İş Bankası POS Destek Hattı, İş Bankası POS Destek Hattı Telefon Numarası

Ülkemizde dijital bankacılık hizmetlerinin ve kredi kartının alışverişlerde kullanımının ödemenin yaygınlaşmasıyla birlikte pek çok mekânda ve iş yerinde POS cihazları kullanılmaya başladı. POS cihazlarının kullanımı ile ilgili sorunlar konusunda ise müşterilerle ilgilenen destek hatları POS destek hatları, giderek daha da fazla kullanılır oldu. Bu noktada İş Bankası POS destek hattı da POS cihazları konusunda müşterilere destek sunan hatlar arasında olup en fazla yapılan aramalar arasında yerini almıştır. İş Bankası POS destek hattı hakkında son zamanlarda pek çok soru sorulmakta. Siz de İş Bankası POS destek hattı telefon numarası nedir öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İş Bank
İş Bank

En Popüler POS Cihazları

İş Bankası POS en çok kullanılan POS cihazları arasındadır. POS cihazları, söz konusu kredi ile ya da banka kartı ile ödeme olduğunda devreye giren ve satıcıların imdadına yetişen cihazlardır. Sıklıkla kullanılan bu cihazlar, neredeyse her mağazada veya işletmede karşımıza çıkmaktadır. Farklı bankalar tarafından sunulan farklı POS cihazları bulunsa da bunlardan en çok kullanılanlar arasında İş Bankası POS cihazları yer almaktadır. Yaygın bir şekilde kullanılan POS cihazları arasında yer alan İş Bankası POS cihazları, her türlü mağazada ve işletmede karşımıza çıkmaktadır.

İş Bankası POS
İş Bankası POS

İş Bankası tarafından satıcıya ulaştırılmakta olan İş Bankası POS cihazları ile ilgili her türlü soru, şikâyet ve sorunda İş Bankası POS Destek hattı ile iletişime geçilip bu sorunların çözümü sağlanmalıdır. Bu noktada, İş Bankası POS cihazlarının İş Bankası tarafından bakımı ve değişiminin yapılabileceğini, oluşabilecek çeşitli sorunlara çözümler getirileceğini de belirtmeliyiz. Eğer sahip olduğunuz İş Bankası POS cihazı ile ilgili bir sorununuz varsa, bunu her zaman İş Bankası POS Destek Hattı telefon numarası ile iletişime geçerek çözebilirsiniz. Bu noktada, İş Bankası POS destek hattı her zaman her konuda size yardımcı olacaktır.

İş Bankası POS cihazları ile ilgili her türlü yardım ihtiyacınızda İş Bankası POS destek hattı ile iletişime geçerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz. İş Bankası POS destek hattı telefon numarası 0850 724 7 767 olup bu numarayı arayarak her türlü İş Bankası POS çözümüne erişebilirsiniz.

İş Bankası POS Nasıl Alınır?

İş Bankası POS cihazı, ülkemizde en çok kullanılan POS cihazlarının arasında yer almaktadır. Özellikle müşterilerine sunduğu kolaylıklar ve hizmetler ile en çok tercih edilen bankalardan birisi olan İş Bankası’nın sunduğu İş Bankası POS cihazı, pek çok işletmede ve iş yerinde karşımıza çıkmaktadır. Eğer siz de İş Bankası POS cihazını edinmek istiyorsanız takip etmeniz gereken yöntem şudur:

 • Bireysel İşCep üzerinden Ticari İşlemlerim > Anında POS Başvuru kısmına girerek,
 • Ticari İşCep kullanan kullanıcılar ise uygulamadan Başvurular veya POS işlemleri menüsüne girerek Anında Pos Başvuru kısmına giderek,
 • İnternet Şube üzerinden “Başvurularım” ya da “Üye İşyeri” menüsüne giderek “Anında POS Başvuru” işlemini yaparak,
OKU  Ziraat Bank Ehliyet Harcı Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki işlemlerden birini gerçekleştirerek POS başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem sonrasında başvurunuz incelenecek ve uygun görüldüğü takdirde POS başvurunuz kabul edilecektir.

