Holo (HOT) Nedir?

Holo, İnternet ve Holochain arasında bir köprü görevi gören bir projedir.

Platform, bulut bilişimde eşler arası işlemler kullanarak sosyal uygulamalar için sağlıklı bir ortam yaratmayı hedefler. Proje, herkesin uzmanlık gerektirmeyen veya çalıştırmak için özel donanıma sahip olmayan uygulamalarını barındırabileceği bir fikir üzerine oluşturuldu.

Projenin arkasındaki ekip, insanların veri depolayabileceği, dApps geliştirebileceği ve kolay ve etkin işlemler yapabileceği bir yer oluşturmak istedi. Ağın kendi yerli HOT token’ı var, bu ağın mainnet’i canlı hale geldiğinde bir orana göre HOLO’ya dönüşecektir.

Holo nasıl çalışır?

Holo, herhangi birinin depolama ve işlem gücü sağlayarak bir ev sahipliği yapabileceği bir şekilde eşler arası etkileşim üzerinden çalışır. Ağ, dağıtılmış blockchain modelini kullanır, bu sayede daha etkin bir ağda daha iyi işlem hızı ve ölçeklenebilirlik sağlar. Her düğüm aslında kendi blockchain’ini çalıştırır ve hepsi Holochain’e bağlıdır. Bu şekilde, dApps’lerin oluşturulup kullanılması, saniyede gerçekleşen işlemlerin miktarı ne olursa olsun, tüm protokolü aşırı yüklemez. Ağ, kullanıcılarına kendi dApps’lerini oluşturmak için bir çerçeve sunar.

Holo nasıl kullanılır?

Holo’nun sunmuş olduğu özelliklerden yararlanmak isterseniz, ilk olarak ağın web sitesine gideceksiniz. Ağın ev sahipliğini yapmak için, cihazınıza Holo yazılımını yükleyin veya ağın web sitesinde satılan HoloPorts’ları satın alın. Bir uygulama barındırma ihtiyacı olduğunda, cihazınız arka planda çalışan Holo sayesinde bunu sağlar. Kendi uygolamanızı oluşturmak için Holochain’i yükleyin ve işleme tam anlamıyla anlamak için tüm özelliklerini okuyun. Holochain’in nasıl yüklenebileceği ve tüm özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Holo’nun farkı nedir?

Holo, her düğüme kendi blockchain’ini ataması sayesinde ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmüştür. Bu, bu düğümlerden herhangi biri çevrimdışı olduğunda veri kaybı olmayacağı anlamına gelir. Ağ içinde madencilik veya coinlerin yok edilmesi (yakılması) işlemi yoktur, çünkü iç hesap sistemleri tüm işlemleri iki girişli olarak kaydeder. Blockchain ve İnternet arasında bir köprü gibi hizmet ederek ağ, eşler arası işlemleri teşvik eder ve düğümler birbirlerinden farklıdır.

HOT coin neden değerlidir?

Daha önce Holo ağının yerli token’ı olan HOT coin’den bahsettiğimizi hatırlatalım. Şu anda sahip olduğu tek değer, 2021 yılında umut edilen bir oranla HoloFuel ile 1:1 olarak değiştirilecek olmasıdır. Ancak HoloFuel, ağ içinde ödeme seçeneği olarak hizmet edecek ve kullanıcıların bu tokenlerle ev sahipliğini ödemesi gerekecektir. HoloFuel, Holo ağı içindeki tüm ev sahipliğinin hesaplama gücüne dayalı bir token’dır, bu yüzden ağa göre çok volatilite olmayacaktır. Ayrıca, token, her işlemdeki ölçeklenebilirliği ve şeffaflığı sağlamayı amaçlamaktadır.

Hot coin iyi bir yatırım mıdır?

Holo projesi çok potansiyel taşımaktadır, özellikle de eşler arası işlemleri çok basit hale getirir. Ancak, mainnet henüz yayınlanmadığından, ağın uzun vadeli potansiyelinin ne olacağını emin olamayız. Bunların hepsinden önemlisi, kripto dünyasının çok volatilite olabileceğini hatırlamak önemlidir, bu yüzden uzmanların platformun kaderi üzerinde bölündüğü hiç de şaşırtıcı değil, ağ bile tokenlerinin daha az volatilif olmasını sağlamayı bulabileceklerine inanıyor. Holo’ya yatırım yapmak isterseniz, kaybedebileceğiniz bir miktar yatırım yapmanız mantıklı bir seçim olur.

OKU  Binance TR Referans Kodu: DS77KZW8 2024

baskılı ıslak mendil