Swipe Token (SXP) Nedir?

SXP, Swipe’ın merkezsiz ödeme ağını destekleyen Layer 1 Delegated Proof-of-Stake (DPoS) blok zincirinin yerel para birimidir. SXP, ilk olarak Swipe olarak adlandırılmıştır, ancak 2022 yılının başlarında Swipe’ın geniş bir marka yenileme çabasını ve kendi Solar blok zincirinin lansmanını açıklamasından sonra yeniden adlandırılmıştır. Solar Network’ün lansmanı, Swipe’ın kendi Layer 1 ağına geçişi ve şirketin çekirdek ürünlerinin marka yenileme hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Solar Network, Swipe’ın kendi yazılımı ve bir dijital cüzdan ekosistemi aracılığıyla kripto para ödemelerini gerçekleştirmeyi mümkün kılar. Swipe cüzdanları, Visa debit kartlarıyla entegre edilebilir ve kullanıcıların dünya çapındaki milyonlarca tüccar tarafından kripto para harcamasına olanak sağlar. Ayrıca, SXP token’larını sahiplenenler, Bitcoin olarak kadar %8 nakit geri ödemesi gibi ekstra avantajları da kullanabilir.

Swipe nasıl çalışır?

Swipe protokolü, Swipe mobil cüzdanı, kripto para ile finanse edilen debet kartı ve SXP token’larından oluşan bir ekosistem oluşturmuştur. Ağ, dijital varlıkları depozito etmekte ve faydaları sunmakta Ethereum blok zincirini kullanır. Swipe cüzdanı, kullanıcıların kripto paralarını alıp satmasına olanak sağlar, ancak token’ları da saklamaya ve doğrudan dönüştürmeye de yarar. Swipe kartı, token kullanılmasına gerek olmadan ödeme yapılmasını mümkün kılar, ancak token’ları stakeleyerek sahiplerine çok sayıda fayda sağlar.

Swipe nasıl kullanılır?

Swipe ekosistemine erişmek için, Swipe Wallet’ı indirmeniz gerekecektir ve bunu Google Play ve Apple’ın App Store aracılığıyla yapabilirsiniz. Wallet’ı indirdikten ve yükledikten sonra, ayarlamanız gerekecektir. Uygulamayı açtıktan sonra, yeni bir cüzdan oluşturmanız ve tercih ettiğiniz kullanıcı adını seçmeniz gerekecek, eğer mevcutsa, e-posta adresiniz istenecek ve bir parola belirlemeniz gerekecek. Swipe cüzdanınız için güvenlik önlemleri ayarladıktan ve doğrulama işlemini tamamladıktan sonra, tüm özelliklerinden yararlanabileceksiniz.

Swipe’ı diğerlerinden ayıran nedir?

Swipe, Swipe cüzdanlarının Visa debet kartına bağlanabildiği ve mobil telefonunuz aracılığıyla hareket halindeyken de kullanılabildiği gerçeğidir. Protokol, kullanıcılarına zaten benzer bir finansal işlem deneyimi sunar, ancak uygulaması aracılığıyla blok zincir teknolojisinin verimliliğini de sunar. En önemli şey, projenin arkasındaki ekip henüz elde ettiği şeylerle yetinmemekte ve bir tasarruf hesabı ve kullanıcı deneyimini daha da iyileştirecek birçok yeni özellik dahil etmeyi planlamaktadır.

Swipe, iyi bir yatırım mıdır?

Bu, kullanıcılara sunmuş olduğu tüm özellikler nedeniyle potansiyel olarak çok yüksek olan cesur bir projedir. Ancak, projenin geleceği, tasarruf hesabı gibi kullanıcıları için yenilikçi seçenekler getirme becerisine bağlıdır. Bununla birlikte, unutulmamalıdır ki kripto dünyası çok volatil olabilir, bu yüzden platforuın geleceği konusunda uzmanların görüşlerinin ayrılmış olduğu bir şaşırtıcı değildir. Swipe’a yatırım yapmak istiyorsanız, riske edeceğiniz miktarın dışında bir miktar yatırmamanız gerektiğini unutmayın.

OKU  sui coin nedir? sui coin Geleceği

SXP token’ları nasıl edinebilirim?

SXP token’larını Swipe Wallet ve birkaç büyük borsa platformu aracılığıyla edinebilirsiniz. Eğer borsaları kullanmayı seçerseniz, onları fiat para birimiyle veya başka bir kripto para ile değiştirilerek satın alma seçeneğine sahip olacaksınız, bu bir borsadan diğerine değişiklik gösterir. Ayrıca, peer-to-peer (kişiden kişiye) değişim avantajından yararlanarak, fiat para birimi veya başka bir kripto para gönderirken doğrudan bir kişiden SXP token’ları alabilirsiniz.

Swipe işlem ücretleri yüksek mi?

Swipe, 1 ila 3% arasında işlem ücreti alır. Swipe Wallet kullanımında depozito ve çekme ücretleri yoktur ve tokenleri satın almak, satmak veya harcamak için de ücret yoktur. Eğer tokenlerinizi işlemleriniz için destekleyen büyük borsalardan biri kullanıyorsanız, 0.02 ila 0.75% arasında bir ticari ücret olacağını ve bazı borsalarda 33 SXP’ye kadar çıkabilecek bir çekme ücreti olacağını unutmayın.

SXP token’ları yasal mıdır?

Gün geçtikçe daha fazla takipçi kazanan kripto paraların bazıları, büyük E-ticaret platformlarının bazılarında ödeme seçeneği olarak kullanılmaya başlandı. Bu, bazı kripto paralarının büyük fiyat artışlarına uğradığı için olabilir. Ancak, bu, yasal statülerinin bir ülkeden diğerine değiştiğini değiştirmez.

baskılı ıslak mendil