Pull and Bear Franchise Şartları Ücreti ve Başvuru Koşulları

Pull and Bear franchise şartları, pull and bear franchise nasıl alınır konularına geçmeden önce mağaza ve detayları hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. 1991 yılında İspanya’da kurulan Pull and Bear, merkezi Naron, Galiçya’da bulunan ünlü bir giyim ve moda markasıdır. Başlangıçta Newwear, S.A. markası altında kurulmuş olan marka, Inditex tekstil grubuna ait bir gençlik giyim markası olarak isim yaptı.

Pull&Bear moda zinciri, Inditex Group tarafından başlatılan pazar bölümlendirmesinin bir sonucu olarak oluşturuldu. Bu, insanların uluslararası trendlerden etkilendiği, ihtiyaçlarına kolayca adapte olduğu ve üç temel faktörle basit moda stilleri aradığı andır: moda, fiyat ve kalite. Pull&Bear’ın temel fikri modayı insanlara ulaştırmak.  Küresel moda kavramlarını anlama yeteneği ve agresif bir fiyatlandırma politikası, 1992’de Portekiz’de ilk mağazanın açılması da dahil olmak üzere uluslararası bir alanda büyümeyi mümkün kıldı. Her daim sunulan ürün grupları müşterilere farklı ve otantik bir tarz katmayı başarırken müzikler, oyunlar ve daha pek çok alan ürünler ile birleştirilerek de mağazalarda çok talep görmeyi başardı.

1991 yılında kurulan Pull&Bear, açık bir uluslararası misyona ve birbirine bağlı, topluluk ve akraba olan gençleri giydirme amacına sahiptir. Rahat kıyafetleri tercih eden gençler, klişelerden kaçınmak ve kıyafetlerinin içinde tamamen rahat hissetmek isterler. Pull&Bear, bu tür insanların ihtiyaçlarını karşılamak için en son uluslararası trendleri bünyesinde barındırmakta, bunları sokaklarda ve trend kulüplerde bulunanlarla bir araya getirmekte ve tarzınıza göre revize etmekte, her zaman rahat, kolay giyilen ürünleri her zaman mağazada sunmaktadır.

Pull&Bear, sürekli olarak yeni teknolojiyi, sosyal hareketleri ve sanat ve müzikteki en son trendleri takip ederek müşterileriler ile aynı hızda gelişiyor. Tüm bunlar sadece tasarıma değil, mağazaya da yansıyor. Efsanevi şehir Palm Springs, California’dan ilham alan ürün yelpazesi her daim güncellenmekte ve böylelikle de her daim trend olunmaktadır. 2005 Yılında Türkiyedeki ilk mağazasını açan Pull and Bear, açıldığı yıldan itibaren her yıl çok daha fazla insan tarafından tercih edilerek mağaza sayısını artırdı.

Pull and Bear Bayilik Alma

Pull and bear bayilik alma noktasında bir franchise almanın ilk adımının, ilgili ana şirketle (franchisor) iletişime geçmek olduğu unutulmamalıdır. Niyetlerinizi ana şirkete bildirirken, genellikle bir anket veya başvuru doldurmanız istenecektir.  Ana şirket ayrıntılı finansman bilgisi isterse şaşırmayın. Ana şirket, kişisel birikimlerinizi öğrenmek istiyor.  Eşinizin mali durumu da sorulabilir. Ana şirket, başarılı bir bayilik açmak için gerekli mali taahhütleri karşılayabileceğinden emin olmak istiyor.  Ayrıca deneyiminizi, geçmişinizi ve hatta hedeflerinizi soracaklar. Bu sorular sayesinde ana şirket, franchise modeline uygun olup olmadığınızı ve başarılı bir iş yürütüp yürütemeyeceğinizi belirleyecektir.  Ana şirket tarafından geliştirilen sisteme uyum sağlayan tüccarlar başarılı olacaktır. Bu nedenle, çok bağımsız veya çok yıkıcı insanlarla çalışmak istemezler.

OKU  Banka Teminat Mektubu Türleri

Şirket sizin iyi bir aday olduğunuza karar verirse, her iki tarafın da yükümlülüklerini özetleyen bir bayi sözleşmesi imzalamak isteyecektir. Yasal tavsiye almanızı ve herhangi bir sözleşmeyi dikkatlice değerlendirmenizi öneririz. Herhangi bir sözleşmede olduğu gibi, bayi sözleşmelerinin de müzakere noktaları vardır. Ayrıca her sözleşmede olduğu gibi iki taraf arasındaki ilişkiye ilişkin sözleşmede yer almayan vaatler varsa bunlar sözleşmede yer almamalıdır.

Pull and Bear
Pull and Bear

Pull and Bear Bayilik Veriyor mu?

