60 Ay Vadeli Esnaf Kredisi

60 ay vadeli esnaf kredisi ticari bir işletmeye sahip olan kişilere verilmekte olan kredilerin başında gelmektedir. Bu kredilerin kendilerine ait ayrıcalıkları bulunması işletme sahipleri adına oldukça avantajlı olmaktadır. Kredilerin sağladıkları avantajlar, vadelerine ve özelliklerine göre de değişiklik gösterebilir. Ayrıca bu kredilerin işletme sahiplerini verile bilmeleri adına, herhangi bir işletmeye sahip olan kişilerin karşılaması gereken bir takım etkenler de bulunmaktadır. Ödeme sistemleri gibi özelliklerinin pek çok krediden daha farklı şekilde bulunması, esnaf kredilerinin tercih edilir olmasını sağlamaktadır.

Esnaf kredileri içerisinden herhangi birini alabilmek adına kişilerin esnaf ve Sanatkarlar odasına kayıtlı olması gerekmektedir. Aksi halde herhangi birinin esnaf kredisi alması mümkün değildir. Ayrıca krediyi almak isteyen kişinin iş adresinin, kooperatifin bölgesinde bulunması da şartlar arasında bulunmaktadır. Esnaf kredileri alabilmek adına da, diğer krediler alınırken olduğu gibi kredi notunun yüksek olmasına dikkat edilmektedir. Esnaf kredilerinin miktarları ve vadeleri kişiler ve banka tarafından oluşturulmaktadır. Bu miktarlar genellikle esnafların talep ettiği miktarlar üzerinden ayarlanmaktadır. Talep etmiş olduğunuz miktarın işletmenizin sermayesini karşılayacağından emin olmamız gerekmektedir. Dolayısıyla esnaf kredileri herhangi bir işletmenin sermayesinin duyduğu ihtiyaçların karşılanmasına yönelik şekilde verilen paralara denilmektedir. 60 ay vadeli esnaf kredisi başvuru yapmak için kullanıcıların öncelikle hangi bankayla çalışmak istediklerine karar vermesi gerekir. Çalışmak istediğiniz bankaya karar verdikten sonra, bu banka üzerinden sizin için uygun görülen esnaf kredilerini değerlendirebilirsiniz.

60 Ay Vadeli Esnaf Kredisi Nedir?

Esnaf kredileri, ticari bir iş yerine sahip pek çok kişiye bankalar tarafından verilmekte olan paralardır. Son zamanlarda sıklıkla duyulan esnaf kredileri kendine ait pek çok şartı bulundurmaktadır. Bu şartların sağlandığı takdirde esnaflar işletmeleri için ihtiyaç duyulan miktarı esnaf kredisi sayesinde karşılayabilir. Esnaf kredileri arasında en sıkı şekilde tercih edileni ise, bu kredilerin 60 ay vadeli şekilde bulunanlar olarak bilinmektedir. Dolayısıyla bu konu hakkında araştırma yapan pek çok kişi 60 ay vadeli esnaf kredisi ödeme planı hakkında da merak duymaktadır.

İşletme kredisi olarak ta anılmakta olan bu kredinin geri ödeme planı 60 ay vadeli şekilde yapılmaktadır. Ticari araç alanları gibi farklı durum var bu sürenin değişiklik göstermesine neden olabilmektedir. İşletme kredileri Halkbank aracılığı ile verilmektedir. Esnaf veya işletme kredisi olarak anılan bu kredinin faiz oranının düşük olması ise oldukça sık şekilde tercih edilmesini sağlamaktadır.

Bu krediler herhangi bir işletmenin kısa ve orta vadeli finansman ihtiyaçlarını karşılamak adına oluşturulmaktadır. Esnaf kredileri pek çok farklı krediye göre daha uygun şekilde ödeme imkanı sunması, oldukça sık şekilde araştırılmasının nedenleri arasında gelmektedir. 60 ay vadeli esnaf kredisi 2022 yılında değişmiş olan üst limiti ile pek çok farklı işletme sahibine verilmektedir. Esnaf kredileri adına karar verilen üst limitler, hemen her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Bu limitlerin değişmesinin altında yatan pek çok farklı sebep bulunmaktadır.

OKU  Tüm Bankalar ATM Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Esnaf kredilerinin Halkbank aracılığı ile verilmesi durumunda uygulanan faiz oranı, senelik olarak %9.5 şeklinde belirlenmiştir. Bu miktar kullanıcılar tarafından aylık olarak ele alınırsa, faiz oranı hesaplamasının sonucu %0.79 miktarında gözükmektedir. Esnaf kredisi ödeme planları arasında üç ile altı aylık veya aylık gibi farklı seçenekler, banka tarafından müşterilere sunulmaktadır.

