Zig Nedir? Zig Coin Geleceği ve 2025 Fiyat Tahmini

Zig coin nedir? Bu coinin geleceği ne? Fiyatı ne olacak? Hangi borsalardan alım ve satım yapılabilir? Bu gibi pek çok soruyu cevaplamak istiyoruz.

Günümüzün en popüler coinlerinden birisi olarak sizlere ZIG kısaltmasına sahip olan bu coini gösterebiliriz. Kendine has bir yapıya sahip olan bu para birimi, kurduğu ekosistem ile beraber öne çıkmaya ve yatırımcılarına en iyi hizmeti sunmaya çalışıyor. Kripto para birimlerinin de temelinde bu yatıyor: Web 3 temellerine uygun olarak ekosistem kurmak. Peki bu coin hakkında ne biliyorsunuz? Gelin kripto para birimi ile ilgili detaylara değinelim.

Zig Coin Nedir?

ZIG, Zignaly tarafından geliştirilen bir kripto para birimi. 430.000’in üzerinde kullanıcı sayısına sahip olan, 5 milyarın üzerinde ticaret hacmi bulunan ve Nasdaq, Forbes, AP News ve Bitcoin.com gibi sitelerden değerlendirme alan ZIG, oluşturmuş olduğu ekosistem sayesinde pek çok kişinin ilgisini çeken bir yapı sunmuş oldu. Çeşitli borsalarda adından söz ettiren bu para birimi yeni başlayanlar, yatırımcılar ve uzman yatırımcılar tarafından tercih edilebilecek bir coin.

Zig Coin
Zig Coin

Zig ile birlikte platformun sağlamış olduğu sistemlerden birisi havuz mekanizması oluyor. Havuz sistemi sayesinde birden fazla yatırımcı bir araya gelerek madencilik yapıyor. Bu şekilde herkes kendi payına düşeni alıyor. Bunun yanı sıra bu ağın sunmuş olduğu özellikleri şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Yatırımcı, istediği miktarda yatırım ile başlayabilir, kısıtlama uygulanmaz.
 • Aylık düzenli ücret bulunmaz, yalnızca kâr üzerinden ücret alınır.
 • Varlıkları kontrol etme ve yönetme sistemi yer alır.
 • Ağ ve değişim ücretleri dışında para yatırma ve çekme ücreti uygulanmaz.
 • Portföy düzenleme özelliği ile kullanıcı, kendini geliştirebilir.

Zig Coinin Tarihi

Kripto para biriminin kuruluş tarihi hakkında elimizde bir bilgi yer almıyor olsa da coinin borsaya girişi 2021 yılının Nisan ayına dayanıyor. Bu tarihte piyasada yer edinmeye başlayan Zig, bu şekilde yatırımcılarına gelir elde ettirmeye başlamış oldu. Boğa sezonunda piyasada yer bulan kripto para birimi, her ne kadar yükseliş sergilemeye çalışsa da bir süre sonra düşüş eğilimi gösterdi. İkinci boğa sezonunda ise önce düşüş ile başlayan ZIG, bir süre sonra yükseliş eğilimi göstermeye başladı.

Borsaya katıldığı Nisan ayında 0,12 dolar olan para birimi bir süre sonra düşüşe geçerek 0,024 dolar seviyelerine kadar gerileme ile karşılaşmıştı. Kripto paranın zirve noktası 0,18 doların biraz üzeri olsa da kripto para birimi, düştükten bir süre sonra 2022 yılının ilk dönemlerinde yükselişe geçerek 0,07 dolardan 0,16 doların üzerine çıkmayı başardı. Bu dönemden sonra ise kripto para birimi diğer para birimlerinde olduğu gibi ayı sezonuna giriş yaptı ve ciddi bir değer kaybı ile karşı karşıya kaldı. Kripto para biriminin 0,01 dolara kadar gerilediğini ifade edelim.

OKU  Shiba Inu (SHIB) Geleceği 2023-2025-2030

Zig Coinin Sembolü ve Piyasa Durumu

Kripto para birimi ZIG, ilginç bir sembol ile bizleri karşılıyor. Kripto para biriminin platformu Zignaly isminde bir ada sahip. Bu, signal yani sinyal ismine oldukça yakın. Bu şekilde bir benzetme yapıldığında sembolün sinyal veya ses dalgası olma ihtimali olduğunu göz önüne alabiliriz. Yani sembolü incelediğimizde bizi farklı boylarda ve farklı konumlarda çizgiler karşılıyor.

Zignaly
Zignaly

Kripto para birimi Zig, şu anda 0,012 dolar ile yatırımcılarına hizmet veriyor. Para biriminin toplam arzı 2 milyar ZIG olurken piyasada bulunan miktar 421 milyon coin olarak yer almakta. Kripto paranın piyasa değeri 5.2 milyon, toplam arz ile beraber 24.7 milyon dolar olurken son 24 saatlik hacim 630.000 doların üzerinde bulunuyor.

Zig Coin Bulunduğu Borsalar

 • Huobi Global
 • io
 • AscendEX
 • MEXC
 • PancakeSwap
 • CoinEx
 • ApeSwap
 • BabySwap
 • WaultSwap
 • ZT

Zig Coinin Geleceği

Bazı analistlere göre kripto para biriminin geleceği parlak görülüyor. Yani para birimi, boğa sezonunda ciddi anlamda değer arttırabilir ve kat kat kazanç sağlayabilir. Bunun bir yatırım tavsiyesi olmadığını da bilerek hareket edilmesi gerekiyor. Son 3 ayı incelediğimizde kripto para birimi ZIG’in aralıklarla yükseliş eğilimine girmesi ve ardından büyük bir düşüş gerçekleştirmesi dikkat çekiyor.

baskılı ıslak mendil