Amp Fiyat Tahmini 2022, 2025 Ve 2030: Ne Zaman 1$ olur?

Bu yıl için Amp fiyat tahmini, fiyat daha düşük bir seviyeye düştüğü için çok düşüş gösteriyor. Fiyat 22 Şubat Pazartesi günü 0.024$ seviyesine düştü. Ayılar, devam eden jeopolitik huzursuzlukta oldukça muhtemel görünen 0,02 dolarlık desteği yeniden test etmeye çalışıyor. Geçen ay Head & Shoulders’dan ayrıldıktan sonra, Amp fiyat tablosu ciddi bir düşüş trendi içinde. Boğaların kısa vadede 0,06 dolar seviyesini geri alması gerekiyor, yoksa Amp için işler gerçekten çirkinleşebilir.

Amp Nasıl Çalışır?

Amp, Flexa ödeme sisteminin yerel kripto para birimidir. Flexa, tüccarların herhangi bir başarısız işlem riski olmadan farklı kripto para birimlerinde ödeme kabul etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca Amp jetonlarını teminat olarak kullanarak anında onaylar elde eder. Bu, perakendecilerin başarısız işlemler hakkında endişelenmesine gerek kalmadığından, Flexa aracılığıyla yapılan tüm perakende ödemelerini tamamen güvenli hale getirir.

Bir kullanıcı bir tüccara ödeme yaptığında, eşdeğer miktarda Amp jetonu, akıllı bir sözleşmede teminat olarak kilitlenir. Başarısız bir işlem durumunda, akıllı sözleşmede tutulan Amp kriptosu, satıcıya ödeme yapmak için tasfiye edilir. Bu şekilde Flexa, stake edilen Amp jetonlarını kullanarak ödemeyi garanti eder. Dolayısıyla Amp’in fiyatı, Flexa’nın işlem hacmiyle doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle, önümüzdeki yıllarda ödeme platformunun toplu olarak benimseneceğini varsayarsak, Amp fiyat tahminimiz çok yükseliş olabilir.

Flexa’nın Kurucuları

2018’de Trevor Filter, Tyler Spalding, Zachery Kilgore ve Daniel McCabe, Flexa şirketini Ney York’ta tescil ettirdi. Şirket New York’ta bulunduğundan, eyaletin katı fintech düzenlemelerine de bağlıdır.

Tyler Spalding, kuruluşundan bu yana Flexa’nın CEO’su ve yüzü olarak görev yapmaktadır. Ödeme protokolü, tüccarların tüm kripto para birimlerini kabul etmesine izin vererek kriptonun toplu olarak benimsenmesini geliştirmeyi amaçlıyor. Önümüzdeki yıllar için Amp kripto fiyat tahminimize geçmeden önce, proje geçmişine ve yol haritasına bir göz atalım.

Flexa ve Amp’in Tarihçesi

Flexa ekibi, ödeme protokolü için sermayeyi 3 finansman turunda artırdı. İlk tur 2018’de kapandı, ardından 2019’da 2 tur daha kapandı. Son tur Nisan 2019’da sona erdi ve 14,1 milyon dolar topladı. Ayrıca Pantera Capital, 1kx, Nima Capital ve Access Ventures gibi endüstri devlerinden gelen fonları da içeriyordu.

Flexa ödeme sisteminin ilk yerel jetonu Flexacoin olarak biliniyordu. Ancak düzenleyici ve teknik sorunlar nedeniyle ekip 2020’de Amp coin’i piyasaya sürdü. Flexacoin (FXC) sahiplerinden Amp için Flexacoin’lerini 1:1 oranında dönüştürmeleri istendi. Amp fiyatı, yazı yazılırken 0.026 $ ‘dır.

En Son Amp Coin Haberleri ve Yol Haritası

Resmi Amp kripto haberlerine göre, ABD ve Kanada’daki 40.000’den fazla tüccar Flexa aracılığıyla ödeme kabul ediyor. Ekip her ay daha fazla satıcıyı entegre ettikçe bu sayı sürekli artıyor. Ayrıca Dapp Radar , Flexa’da 739 milyon dolarlık kilitli bir TVL gösteriyor. Bu devasa TVL, platformdaki kazıklı Amp’ten kaynaklanmaktadır.

OKU  ARB Coin Nedir? ARB Coin Geleceği
Amp TVL İstatistikleri (Dapp Radarı)

Toplam Kilitli Değer (TVL), önümüzdeki yıllar için Amp fiyat tahminimizde hayati bir rol oynayacak. Bunun nedeni, daha büyük bir stake edilen değerin, teminat olarak kullanılabilecek daha fazla Amp’nin mevcut olduğu anlamına gelmesidir. Bu nedenle, Flexa ödemelerde dünya lideri olmak istiyorsa, TVL’si büyük ölçüde artmalıdır. Bununla birlikte, piyasalarda devam eden türbülans nedeniyle platformun TVL’si geçen haftaya göre %10 düştü.

Amp Fiyat Tahmini 2022

Flexa’nın yerel varlığı Amp, şu anda 0.026 dolardan işlem görüyor. Haziran 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.12 $’dan yaklaşık %79 düştü. Amp fiyatı, kripto için yılın acımasız bir başlangıcında, Ocak 2022’de 0,04 dolarlık kilit desteğini kırdı. Bu desteğin ihlali, düşüş trendini daha da yoğunlaştırdı. Fiyat da baş ve omuz boyun çizgisinin altına düştü. Tüm bu satış baskısı, 2022 için çok düşüşlü bir Amp fiyat tahmini veriyor.

