Multinet Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde en çok kullanılan yemek kartları arasında yerini almakta olan Multinet, ülkemizde de gayet yaygın bir kullanıma sahiptir. Şirketlerin personellerine yemek yemeleri için sağladığı bu kart; dünya genelinde şirketler tarafından en çok tercih edilen kartlar arasında yer almakta olup hem işverene sağladığı avantajlar hem de çalışanlara tanıdığı özgürlük ile giderek popülerleşen bir kullanıma kavuşmuştur. Multinet kartı, özellikle çalışanlarına yemek hizmeti sunmayan ancak yemek ihtiyaçlarını karşılamaları için onlara para vermeyi hedefleyen firmaların kullandığı bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde çalışanlar Multinet kartları ile Multinet geçen yerler ve Multinet geçen marketler gibi yerlerde yiyecek içecek ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Ülkemizde de yoğun bir şekilde kullanılmakta olan Multinet sayesinde işletmeler çalışanlarına yemek çıkarmak zorunda kalmamakta, yemek firmalarıyla anlaşmak yerine direkt olarak çalışanlarına yemek parası vererek onlara istediklerini yeme fırsatını sunmaktadır. Multinet’in en büyük avantajı da zaten çalışanların rahatlıkla istedikleri yerden alışveriş yapabilme ve istedikleri yerden yemek yiyebilme imkanına sahip olmasıdır. Bunun yanında, Multinet alan çalışanların da en çok merak ettiği soruların başında “Multinet bakiye sorgulama işlemi nasıl yapılır?” sorusu gelmektedir. Gayet kolay bir kullanıma sahip olsa da henüz yeni yeni yaygınlaşan Multinet sistemi ile ilgili bu ve benzeri sorular da sıkça sorulmaktadır. Zira, yaygınlaşan bu sistem ile çalışanlar aylık yemek ücretlerinin ne kadar olduğunu veya Multinet kartı bir işletmede kullandıktan sonra ne kadar bakiyeleri kaldığını öğrenmek için Multinet bakiye sorgulama işlemini yapmaktadırlar. Eğer siz de “Multinet bakiye sorgulama işlemi nasıl yapılır?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam ederek aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Multinet Kart
Multinet Kart

Multinet Kart Avantajları Nelerdir?

Multinet Kart, giderek daha yaygı bir şekilde kullanılmaya başlanan bir karttır. Özellikle çalışanlarına yemek çıkartmayan işletmeler tarafından çalışanlarına verilen bu kart, çalışanların istedikleri yerlerden ya da marketlerden alışveriş yapabilmesini sağlar. Multinet Kart, çalışanlara, istedikleri yemeği seçme özgürlüğünü sunmakta olup işletmelerin de tasarruf etmesini sağlar. Bu sayede hem çalışan hem de işveren açısından fazlasıyla avantajlı bir kart olarak karşımıza çıkan Multinet Kart, her geçen gün kullanımı artan bir karttır. Ülkemizde 30.000’i aşkın Multinet noktası bulunmakta olup her geçen gün Multinet kabul eden işletme sayısı da artmaktadır. Bu sebeple, Multinet de zamanla daha fazla işyeri tarafından tercih edilmeye başlamış ve daha yaygın bir kullanıma kavuşmuştur.

Multinet tarafından size sunulan bir diğer avantaj ise TATLIPARA olarak geçen bir puandır. Multinet kartınız ile anlaşmalı olan 5.000 yerde harcadığınız paralar size TATLIPARA olarak geri dönmektedir. Bu TATLIPARA’ları Multinet’in anlaşmalı olduğu 30.000’in üzerindeki yerde dilediğiniz gibi kullanabilir, hatta düzenli TATLIPARA kazanımında bir ayda 3 bedava yemek kazanabilirsiniz. 1 TATLIPARA 1 TL’ye eşit olduğundan kazandığınız yemek puanları bakiyenize anında eklenmektedir.

OKU  Zara Franchise Şartları

Multinet Kart Nasıl Kullanılır?

Multinet kartların bir diğer avantajı ise kolay bir kullanıma sahip olmasıdır. Multinet kartlar sahip oldukları kolay kullanım ile çalışanların rahat ve hızlı bir şekilde yiyecek ve içecek alışverişlerini yapmalarını mümkün kılmaktadır. Multinet Kart, işverenin belli bir miktar yemek ücreti yüklediği bir karttır. Çalışanlar, diledikleri işletmeye geçerek bu kartı bir banka kartı gibi kullanarak yiyecek ve içeceklerini ödeyebilirler.