Esnaf Kredisi
Esnaf Kredisi

60 Ay Vadeli Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Ticari kredi olarak bilinen esnaf kredilerinin başvurusu meslek odası yardımı ile gerçekleşmektedir. Esnaf kredilerinin ödeme planları kendilerine göre farklılıklar gösterebilir. Ödeme planlarının pek çok krediye göre çok daha uyumlu ve kolay şekilde oluyor olması, tercih edilmesinin sebepleri arasında bulunur. Ödeme planınız, bankanız yardımıyla, sizinle birlikte ayarlanacaktır. 60 ay vadeli esnaf kredi almak isteyen ticari işletme sahibi kişiler, almak istedikleri miktarı kendilerine göre ayarlayabilir. Bu gibi sebepler dolayısıyla da kullanım kolaylığı sağlayan esnaf kredisi farklı alt ve üst limitlerde bulunmaktadır. Talep ettiğiniz esnaf kredisinin hesaplaması banka üzerinden yapılabileceği gibi, internet üzerinden ücretsiz şekilde de gerçekleştirilebilir. Bu konu hakkında sanal bir hizmet sunan internet siteleri ödeme sisteminizin nasıl olduğunu öğrendiği taktirde, ödemeniz gereken miktarı sizlere gösterecektir.

60 ay vadeli esnaf kredileri uzun vadeli krediler olarak değerlendirilmektedir. Herhangi bir kredinin uzun vadeli olarak değerlendirilmesi adına kredinin beş yıl ve üzeri süreyi kapsaması gerekir. Uzun vadeli krediler içerisinde genellikle esnaf kredileri bulunmaktadır. Esnaf kredileri bankalar tarafından kullanıcılara aylık eşit taksitli krediler şeklinde verilmektedir. Bu şekilde verilen krediler üç ile altı ayda bir ödeme yapma imkanı da sunmaktadır. Esnaflar veya herhangi bir işletme sahibi olan kişiler adına oldukça yararlı olan bu kredi, işletmeleri adına gerekli harcama yapabilmeleri sağlamaktadır. 120 ay vade kadar seçenekleri bulunan esnaf kredileri arasında en sık tercih edileni, 60 ay vadeli krediler olarak bilinmektedir. Halkbank 60 ay vadeli esnaf kredisi başvurusu yapabilmek adına başvuran kişiler tarafından sağlanması gereken bir takım şartlar bulunmaktadır.

60 Ay Vadeli Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir?

Ticari işletmeleri için esnaf kredisi almak isteyen kişiler öncelikle bu kredilerin şartları hakkında araştırma yapmaktadır. Müşterilerin esnaf kredilerini şartlarını bilmesi, herhangi bir problem yaşamamaları ve haklarını tanıyabilmeleri adına oldukça önemlidir. Esnaf kredisinin bir çok farklı şartı bulunmaktadır. Bu şartlardan en belirgin ve en bilindik olanı başvuran kişilerin esnaf veya sanatkâr olmasıdır. Ayrıca esnaf kredisine başvuracak olan esnaf veya sanatkârların en az bir yıldır esnaflık yapıyor olması da, gereken şartlar arasında bulunmaktadır. Esnaf kredisine başvuracak olan kişilerin Esnaf ve Sanatkarlar odasına kayıtlı olması da istenilen şartlar arasındadır.

Esnaf kredisine başvuru yapan kişinin belirttiği kooperatif bölgesinde bir iş yeri bulunması gerekir. Bazı durumlarda belirttiği bölgede ikamet etmesi de gereken şartı sağlamaktadır. Esnaf kredisi alabilmek adına başvuran kişinin birden fazla esnaf ve Sanatkarlar kredi ve kooperatifleri ile ortak olmaması gerekir. Bu şartı sağlayamayan müşterilerin başvuruları olumlu şekilde sonuçlanmayacaktır. 60 ay vadeli esnaf kredisi şartları arasında başvuran kişilerin vergi borçlarının bulunmaması ve kredi notlarının da yüksek olması istenmektedir.

OKU  Kuveyt Türk Sağlam Kart Nedir?

Esnaf kredisi almak isteyen ticari işletme sahiplerinin öncelikle istenilen şartları sağladıklarından emin olmaları gerekir. Bu şartları sağlayan işletme sahipleri esnaf kredisine başvurabilmek adına öncelikle bağlı bulundukları kooperatife başvurmalıdır. Bağlı bulundukları esnaf kooperatifine yazılı şekilde başvuruda bulunan işletme sahiplerinin dilekçeleri, kısa süre içerisinde yanıtlanmaktadır.

60 Ay Vadeli Esnaf Kredisi Avantajları

Halkbank 60 ay vadeli esnaf kredisi farklı ödeme planları sayesinde müşterilerine büyük bir avantaj sağlamaktadır. Pek çok krediye göre çok daha uzun vadeli olması sağladı avantajlar arasında bulunan esnaf kredileri oldukça düşük faizli şekilde verilmektedir. Ödeme amacıyla taksitlerin üç ayda bir yapılabiliyor olmasa da esnaf kredisinin müşterilerine sunduğu avantajlar arasında gelmektedir. Ayrıca esnaf kredisinin tercih edilmesi arasında bulunan nedenler içinde de, kredi üst limitinin oldukça yüksek bulunması gelmektedir. Pek çok farklı avantajı bulunan esnaf kredileri ticari bir işletmeye sahip kişilere iki farklı şekilde verilebilmektedir. 60 ay vadeli esnaf kredileri hakkında yapılacak araştırma, kredinin nasıl alınacağını ve şartlarını neler olduğuna dair bilgi sahibi olunmasını sağlamaktadır.