Motosiklet Kredisi Nasıl Alınır? En Uygun Motosiklet Kredileri

Taşıt kredisi deyince akla ilk olarak otomobiller gelse de, motosikletler için de motosiklet kredisi almanız mümkündür.

Motosiklet çoğu kişi adına tutku demek. Bundan olsa gerek onu elde etmek pek çok insanın rüyalarını süslemekte. Öte taraftan motosiklet kredisi almanız halinde trafikte size zaman harcatmayan kredi almış olacaksınız. Özellikle de motosiklet sevenler buna yönelik oldukça kapsamlı çalışma yapmaktadır. bundan ötürü olsa gerek biz de sizleri düşünerek konu ile alakalı kapsamlı çalışma yaptık.

Sevenleri motosiklet alakalı oldukça kapsamlı bilgi edinmek istemektedir. bakınca büyük bir şehirde yaşıyor iseniz eğer motosiklet kullanmak size daha fazla yarar sağlayacaktır. Bundan ötürü olsa gerek eğer ki paranız yok ise bu duruma üzülmek yerine motosiklet kredisi imkanlarından yararlanmak size daha fazla yarar sağlayacaktır. Buna yönelik olarak ele aldığımız yazıda ise sizlere bilgi vermesi amacı ile konu ile alakalı kapsamlı araştırmalar yaptık ve bu yazımızı ele aldık. Bir gelin bakalım isterseniz nelere dikkat etmişiz.

Sıfır kilometre ya da ikinci el fark etmeksizin motosiklet almak isteyen kişi bir seferde 1000 TL ve üzerinde ödeme alabilme şansına sahiptir. Almak istediğiniz krediyi şayet sıfır kilometre bir motosiklet için alacak iseniz eğer 36 aya kadar böleceğiniz gibi aynı zamanda bu durum ikinci el içinde geçerli olacaktır. Önemli olan bütçenizi zorlamadan almak istediğiniz motosikleti kolay bir şekilde elde etmektir. Geri ödeme noktasına da değinmek gerekli olur ise eğer özellikle de tutar ve aralıkları bizzat sizin belirttiğiniz Esnek Geri Ödeme Modeli motosiklet kredi alınması halinde geçerli olacaktır.

Motosikleti istediğiniz yerden almanız mümkün iken dilerseniz sıfır olması halinde KDV+ÖTV dahil fiyatının % 50’si gibi bir rakamı kullanmak mümkün iken eğer ki 2. El motosiklet alacak iseniz de 1 yaşa kadar kredi kullanma hakkına sahipsiniz. Bunun yanı sıra dilerseniz eğer ara ödeme yapma gibi bir hakkınız da bulunmaktadır. Çeşitli firmaların uygulamış olduğu motosiklet kredisinden yararlanma gibi bir hakkınız da olacaktır. ilave olarak uygun vade ve faiz oranları da göze çarpmaktadır. Özellikle de marka bazında yürütülen çalışmalar da değişiklik göstermektedir. Bu noktada iş size düşmektedir. Detaylı bilgi edinmeniz size yarar sağlayacaktır.

Motosikletler, özellikle yoğun trafik içinde zaman kaybetmek istemeyenler için, akla gelen ilk çözümlerin başında yer alıyor. Motosikletin bu özelliği onları günden güne daha yaygın olarak tercih edilen bir araç olma özelliğine ulaştırmış durumda. Bankalar da artık bu gelişmenin farkındalar ve taşıt kredisi seçeneklerine, motosiklet kredileri ve kampanyalarını da ekleyerek, motosiklet satın almak isteyenlere alternatif bir çözüm ortağı olmaya devam ediyorlar.

Motosiklet Kredisinde Genel Şartlar

İster sıfır, isterseniz ikinci el motosikletler için, bankalara taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Vade süresi her bankaya göre çeşitlilik göstermekle birlikte, 36 ay veya 48 aya kadar taksitle kredi alabilirsiniz. Başvuracağınız bankanın kredi özellikleri, alacağınız motosikletin sıfır ya da ikinci el olmasına göre değişkenlik gösterecektir. Almak istediğiniz motosikletin bedelinin tamamı için, kredi kullanamayacağınızı gerçeğini unutmamanız gerekir. Kampanyalar bankadan bankaya değişiklik gösterse de, çoğunlukla motosiklet fiyatına kredi vermemektedirler.

OKU  Banka Teminat Mektubu Nedir?
Motosiklet
Motosiklet

Hangi Banka Hangi Marka İle Anlaşmalı?

Genelde motosiklet markalarının anlaşmalı oldukları bankalar vardır. Örneğin Honda Türkiye Garanti Bankası, Akbank ve Koç Finans ile, Yamaha da Koç Finans ile anlaşmalıdır.

Finansbank; Honda, BMW, Suzuki, KTM, Kawasaki, Yamaha, Harley Davidson, Vespa, Ducati ve Polaris gibi markaların motosikletleri ile 48 aya kadar vade uygulamaktadır.

Yapı Kredi Bankası, alacağınız motosiklet sıfırsa 60 aya, ikinci el ise 48 aya kadar kredi yapmaktadır. Ancak ikinci el motosikletlerde bir yaşa kadar kredi imkanına sahiptir. Bu bankadan bir kerede 1000 TL ve üzerinde kredi alabilirsiniz. Sıfır kilometre motosikletlerde KDV + ÖTV dahil bir şekilde fiyatının tamamına kredi kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Garanti Bankası, TEB, İş Bankası gibi diğer bankalara da motosiklet kredisi için başvurabilirsiniz. Sonuç olarak herhangi bir banka üzerinden başvuru yapabileceğiniz gibi bankadan bankaya değişen faiz oranlarını da inceleyerek kendinize uygun seçenekleri düşünebilirsiniz. Eskiye oranla daha rahat çıkan kredilerdendir.