Multinet Karta Para Yükleme Nasıl Yapılır?

İşvereninizin kartınıza yapacağı yüklemeden bağımsız olarak siz de Multinet kartınıza bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şeyleri şöyle sıralayabiliriz:

  • İlk olarak Multipay uygulamasını indirin ve uygulamaya girin,
  • Para yükle seçeneğine tıklayarak kartınıza yüklemek istediğiniz tutarı girin,
  • Kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra kartınızdan Multinet kartınıza bakiye yükleme işleminiz başarı ile gerçekleşmiş olacak

Eğer isterseniz Multipay uygulamasına kredi kartı bilgilerinizi kaydederek bir sonraki işlemlerinizde hızlı bir şekilde Multinet kartınıza bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Sizin bireysel olarak yaptığınız yüklemeler kurumsa olarak faturalandırılmayacaktır. İşvereninizin yaptığı yüklemeler de sizinkinden bağımsız olarak kartınıza yüklenmeye devam edecektir.

Multinet Kart Bakiye Sorgulama

Kurumlar, aylık olarak çalışanlarının Multinet kartlarına aylık olarak bakiye yüklemektedirler. Eğer siz de kartınıza yüklenen bakiyeyi sorgulamak istiyorsanız o zaman birazdan bahsedeceğimiz yöntemlerden birini yapmanız gerekmektedir.

Multinet Uygulaması Üzerinden Multinet Bakiye Sorgulama

  • İlk olarak yapmanız gereken şey Multinet uygulamasını indirmektir. Uygulamayı indirmek için yapmanız gereken tek şey ise telefonunuzda bulunan uygulama mağazasına giriş yaparak arama kısmına “Multinet” yazmaktır. Karşınıza çıkan Multinet uygulamasını indirerek ilk adımı yerine getirebilirsiniz.
  • Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken şey uygulamaya kayıt bilgileriniz ile giriş yapmaktır.
  • Uygulamanın giriş ekranında toplam bakiyenin yazılı olduğunu göreceksiniz.

İnternet Sitesi Üzerinden Multinet Bakiye Sorgulama

Multinet bakiye sorgulama işlemi, Multinet internet sitesi üzerinden de kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bunun için yapmanız gereken ilk şey Multinet internet sitesine gitmek, oradan Online İşlem menüsüne girerek kayıt bilgilerinizi girmektir. Kayıt bilgilerinizi girdikten sonra karşınıza çıkacak olan ekranda Multinet bakiyenizi rahatlıkla görebilirsiniz.

Multinet Çağrı Merkezi ile Multinet Bakiye Sorgulama

Diğer bir adım ise kayıt bilgilerini hatırlamayan ya da internet sitesi veya mobil uygulama ile uğraşmak istemeyen kullanıcıların uygulayabilecekleri bir yöntemdir. İlk olarak, 444 87 36 numarasını aramanız gerekmektedir. Söz konusu telefon numarasını aradıktan sonra çağrı merkezi görevlisi size birkaç soru sorarak kart sahibi olduğunuzu onaylayacaktır. Bunun üzerine Multinet kart bakiyenizin ne kadar olduğunu görevliye sorarak Multinet Kart bakiye bilginizi öğrenebilirsiniz. Eğer MultinetPay’e kayıt olduğunuz telefon numarası ile arama yaparsanız o zaman kimlik doğrulama işlemi daha kısa sürecektir.

Multinet Kart Hangi Yerlerde ve Marketlerde Geçmektedir?

Ülkemizde giderek daha yaygın bir şekilde kullanılmakta olan Multinet Kart, işverenlere ve çalışanlara sağladığı avantajlar sayesinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Multinet Kart söz konusu olduğunda en çok merak edilen sorulardan birisi de Multinet Kart’ın nerelerde geçtiği sorusudur. Multinet Kart, sürekli artan popülerliği sayesinde her geçen gün daha fazla işletmede kullanılır hale gelmiş olup ülkemiz genelinde 30.000’i aşkın işletmede geçmektedir. Eğer siz de Multinet Kart nerelerde geçer merak ediyorsanız yapmanız gereken tek şey Multinet internet sitesine gitmek ve orada yer alan ekrandan dilediğiniz il ve ilçeyi girmektir. Arama tuşuna tıkladıktan sonra çıkacak ekranda liste halinde Multinet kabul eden işletmeler listelenecektir.

OKU  akınsoft müşteri temsilcisi