Ceek Coin Nedir? Ceek Coin Yorum, 2025 Fiyat Tahmini

Bu konuda siz değerli okurlarımız için Ceek hakkında bilgiler veriyor olacağız. Umarız sizler için faydalı bir yazı olur.

Kripto para borsası, son yıllarda büyük bir yükseliş kaydetti. Bu yükseliş son dönemlerde düşüşe geçse de özellikle yeni yatırımcıların şunu bilmesi gerekiyor ki her düşüşün bir yükselişi olabiliyor. Daha önce pek çok kripto para birimi uzun süreli de olsa düşüş ve yatay ilerleme trendini korumuştu. Sonrasında ise büyük bir artış yaşamıştı. Aynı şey bu konuda anlatacağımız kripto para birimi için de geçerli. Yatırımcılar, düşüşe aldanmamalı fakat gelecekte ne olacağını bilemeyeceğimiz için burada anlattıklarımızı yatırım tavsiyesi olarak algılamamanız gerekiyor.

Ceek  Coin Nedir?

Bir metaverse coin olarak bizlerin karşısına çıkan Ceek, sanal gerçeklik deneyimini insanlarla buluşturmak için yer alıyor. Mary Spio tarafından kurulan bu platform, kripto para birimi ile metaverse evrenini birleştirmeyi hedefliyor. Bu platformdan bahsetmek gerekirse platform, kullanıcılara sanal gerçeklik ortamı sunarak sanatçılara destek vermeyi amaçlıyor. Sanatçılar, hayranlarına metaverse dünyasında konser sunarak onların eğlenmelerine katkıda bulunuyor. Yalnızca sanatçıların toplandığı bir alan olmayan bu yer, aynı zamanda ödül gösterileri ve teknoloji sohbetleri gibi alanlarda da etkinlik düzenlemek için kullanılabiliyor.

Kendi içerisinde bir şehre sahip olan bu platformda bulunan şehrin içerisinde konser alanı, spor kompleksi ve tiyatro salonu gibi çeşitli mekanlar mevcut. VR kullanıcıları, bu alanlarda gezerek deneyim elde edebiliyor ve platforma özgü tokeni kullanarak harcama yapabiliyor. Kısacası bu platform metaverse ve blok zincirini bir araya getiriyor.

Ceek Ne Zaman Piyasaya Sürüldü?

Aslına bakarsak bu platform, 2015 yılından beri bulunuyor. Amacı ise sanal bir dünyada insanları buluşturmak ve kullanıcıların etkinliklere katılımını sağlamak. Bir süre sonra kripto para borsalarında listelenen Ceek, yatırımcıların bu para biriminden faydalanmalarına imkan tanıdı. Mary Spio tarafından gerçekleştirilen bu girişim, şu anda pek çok kişi tarafından tercih edilen bir yapıya sahip.

Kripto para birimi, borsaya girdiği dönemde 0,05 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Bir süre sonra büyük bir düşüş yaşayarak 0,002 seviyesine kadar geriledi. Uzun bir süre bu şekilde işlem gören coin, 2021 yılının sonunda büyük bir artışa ev sahipliği yaparak 1 doların üzerine çıkmayı başardı. Kripto para biriminin bir anda patlamasının sebebi Meta şirketinin metaverse açıklamaları oldu. Bununla beraber pek çok metaverse coin de yükselmiş oldu. Ardından düşüş eğilimine giren coin, 0,10 dolara kadar inse de ardından tekrardan bir yükseliş hareketi sergiledi.

Ceek Sembolü ve Piyasa Durumu

Kripto coin ile ilgili bu konu başlığı altında sembol ve piyasadan söz ediyor olacağız. Kripto para birimi, bir platforma bağlı. Metaverse coin olarak geçen bu para biriminin sembolüne baktığımızda iki farklı şeklin birleşimi bizlerin karşısına çıkıyor. Firma, bu şekilde bir logo belirlemiş durumda.

OKU  Kripto Kodunu Kırın: En İyi Kripto Para Birimlerini Seçmek İçin Uzman Tavsiyesi
Ceek Coin
Ceek Coin

Sembolün yanı sıra kripto para biriminin piyasa değerinin 198 milyon dolar olduğunu dile getirmek istiyoruz. Toplam arz ile birlikte değeri ise 246 milyon dolar olarak belirtiliyor. Maksimum arz 1 milyar coin olurken piyasada dolaşan arz miktarı 803 milyon olarak ifade ediliyor. Coinin güncel piyasa değeri 0,24 dolar.

Ceek Coin Bulunduğu Borsalar

Kripto para birimi Ceek, pek çok borsada bizlerle karşılaşıyor. Son dönemin en çok değer kazanan coinlerinden birisi halini alan bu para biriminin bulunduğu borsaları şu şekilde listeleyebiliriz:

 • io
 • KuCoin
 • Huobi Global
 • MEXC
 • PancakeSwap
 • LBank
 • Phemex
 • Bancor Network
 • Probit Global
 • Paribu
 • ApeSwap
 • Bitci
 • Bitget
 • BitForex
 • LATOKEN
Ceek vr Coin
Ceek vr Coin

Ceek Coin Geleceği

Bu coinin geleceğini değerlendirdiğimizde firma tarafından yapılan açıklamaya göre amaçlarının insanların bir arada bulunduğu bir platformda bulunmak ve kripto para birimi ile etkileşime geçmek olduğu yer alıyor. Zaten günümüzde de buna benzer pek çok metaverse örneği mevcut. Şirket, yol haritasında gelecekte mobil VR uygulaması geliştirmek istediğini ifade ediyor.

Bir diğer konu coinin hangi seviyeye ulaşacağı. Öncelikle yatırım tavsiyesi vermediğimizi ifade edelim. Coinin bazı analistler tarafından riskli görüldüğünü ifade edelim. Bazıları coinin düşeceğini ve çok yükseliş sergilemeyeceğini belirtiyor. Kısa vadede ise coinde yükseliş tahmini yapılıyor.

baskılı ıslak mendil