Netflix Hisse Senedi (NFLX): İyi Bir Seçenek mi?

Posta hizmetiyle DVD olarak mütevazi başlangıcından itibaren Netflix, küresel video akış hizmetleri alanının bir devi haline geldi. Netflix, video akışının potansiyelini erken fark etti ve geçişten bu yana katlanarak artan geliri ile abonelik tabanlı bir modele geçti ve on yıldan biraz fazla bir süre içinde 1,36 milyar dolardan yaklaşık 25 milyar dolara yükseldi.

Aboneliklerle ilgili olarak, büyüme benzer bir yörünge izledi ve 2021’de yaklaşık 214 milyona ulaştı. Netflix hissesi 1 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak neredeyse 700 dolara çıktı, ancak o zamandan beri neredeyse %50 düştü. NFLX hissesinin 2022’de iyi bir alım olup olmadığını anlayalım.

Netflix Bir Pazar Lideridir

Mükemmel büyüme potansiyeli, NFLX’i 2022’de satın alınacak en iyi hisse senetlerinden biri yapıyor.

Netflix hisse senedi fiyatı, 2021’in sonundaki yüksek seviyelerinden bu yana önemli ölçüde düşerken, kısa vadeli düşüşler genellikle satın almak için mükemmel fırsatlar olarak kabul edilir, özellikle de netflix’in diğer akış platformlarına göre en önemli avantajı sektör lideri olmasıdır ve bu tek başına NFLX satın almak için yeterli bir nedendir.

Netflix ayrıca ilk hamle avantajına sahiptir, içeriğe agresif bir şekilde harcama yapabilmiştir ve mükemmel bir yürütme stratejisine sahiptir. Netflix ayrıca önemli bir pazar varlığına ve görünürlüğe sahiptir ve genellikle bireylerin satın almayı seçecekleri arasında ilk yayın hizmetidir, rekabette öne geçmeyi başarır ve NFLX’i yatırımcılar için çekici bir seçenek haline getirir.

Büyüme İçin Yer Var

Hisse senedi fiyatındaki düşüş, ancak büyüyen bir kullanıcı tabanı NFLX’e yatırım yapmak için yeterli bir nedendir.

Rakamlar yalan söylemez ve aboneliklerdeki yavaşlama raporları yatırımcıları korkutsa da, daha yakından bir inceleme, her şeyin kaybolmadığını ortaya koyuyor. 2021’in 3. çeyreğinde Netflix, 4,4 milyon yeni abone eklemeyi başardı. Bu rakam, eklemeyi umduğu tahmini 3,5 milyon aboneden oldukça yüksekti. Buna karşılık, 4. çeyrekte, öngörülen 8,5 milyona karşı 8,3 milyon yeni abone ile marjinal bir düşüş görüldü. Yavaşlama, yatırımcıları sarstı ve hisse senedi fiyatlarında önemli bir düşüşe neden oldu. Ancak, daha büyük resme bakıldığında, 8,3 milyon yeni abone, yıllık %8,9’luk bir artışı temsil eden 221 milyonun üzerinde abonelik alıyor ve yıldan yıla gelir de %16’nın üzerinde artıyor. Rakamlar, NFLX hissesinin iyi bir satın alma olduğunu gösteriyor.

Cazip Bir Değerleme

Netflix, gelirlerinin oldukça hızlı bir şekilde arttığını ve hisse senedi fiyatını olumlu etkilediğini görüyor.

Netflix hisse fiyatı, kazanç raporunun açıklanmasının ardından önemli bir düşüş kaydetti. Netflix büyümeye devam ettikçe, daha yavaş ama tutarlı bir büyüme görmeyi bekleyebiliriz. Platformun hala uluslararası alanda büyümek için büyük bir fırsatı var. Netflix, 2021’i 154 milyon dolarlık serbest nakit akışıyla sonlandırdı ve 2022’de pozitif serbest nakit akışı üretmesi bekleniyor, bu da şirketin sağlam bir finansal temele ulaştığını gösteriyor. Unutmayın, Netflix hala geniş bir  pazara sahip, bu da abone büyümesini tekrar hızlandırma potansiyelini koruduğu ve NFLX hissesini 2022’de harika bir satın alma haline getirdiği anlamına geliyor.

OKU  İnternet Bankacılığından Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

NFLX Hisse Senedi Aşırı Fiyatlı mı?

Hisse 2021’de yüksek seviyelere ulaşırken, son değerlemeler bir satın alma fırsatı sunabilir.

Netflix, 2021’de pazarda oldukça iyi bir performans sergiledi, emsallerinden çok daha iyi performans gösterdi ve yaklaşık %16’lık bir kümülatif büyüme gördü. Rakip hisse senetleri çok daha kötü getiriler gördü. 2022’nin başında hisse senedi fiyatının düştüğü ve zirve noktasından uzaklaştığı görülse de, fiyatın toparlanması ve yükselmesi için yer var. Bu büyüme potansiyeli, NFLX’in yatırım yapılabilirlik oranını artıran başka bir faktördür.

NFLX İyi Bir Satın Alım mı?

Netflix fiyat tahmini ve teknik analizine göre hisse senedinin uzun vadede daha iyi performans göstereceği ortada. İşin başarılı bir şekilde yürütülmesi, şüphesiz Netflix’in değerinde genel bir artışla sonuçlanacaktır.

NFLX, 2022’de potansiyel olarak toparlanabilir ve şirketin bu yıl pozitif serbest nakit akışı üretmesi bekleniyor. Platform ayrıca daha önce kullanılmayan pazarlara girmeyi de düşünüyor. CNN Business, 46 analist arasındaki fikir birliği notunun, NFLX hissesinin iyi bir satın alma olduğunu ve fiyatın 2022’nin ikinci çeyreğinde bir ara 550$’a çıkması beklendiğini belirtti.