BitTorrent Yorum – BitTorrent’in geleceği 2022-2025

Bu makalede, 2022 – 2025 için BitTorrent hakkındaki yorumlara ve fiyat tahminlerine bakacağız. Ayrıca, son temellerine ve gelecekte fiyatlarını nasıl etkileyeceğine bakacağız.

Büyük dosyaları internet üzerinden aktarmak için kullanılan eşler arası (P2P) bir protokol olan BitTorrent’i duymuşsunuzdur. Platform, 2001 yılında kurucusu Bram Cohen tarafından, Bitcoin yaratılmadan yıllar önce başlatıldı. Platform aynı zamanda BitTorrent Token’ın yaratılmasının ana nedenidir. Belirtecin birincil amacı, dünyanın en büyüğü olan BitTorrent belirteç izleyicisine hizmet etmektir.

BitTorrent’e genel bakış

BitTorrent Token’ın hikayesi, 2018 yazında Tron Vakfı’nın kurucusu Justin Sun tarafından BitTorrent platformunu satın almasıyla başlıyor. Platform 140 milyon dolara satın alındı ​​ve satın alma, Atlas Projesi olarak bilinen bir girişimin ilk aşamasını oluşturdu.

Atlas Projesi’nin ana hedefleri, platformdaki indirme ve yükleme hızlarını artırmak için torrent izleyici kullanıcılarını BitTorrent sisteminde mümkün olduğunca uzun süre kalmaya motive edecek mekanizmalar sunmaktı. Ayrıca, kullanıcıların dosyalarını HDD veya SSD belleklerinde kalıcı olarak saklayabilecekleri ücretli dosya depolama hizmetleri oluşturmayı da amaçladılar. Torrent izleyici aracılığıyla içerik satma ve satın alma olanağı sağlayacak bir hizmet sunma planı da vardı.

BitTorrent Token, Ocak 2019’da BitTorrent Inc tarafından Tron TRC-10 kripto para birimi olarak piyasaya sürüldü . BitTorrent’in devasa kullanıcı tabanı, lansman sırasında kripto para birimine destek verdi. Sonuç olarak, BTT ağı çok kısa sürede milyonlarca kullanıcıyı kazandı. Belirteç ayrıca torrentlerini sağlayan kullanıcılara, dosyalarını BitTorrent’te tutmaya devam etmelerini teşvik etmek için ödeme yapmak için kullanıldı. Buna karşılık, daha fazla kullanıcı dosyalarını bittorrnet ağında saklamaya başladıkça BitTorrent platformunun büyüme hızı arttı.

BitTorrent Fiyat Geçmişi

BitTorrent fiyatları, kripto para birimi piyasaya çıktığından beri bir doların altında işlem gördü. Bununla birlikte, kripto para birimi son birkaç yılda önemli kazanımlar elde etti ve 2021 yıl sonuna kadar yüzde 500’ün üzerinde bir yatırım getirisi gördü. 

BitTorrent Yol Haritası

Geçen Kasım 2021’de Twitter’da yaptığı bir duyuruda BitTorrent, yol haritalarının kullanıcılarına yıl sonuna kadar BitTorrent zincirlerine (#BTTC) erişim sağlamayı içerdiğini belirtti.

Plan ayrıca, ağlarda ölçeklenebilir bir merkezi olmayan dosya sistemi olan BitTorrent Dosya Sisteminin (BTFS) 2022’de resmi olarak başlatılmasını da içeriyordu. Ayrıca 2022’nin ikinci çeyreğinde BTFS’de merkezi olmayan bir yönetim özelliği sunma konusunda görüşmeler yapıldı. Bu plan hala yürürlükte ve görünüşe göre BitTorrent kullanıcıları BTFS yönetişim belirtecinin yıl sonuna kadar piyasaya sürülmesini bekleniliyor.

BitTorrent Fiyat Tahmini 2022

BitTorrent hala bir doların altında işlem görüyor ve bugünün işlem seans fiyatları 0,002 dolardan açılıyor. Ancak BitTorrent günlük grafiğinde teknik analiz kullanarak BitTorrent fiyatını tahmin etmeye yetecek kadar veri var. Analizim büyük ölçüde önceki yılın yatırım getirisine ve BitTorrent’in geçmiş fiyat hareketine dayanacak.

OKU  VET Coin Nedir? VET Tokenin Geleceği ve 2024 Fiyat Tahmini

BitTorrent fiyatlarının 0,0014 ABD doları destek ve 0,0094 ABD doları direnç seviyelerinde işlem görmesini bekleniliyor. BitTorrent’in geçen yılki yatırım getirisine dayanarak, bu yıl yükseliş eğiliminde olmasını ve yıl sonuna kadar fiyatların 0,0094$ direnç seviyesine ulaşmasını bekleniliyor. Bu, fiyatların yüzde 500 arttığı 2021 ticaret döneminde yatırım getirisine yakın bir fiyat olan cari fiyatlara dayalı %440 yatırım getirisi olacak.

BitTorent Fiyat Tahmini 2025

2025 için BitTorrent fiyat tahminim agresif bir şekilde yükseliş gösteriyor ve fiyatların 2025 yılına kadar 0,3 dolar civarında işlem görmesini bekleniliyor. Bu analiz, BitTorrent’in 2021’de yılda yüzde 500’lük bir büyüme gösterdiği ve önceki yılların fiyat hareketine dayanmaktadır. 2022’de yıllık yüzde 430 büyüme öngörülüyor. 2025 BitTorrent fiyat tahminleri ise 0,3 dolar olması bekleniliyor.

BitTorrent iyi bir yatırım mı?

2022 ve 2025 BitTorrent fiyat tahminime dayanarak, BitTorrent’in şimdi ve 2025 arasında 400 ila 500 arasında bir yatırım getirisi olacak. Bu, çoğu geleneksel finans kurumunun müşterilerine sunduğu yüzde 20’den az yıllık büyüme oranından önemli ölçüde yüksek. Bu nedenle, bu analizlere dayanarak BitTorrent, uzun vadeli yatırımcılar için mükemmel bir yatırımdır.

 

baskılı ıslak mendil