tüm müşterilerine bir teklif sunmaktadır.

Teklif, takipte riski olmayan tüm Banka gerçek kişi müşterilerine sunulmuş olup aşağıdakileri kapsamaktadır:

Tüm kredi borçları ödemelerinin 6 aylık bir süre ertelenmesi banka tarafından müşterilere sunulmaktadır. https://halkbank.mk/covid-19-tr.nspx linkinde bulunan açıklamalar kapsamında baka müşterilerinin bu fırsattan yararlanmasını sağalmaktadır.

  • Çağrı Merkezi; 0850 222 0 400 Halkbank Müşteri hizmetleri üzerinden bilgi alabilirsiniz.
  • Mobil Bankacılık ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • İnternet Bankacılığı ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Şubelere giderek işleminizi yapabilirsiniz.

baskılı ıslak mendil