İş Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

İş Bankası üzerinden kullanmış olduğunuz çeşitli kredileri erteleyebilirsiniz. Dönemsel olarak uygulanmakta olan kampanyalar çerçevesinde işlemin yapılmasını talep edebilirsiniz. Kimi zaman her hangi bir masraf veya faiz farkı uygulanmadan yapılan bu işlem, genel olarak belirli bir ücret ile yapılmaktadır.

Özellikle bilindiği üzere devlet tarafından yayınlamış olan ekonomik önlemler ile birlikte pek çok bankanın uygulamış olduğu gibi İş Bankası da aynı şekilde erteleme fırsatı sunmuştur. Fırsat kapsamında 3 ay gibi önemli bir zaman erteleme yapılmaktadır. İş Bankası kredi erteleme yapılması için erteleme talepleri internet bankacılığı, çağrı merkezi, mobil uygulama ve aynı zamanda şube üzerinden yapılmaktadır.

İş Bankası kredi kartı 3 ay erteleme nasıl yapılır?

İş Bankası tarafından size verilmiş olan kredi kartı ödemesini erteleyebilirsiniz. Bu işlemi 3 ay süreli olacak şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca tek çekim olarak gerçekleşen alışverişlerinizi de 3 taksitle ödemeniz mümkündür. Gerçekleşmiş olan peşin işlemlerinizi taksitler şeklinde ödemek isterseniz Maximum Mobil uygulaması üzerinden taksitlere bölebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Halk Bankası Kredi Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bunun dışında ayrıca İş Cep’ten de işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür. İnternet Şubesi kullanmakta olan müşteriler bu kanal üzerinden ertele işlemini gerçekleştirebilirler. 0850 724 0 724’den ulaşarak da ayrıca erteleme imkanından faydalanmanız mümkündür. Ertelemelerden dolayı faiz farkı oluşabilmektedir. Bazı durumlarda banka her hangi bir ek ücret talep etmeden bu işlemi gerçekleştirmektedir.

İş Bankası kredi erteleme bitti mi?

İş Bankası tarafından pandemi sürecinde uygulanan erteleme 30 Eylül 2021 itibarı ile bitmiştir. Fakat yoğun talep üzerine ve diğer bankaların ertelemeye devam etmesinden dolayı erteleme imkanı yeniden başlatılmıştır.  Zorlu bir süreçten geçmekte olan ülkemiz içerisinde ertelemenin önemi daha önemli bir konuma gelmiştir. Bu sebeple tüm bankalar erteleme imkanını devam ettirmekte İŞ Bankası da bu durumu devam ettirmektedir.

İş Bankası kredi yapılandırması yapıyor mu?

Bankalar ödeme güçlüğü çekmekte olan vatandaşların kredilerini yapılandırmaktadır. İş Bankası müşterileri de böyle talepleri dile getirmektedir. Borçlarını ödemekte zorluk çeken müşterilerin talep etmesi durumunda 36 ay süreli yapılandırma hakkı verilmektedir. Bu borcun sadece İş Bakasına ait olması da önemli değildir. Başka bankalara olan borçlarınızın bulunması durumunda da İş Bankasından kredi alabilirsiniz. Böylece farklı bankalara olan borcunuzu daha uygun koşullarda İş Bankasına taşımış olursunuz. Borç Kapatma Kredisi ile 36 ay vadeli bir şekilde sunulmaktadır. Diğer kredilerden daha cazip imkanları bulunmaktadır. 3 ay erteleme hakkı bu kredi de bulunmaktadır.

3 ay öteleme nedir?

23 Mart 2020 tarihinden önce kullanmış olduğunuz Taksitli Kredilerde (İhtiyaç Kredisi, OTO, Konut) taksit ödemelerinizi istemeniz durumunda 3 ay sonraya ertelenmesidir. Erteleme ile birlikte oluşacak olan akdi faiz yeni ödeme planınız içerisinde taksitlere dağıtılmakta olup, bunun dışında Temerrüt/Gecikme Faizi talep edilmemektedir.

OKU  Banka Kredisi Çekmek için Gerekenler

Erteleme imkanından faydalanmayarak taksitlerinizi ödememeniz durumunda ek yaptırımlarla karşılaşırsanız. Taksitinizin günü geçmesi durumunda günlük faiz borcunuza işletilmektedir. Bunun dışında borç ödemesi gerçekleşmeme durumunda banka sizi 3 ay takip edecektir. Bu sürenin aşılması durumunda da icra işlemi başlatılmaktadır. İcra işlemlerinin başlamasıyla birlikte ek masraflar borcunuza eklenecektir.

İş Bankası borçları erteledi mi?

31 Mart tarihinde ödenmesi gereken borçlar geçmiş dönem içerisinde pandemi gerekçesiyle ertelenmişti. İş Bankası yapmış olduğu açıklama ile birlikte “Salgın gerekçesiyle mali bünyesi kötü etkilenmiş bulunan sektör ayrımı bulunmaksızın her bir ihtiyaç, vaka özelinde değerlendirilmesi yapılarak ödemesiz zaman dahil gerekli tüm destek sunulacak.” denildi.

Pandemi sıkıntıları çerçevesinde bu şekilde bir imkan vatandaşlara sunulmuştur. Hali hazırda şuan otomatik olarak borçların ertelenmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Geçmiş dönemde uyulanmış olan bu kampanya şimdi uygulanmamaktadır.

İhtiyaç kredisinde yapılandırma olur mu?

Kullanacağınız tüm kredilerin daha sonradan yapılandırmasını sağlayabilirsiniz. Ödeme sıkıntınızın olması durumunda direk olarak bankanızla iletişim kurabilirsiniz. Yapılandırma seçenekleri genel kredi koşullarından daha uygun olabilmektedir. Bu sebeple ödeme noktasında yaşadığınız sıkıntıların büyümeden yapılandırılmasını isteyebilirsiniz. İş Bankası üzerinden yapılandırma yapmak isterseniz 3 ay ödemesiz dönem ile karşılaşırsınız. Böylece elinizin tam olarak rahatlamasıyla birlikte taksitlerinizi ödersiniz.

İş Bank Ticari Krediler Ertelendi mi?

https://www.isbank.com.tr/kampanyalar/ticari-kredi-kartlari-hesap-ozeti-erteleme-kampanyasi üzerinden yapılan açıklamalar çerçevesinde kredinizi erteleyebilirsiniz. Banka ticari olarak kredi kullanmış olan vatandaşlara sürekli yeni kampanyalar sunmaktadır. Dönemsel olarak sunula kredi kampanyalarından;

  • İş cep üzerinden
  • Şubelerden
  • Telefon bankacılığı üzerinden

Başvuru yaparak faydalanabilirsiniz. Sizlere sunulan özel imkanlardan faydalanabilirsiniz.

İş Bank Kredi Ertelemesi Nasıl Yapılır?

Bankanın sunmuş olduğu erteleme imkanından;

Faydalanmak mümkünüdür. Bankanın sunmuş olduğu tüm kredilerin erteleme imkanı bulunmaktadır. Kredi ile ilgili köklü bir ödeme değişikliği yapmak istemeniz durumunda yeniden yapılandırma talep edebilirsiniz.