ICP Geleceği ne olur – İnternet Computer Coin Fiyat Tahmini

Bu yazıda, önümüzdeki birkaç yıl için ICP coin geleceği ne olur analizlerle birlikte sizler için yorumlayacağız.

ICP coin

ICP coin Mayıs 2021’de piyasaya sürüldü ve hemen ardından Coinbase ve Binance listelenmesi nedeniyle ICP fiyatı aniden fırladı. Listeleme gününde, ICP fiyatı 400 doların üzerinde işlem gördü, hatta bazı borsalar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 700 doların üzerinde de işlem yapıldığını bildridi. Bununla birlikte, ilk pump sürdürülemezdi ve fiyat düştü. Şu anda, şuanda Icp coinin fiyatı 19.86 dolardan işlem görüyor.

ICP coin Nedir ve Nasıl Çalışır?

Adından da anlaşılacağı gibi (Internet Computer) İnternet Bilgisayarı , merkezi olmayan İnternet tabanlı küresel bir bilgisayar olmayı hedeflemektedir. İnternetin uygulama katmanı olmayı hedefleyen Ethereum’un aksine , İnternet Bilgisayarı tüm internetin yerini almayı hedefliyor. Bu, projeyi en iddialı kripto  projelerinden biri yapıyor.

ICP coinin Kurucusu kimdir?

ICP coin, Ethereum’u öğrendikten sonra onu kavramsallaştıran kıdemli bilgisayar bilimcisi Domini Williams tarafından kurulmuştur. Proje 2016’dan önce geliştirilmekte olmasına rağmen, ilk tohum yatırım turu 2017’de gerçekleşti. Bu halka açık tohum yatırım turu sırasında şirket, ICP’nin toplam arzının yaklaşık %25’i karşılığında 4,1 milyon dolar topladı.

İnternet Bilgisayar Kurucusu Tweeti

 

ICP Fiyat Tahmini 2022

ICP fiyatı şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90’dan fazla aşağıda. ICP fiyatı, listeleme tarihinde farklı borsalarda 400 dolardan 800 dolara yükseldi. Yazımız yazıldığı sırasında, ICP coin fiyatı 19.86 dolardan işlem görüyor. Grafik, Eylül 2021’de 87$’a ulaştıktan sonra fiyatın düşen bir takoz içinde gezindiğini gösteriyor. Fiyat 22 Ocak 2022’de 18.06$’a yeni dipler yaptı, ancak grafikler analiz edildiğinde şuanda düşen takozun üstünde olduğu görülüyor.

Düşen kama bir yükseliş modeli olduğundan, ICP fiyatında daha yüksek bir yükselişi kolayca düşünebiliriz. Sonuç olarak, İnternet Bilgisayarı 2022 fiyat tahminimiz de biraz yükseliş gösteriyor. ICP fiyatı düşen kama modelinden kurtulabilirse, 2022 ICP fiyat tahminimiz yıl sonuna kadar 60-80 dolar olacak. 80 $, ancak fiyat kısa vadede 60 $’lık kilit 0.618 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerinde kalırsa ve yukarı yönlü devam ederse mümkün olabilir.

ICP Fiyat Tahmini 2025

ICP coin, halihazırda piyasa değerine göre 36. en büyük kripto para birimidir. Mevcut benimseme istatistiklerinden çok daha fazla olan 4 milyar doları aşan devasa bir piyasa değerine sahiptir. Bu devasa piyasa değeri, ICP fiyatı için herhangi bir uzak yukarı fiyat hedefini çok zorlaştırıyor. Bununla birlikte, hem yükseliş hem de düşüş senaryolarını göz önünde bulundurarak, ICP coin için 2025 fiyat tahminimizi analiz edebiliriz.

Ağ üzerinde önemli protokoller geliştirirken önemli ölçüde kullanıcı kazanırsa, fiyat artabilir. Böyle bir yükseliş senaryosunda, 130$, 2025 için geçerli bir ICP fiyat tahmini olabilir.

ICP Fiyat Tahmini 2030

ICP 2030 yılına kadar modern internete gerçekten uygulanabilir bir alternatif haline gelirse, sahipleri gerçekten bir servet kazanabilir. Bunun gerçekleşmesi için ICP’nin Ethereum’u geçmesi ve en büyük merkezi olmayan akıllı sözleşme platformu haline gelmesi gerekir. ICP’yi şu anki Ethereum piyasa değerine ulaşması için, yani 347 milyar dolar, buda bize 1722 dolarlık bir ICP fiyat tahmini veriyor. Ancak, bu göz kamaştırıcı İnternet Bilgisayarı fiyat tahmini, Dominic Williams‘ın ileriye dönük açıklamalarına dayanmaktadır.

İlginizi çekebilir: Gala Fiyat Tahminleri: GALA 2022 Ve Sonrasında Ne Kadar Olacak?

ICP İyi Bir Yatırım mı?

ICP iyi bir yatırım mı diye sormadan önce yatırım hedefleriniz konusunda net olmalısınız. Hızlı bir kâr arıyorsanız, ICP fiyatı 2022’de mevcut fiyat seviyesinden kolayca iki katına çıkabilir. Ancak uzun vadeli bir yatırım perspektifi için farklı bir yaklaşım gerekiyor. Uzun vadede ICP coine yatırım yapmak istiyorsanız, proje hedeflerini iyi takip etmelisiniz, eğer proje hedefleri doğrultusunda ilerler ve beklediği ilgiyi görürse önümüzdeki birkaç yıl içinde çok daha iyi noktaya gelebilir.

 

OKU  Gala (GALA) Nedir?

Yorumlar kapalı.

baskılı ıslak mendil