İş Bankası POS cihazı edinmek isteyen kullanıcıların karşılaması gereken bir takım ek koşullar da bulunmaktadır. Bu ek koşulları şu şekilde sayabiliriz:

 • İş Bankası tarafından size sunulan POS kullanım ücreti istisnası, Sanal POS, Linkle Tahsilat, QR POS ve İŞİM POS tarifelerini kapsamamaktadır.
 • Yaptığınız her yeni başvuruda yeni işyeri ve terminal açıldığı için ücret muafiyeti Anında POS başvurusu ile açılan terminale tanımlanacaktır.
 • 2022 yılında düzenlenen 6 ay POS Kullanım Ücreti İstisnası kampanyalarından Müşteri Numarası başına en fazla 3 terminal yararlanabilmektedir.
 • Tüzel kişi adına, firmanın tek imza ile temsil edildiği durumlarda yalnızca Ticari Anında Bankacılık yetkisi olan imza yetkilisi söz konusu POS başvurusunu gerçekleştirebilmektedir. Müşterek imza ile temsil edilen firma kullanıcıları ise Anında POS’a internet ya da mobil bankacılık üzerinden başvuramamaktadır.

Sanal POS Nedir?

Sanal POS, tıpkı fiziksel POS gibi bir ödeme aracıdır. İş Bankası Sanal POS, internet sitelerinde ödeme amaçlı kullanılabilecek bir sanal POS tipidir. Bu POS cihazları da fiziksel POS’lar gibi ödeme yapmada kullanılacak olup teknik ekibin ve hosting platformunun seçimine bağlı olarak siteye farklı biçimlerde entegre edilebilir.

Sanal POS başvurularınızın değerlendirme kriterlerine bağlı olarak internet sitenizin İş Bankası sanal POS başvurusu kabul edilir ya da reddedilir. İş Bankası sanal POS başvuru değerlendirme kriterlerini sıralamamız gerekirse şöyle bir liste ortaya koyabiliriz:

 • İşyerinin aktif bir internet sitesine sahip olması gerekmektedir,
 • İşyerinin sitesinde sunduğu ürünün ya da hizmetin tam bir açıklamasının bulunması gerekmektedir,
 • İşyerinin sitesinde sunduğu ürünün ya da hizmetin fiyatının bulunması gerekmektedir,
 • Sipariş iptali ve iadesi ile ilgili koşullar ile bunların kart sahibi kişi tarafından okunup kabul edildiğini gösteren seçenekler bulunmalıdır,
 • Müşteri hizmetleri irtibat telefonları, e-posta hazretleri ve benzeri iletişim araçlarının bulunması gerekmektedir,
 • İşyerinin ticarî unvanı yer almalıdır,
 • İşyerinin ikamet ettiği ülke adı ve işyeri adresi bulunmalıdır,
 • Sitede satılan ürünlerin Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olması gerekmektedir,
 • Teslimat politikası ile ilgili bilgilerin yer alması gerekmektedir,
 • Sitede kullanılan para birimi ve yapılan işlemlerin döviz üzerinden yapılıp yapılmadığı bilgisi bulunmalıdır,
 • Eğer ithalat işlemi söz konusuysa ithalat kısıtlamaları bulunmalıdır,
 • Gizlilik taahhüdü ve bilgi güvenliği politikasına ilişkin açıklamalar ile bölümler yer almalıdır,
 • MasterCard, Visa ve American Express logoları net bir şekilde sitede yer almalıdır,

Sanal POS başvurularının kabul edilmesinde yukarıda listelenen kriterler büyük rol oynamaktadırlar. Bir başvuru sahibinin yukarıdaki kriterlerden birini karşılamaması durumunda yapması gereken şey bu kriteri karşılayacak şekilde internet sitesini güncellemesidir.

İş Bankası sanal POS
İş Bankası sanal POS

İş Bankası POS Destek Hattı

Eğer İş Bankası POS ile ilgili herhangi bir sorununuz varsa yapmanız gereken tek şey İş Bankası POS destek hattı ile iletişime geçmektir. İş Bankası POS Destek Hattı sadece fiziksel POS cihazları ile ilgili değil sanal POS cihazları ile ilgili sorunlarda da yanınızdadır. İş Bankası POS destek hattı telefon numarası olan 0850 724 7 767 ile iletişime geçerek onlardan her konuda POS cihazları ile ilgili çözümler alabilirsiniz. İş Bankası bu konuda POS cihazı sahibi müşterilerinin her daim yanında olup onların sorunlarını çözmeye çalışmaktadır.

OKU  Paraf Para Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

baskılı ıslak mendil