24 Ocak 2021’de Amp’in kripto fiyatı 0,0255 dolar seviyesine ulaştı ve yükseldi. Fiyat bu düşük seviyeden %50 arttı ancak 0.037$ seviyesinden reddedildi. Amp bu yıl daha düşük bir düşüş yaparsa, fiyatın 0,02 $ bölgesini test etmesi bekleniyor. 0,02 dolar seviyesi tutunamazsa, fiyat 0,01 doların altına düşebilir. Bu Amp kripto fiyat tahmini 2022, boğalar için bir kabus gibi görünse de, yine de bir olasılık.

Bir yükseliş senaryosu için Bulls, daha sonra değil, 0,04 doları geri almalıdır. Boğaların bir sonraki görevi, geçen yıl Haziran ayında başlayan düşüş trendinden çıkmak olacak. Boğalar, bu olursa daha yüksek bir seviye elde etmek için 0,085 dolar seviyesini hedefleyebilir. Tüm bunlar uyumluysa, Amp fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesini hedefleyebilir. 0.18 $ fiyat seviyesi, Haziran 2021’in en yüksek ve Ocak 2022’nin en düşük 1.618 Fib seviyesiyle eşleştiği için uygulanabilir bir hedef gibi görünüyor.

Amp Fiyat Tablosu (Günlük)

Amp Fiyat Tahmini 2025

2025’in makroekonomik ve jeopolitik durumunu tahmin etmek çok zor. Son 2 yılda büyük para basımının ardından, niceliksel sıkılaştırma korkuları şimdiden yer kaplıyor. Faiz oranlarının yükselmesi, birçok büyük yatırımcının kripto risklerini azaltarak risklerini azaltmasını sağlayabilir. Bu, kripto pazarını bir bütün olarak çok yıllı bir ayı piyasasına gönderebilir. Yine de AMPBTC fiyat grafiğinden Amp fiyatını göz önünde bulundurarak, 2025 Amp fiyat tahmininde bir çekim yapabiliriz.

Kripto, Fed haberleri nedeniyle yakında bir ayı piyasasına girebilir . Bununla birlikte, birçok analist hala 2025 yılına kadar başka bir boğa piyasası görebileceğimizden emin. Bitcoin fiyatının Stok Akış Modeli ayrıca 2025 yılına kadar 1 milyon dolarlık devasa bir BTC fiyat hedefi öngörüyor. AMPBTC günlük grafiğinin 100 EMA’sının şu anki değeri 0.00000109’dur. BTC. Bunu Bitcoin için 1 milyon dolarlık fiyat hedefiyle çarpmak bize 2025 yılına kadar 1,09 dolarlık bir Amp fiyatı veriyor. Bu, ancak Flexa’nın birkaç ülkede daha genişleyerek geniş çapta benimsenmesiyle mümkün olabilir. Bu arada, platform çekiş kazanamazsa, bu fiyat tahmini hızla pencereden dışarı çıkabilir.

Amp Fiyatını elde etmek için BTC S2F grafiği

Amp Fiyat Tahmini 2030

2030 yılına kadar, Amp’in dolaşımdaki arzı 60,7 milyar jetona çok yükselecekti. Bu devasa dolaşımdaki arz, Amp fiyatının hızla büyümesini çok zorlaştırabilir. Bununla birlikte, 1 Amp bile bize bu arzda 60,7 milyar dolarlık bir piyasa değeri sağlıyor. Bu, onu mevcut fiyatlarla ilk 5 kripto para birimine yerleştirir.

OKU  Swipe Token (SXP) Nedir?

PayPal’ın mevcut piyasa değeri 132,95 milyar dolar. 2030’da Amp jetonunun 132,95 $ piyasa değerinde oturduğunu düşünürsek, bize 2 $’lık 2030 Amp fiyat tahminini verir. Ancak, bu tahminle ilgili birkaç sorun var. İlk olarak, Amp bir kripto para birimi iken PayPal hissesi öz sermayedir. İkinci olarak, Flexa Ekibinin 2030 yılına kadar PayPal’ı yenmek için şapkalarından inanılmaz bir şey çıkarması gerekecek.

Amp İyi Bir Yatırım mı?

Şu anda Amp, 1,4 milyar dolarlık piyasa değeri ile 81. en büyük kripto para birimidir . Dolaşımdaki arz da çok düşük değil, yani 48 milyon dolar. Böylesine büyük bir piyasa değeri, Amp’in kısa vadede buradan 10 kat getiri elde etmesini çok zorlaştırıyor.

Bazı yatırımcılar Flexa’nın temellerinden emin olabilir ve bunu kripto paranın PayPal’ı olarak görebilir. Durum buysa, Amp uzun vadeli bir bekletme haline gelebilir. Haftalık zaman diliminde daha yüksek-yüksek iyi bir uzun vadeli giriş noktası olabilir.

Amp Nasıl Satın Alınır?

Amp, 2021’de gerçekten en çok aranan kripto para birimlerinden biri haline geldi. Flexa’nın yerel varlığı da geçen yıl Coinbase’de listelenerek ABD vatandaşlarının kullanımına sunuldu. Amp ayrıca Binance, Gemini ve Poloniex gibi diğer en iyi borsalarda da mevcuttur. Yetki alanına ve düzenlemelere bağlı olarak, bu borsalarda birkaç Amp çifti mevcuttur.