Pull and Bear bayilik şartları ve pull and bear franchise bedeli sık sık araştırılan konular arasında bulunuyor. Bir Pull and Bear perakendecisi için çalışmayı düşünüyorsanız, doğrudan giyim sektörüne atlamak istiyorsunuz demektir. Ancak kendi tarzıyla dikkat çeken firma, bayilik alma konusuna henüz yorum yapmadı. Genel olarak stratejik konumdaki şehir merkezinde ve alışveriş merkezlerinde çalışanlarını tercih eden şirket, tüm mağazalarını kendi bünyesinde açmaya devam ediyor.

Tabii ki, daha sonra franchise sunmaya da başlayabilir. Ancak şu anda Pull and Bear bünyesinde bayi servisi bulunmamaktadır. Ayrıca, hangi perakendeciyi alacağınıza karar verirken perakende giyime açsanız, yine Inditeks grubunun bir parçası olan Zara gibi perakende markalarına bakabilirsiniz. Aynı şirkette çalışılıyor olsa da farklı sistemler ve farklı ürünler vardır.

Pull and Bear ile Çalışmanın Farklı Yolları

Pull and Bear bayilik veriyor mu sorusuna verilecek cevap olumsuz yönde olacağı için kişiler başka alternatiflere yönelebilirler.

Pull and Bear ile doğrudan girişimcilik alanına girmek istiyorsanız, ana çalışma şekli bayi hizmeti olmadığı için çalışan olarak başlamaktır. Doğrudan bir bayilik açmak yerine diğer şirketlerin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu başlangıç ​​için harika bir deneyimsel yoldur.

Pull and Bear, hem idari ofisinde hem de birçok şubesinde personel bulmak için çok zaman harcayan şirketlerden biridir. Bir yönetim ofisinde çalışmak isteyenler için en önemli şeylerden biri İngilizce yeterliliğidir. Mağaza alanında müşteri iletişimi kuvvetli, güler yüzlü kişilerle çalışmak hedefleridir. Pull and Bear bayiliğinin içeriği dışında bu yöntemler de değerlendirilebilir.

Pull and Bear markasının distribütör dışında bir dağıtım ortağı olup olmadığı sıklıkla sorulur. Ancak, böyle bir uygulama henüz kurum içinde mevcut değildir. Marka, tüm ürünlerini web sitesinde ve fiziksel mağazalarında satmaktadır. Bu nedenle şirketle ortaklık veya bayi düzeyinde ilişki kurmak mümkün değildir, ancak şirketle çalışan olarak iletişime geçmek mümkündür. Öte yandan, bu alanda deneyim kazanmak isteyenler, aday girişimcilerin çalışan olarak başlamasını tercih edebilirler. Ancak, hazır giyim perakende deneyiminiz varsa ve doğrudan girişimciliğe dalmak istiyorsanız. Perakendeciler için Pull and Bear yerine Inditeks Group ve diğer perakendecileri inceleyebilirsiniz.

Pull and Bear İletişim

Pullbear franchise ne yazık ki vermiyor. Ancak şirketle doğrudan iletişime geçmenin bir başka yolu da Pull and Bear markasının bayi uygulamasının yerini alan kiralama sözleşmesidir. Pull and Bear markasına yerinizi kiralamak isterseniz firmaya teklif verebilirsiniz.  Öncelikle şirketin şehir merkezinde bulunan bir alışveriş merkezinde şube açtığı biliniyor. Alışveriş merkezleri dışında iş trafiğinin yoğun olduğu şehir içi alanlar tercih edilmektedir. Ortalama mağaza alanı yaklaşık 500 metrekaredir ve büyük bir ön büro bu Pull and Bear markası için mutlaka gereklidir.

OKU  Garanti Bonus Gold Trink Nedir?

Mağaza Kiralama Hizmeti

Pull and bear franchise işletme mümkün değil ancak mağaza kiralama hizmetleri ile alanınızı mağazalara kiralayabiliyorsunuz. Mağazanın giriş ve çıkışı rahat olmalı, giriş düz denebilecek şekilde tasarlanmalıdır. Zemin katı olmayan mağazaların dikkate alınmadığı bilinmektedir. Ayrıca mağazanın kaliteli yapısını korumak adına nem ve rutubet gibi olumsuz ortamlardan uzak teknik altyapısı olan bir mekan kiraladığını söyleyebiliriz.

Pull and bear franchise
Pull and bear franchise

Şirketin tedarikçisi olmak, şirket tüm ürünleri ürettiği ve dünyadaki distribütörlere tedarik ettiği için gerçekleşmemiş uygulamalardan biridir. Tüm ürünleri üreten bir firmaya tedarikçi olmak sizin için doğru koşullar gibi görünmüyor ancak hammaddeleriniz için çok yüksek  bir işleme seviyesi sunuyorsanız buna teklif verebilirsiniz.  Pull and Bear bayi hizmeti şu anda mevcut olmadığından, şirketin iletişim kurması ve çalışması için alternatif yollar araştırdık. İlginizi çeken ve daha fazla bilgi edinmek istediğiniz konular için doğrudan şirketle iletişime geçebilirsiniz.