SANTOS Nedir? SANTOS Coinin Geleceği ve 2023 Fiyat Tahmini

SANTOS nedir? Gelecekte nasıl bir değere sahip olacak? Bu gibi merak edilen pek çok soru için sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Günümüzün en popüler kripto para birimleri arasında her ne kadar bitcoin yer alıyor olsa da bitcoin ile birlikte daha birçok kripto para birimi bizlerle buluşuyor. Bunlar arasında ethereum, solana ve dogecoin gibi alt coinler mevcut. Peki ya bir futbol takımının tokenini alır mıydınız? Son zamanlarda kendini kanıtlayan bir token olan Santos FC Fan Token, etkili yükselişi ile dikkatleri üzerine çekiyor.

SANTOS Fan Token

SANTOS FC, Brezilya kökenli bir futbol takımı. Bu takım için kurulan fan token, takım hayranlarının token alıp takıma destek vermesi için yer alıyor. İşleme alındığında 16 doların üzerinde yer alan token, en düşük 2 doların altına gerilemiş bulundu. Güncel değeri 4 dolar olan kripto para birimi, son dönemlerde etkili bir performans gösteriyor. Şunu ifade edelim ki burada anlattıklarımız yatırım tavsiyesi niteliğinde bulunmuyor.

SANTOS Fan Token
SANTOS Fan Token

Takımdan kısaca bahsetmek gerekirse bu takım, 1912 yılında Brezilya’nın São Paulo bölgesinde kuruldu. Kurulduğu dönemden bu yana turnuvalarda mücadele ederek adından söz ettirmeye çalışan takım, 2021 yılından itibaren borsada yer alarak takımın kripto para dönemini başlatmış oldu.

SANTOS Coinin Tarihi Gelişimi

SANTOS ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer konu tokenin tarihi gelişimi oluyor. Kripto para birimi, borsadaki verilere göre 2021 yılının sonuna doğru bu alana giriş yapmış oldu. Girdiği dönem 16 doların üzerinde bir değere sahip olan bu para birimi, anlık bir düşüş ile 4 dolara kadar gerileyerek 4 kat fark attı. Bir süre sonra daha da düşen kripto para birimi 2 dolara kadar gerilese de 2022 yılının bahar aylarında yükseliş eğilimine girdi.Bu dönemde 8 dolara kadar çıkabilen kripto para, sonrasında 1 dolara kadar düştü ve tekrardan yükseliş hareketi içerisinde bulundu.

Yaz döneminin başında 5 doların üzerine çıkmayı başaran kripto para birimi, sonrasında hafif bir değer kaybı yaşayarak 4 dolar seviyesine kadar gerilemiş oldu. Son 3 aylık dönemi incelediğimizde ise Mayıs ayında 1 dolar seviyesine kadar düştüğü görülen kripto para biriminin ardından tekrardan yükselerek 6 dolara çıktığı ve ardından 4 dolara indiği dikkat çekiyor. Son 1 aylık veride ise tokenin ciddi anlamda değer kazandığı dikkat çekiyor. Buna göre tokenin son 1 aylık artışı %15 civarı olarak yer alıyor.

SANTOS  Kripto Para Biriminin Sembolü ve Piyasası

Kripto para birimi için belirlenen sembol takımın logosu ile aynı. Piyasa değeri 4 dolar olan SANTOS için belirlenen toplam arz 30 milyon token, maksimum arz da bu şekilde yer almakta. Piyasada dolaşan arzın 4.5 milyon olduğu bu tokenin piyasa değeri 18.3 milyon dolar, toplam piyasa değeri ise 121.1 milyon dolar olarak bizleri karşılıyor. Son 24 saatlik hacim ise 6.4 milyon dolar.

OKU  Bitay referans kodu: 62720514 (GÜNCEL)
SANTOS Coin
SANTOS Coin

SANTOS  Bulunduğu Borsalar

Kripto para biriminin pek çok borsada listelendiğini özellikle de Binance üzerinde ön planda olduğunu belirtelim. Binance ile birlikte %50’nin üzerinde bir paya sahip olan SANTOS, bunun yanı sıra Binance Türkiye üzerinde de yoğun bir hacim ile dikkat çeken bir kripto para. Listeyi şu şekilde paylaşabiliriz:

 • Binance
 • io
 • Phemex
 • PancakeSwap
 • Tokocrypto
 • WazirX
 • CoinEx
 • Bitci
 • LATOKEN
 • ZT
 • HitBTC

SANTOS’un Geleceği

Kripto para birimi SANTOS ile ilgili insanların en çok sorduğu sorulardan birisi bu para biriminin gelecekte nasıl bir değere sahip olacağı olmakta. Kripto para biriminin performansını incelediğimizde kendini etkili bir şekilde yükseltmeye çalıştığı görülüyor. İlk dönemlerindeki potansiyeline sahip olmasa da sonrasında zaman zaman büyük artışlar ile dikkat çeken kripto para birimi, bu artışlar sayesinde birçok yatırımcıya kâr sağladı. Takım üzerindeki başarılar ile beraber gelecekte tokenin daha çok değer kazanması muhtemel bir durum olmakta. Bazı uzmanlar, takımın gidişatına olumlu baktığını belirterek uzun vadede yükseliş beklediğini açıklıyor. Kısacası kripto para biriminde kısa vade al sat yapmak isteyenler için bir umut var.

baskılı ıslak mendil