Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Randevu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi randevu sorgulama işlemi için hastanenin kendi sitesine girmeniz gerekir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından biridir. 1967 yılında kurulan fakültede Türkiye’nin en iyi tıp hekimleri görev yapar. Aynı zamanda üniversite sınavında en yüksek puanları alan öğrenciler de bu okulda eğitim görür. Hekimlerin kalitesi hasta talebinin de artmasını sağlar. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi randevu sorgulama işlemleri neticesinde randevunuza ilişkin bilgilere erişebilirsiniz. Gerekli durumlarda randevuyu iptal edebilir ya da yeni bir randevu alabilirsiniz.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İstanbul’da yer alır. Hastalar internet üzerinden randevu alarak Avcılar’da bulunan fakülte polikliniklerinde tedavi olabilir. Hekim tarafından yapılacak muayene ve tetkikler sonucunda nasıl bir tedavi uygulanacağına karar verilir. Randevunuzu aldıktan sonra en az on beş dakika öncesinde poliklinik önünde bulunmalısınız. Bu nedenle ulaşım koşullarını da göz önünde bulundurarak randevu almanız daha sağlıklı olur.

<h3>Cerrahpaşa Randevu Nereden Alınır?</h3>

Cerrahpaşa randevu almak için cerrahpasa.iuc.edu.tr adresine giriş yapmalısınız. Bu adrese giriş yaptıktan sonra “Online Randevu” yazan kısma tıklamalısınız. Bu kısım poliklinik randevuları için kullanılmalıdır. Öğretim üyesinden randevu almak istiyorsanız “Öğretim Üyesi Özel Muayene” kısmına tıklamanız gerekir. Bu randevu ücretlidir. Önce ücret tutarını öğrenerek sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Eğer daha önceden randevu aldıysanız ve laboratuvar sonuçlarını bekliyorsanız ana sayfadan laboratuvar sonuçlarını da öğrenebilirsiniz. Ana sayfada “Laboratuvar Sonuçları” yazan kısma tıkladığınızda, aşağıda yer alan ekran karşınıza gelir.

Yukarıdaki ekrandan gösterilen alana tıklayarak ilgili kısma ulaşabilirsiniz. Bu ekranda sizden kimlik numarası ve barkod numarası istenir. Bu bilgileri girerek sorgulama yapabilir ve laboratuvar sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz.

<h2>CERRAHPAŞA’DAN ALDIĞIM RANDEVUYU NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?<h2>

Cerrahpaşa’dan aldığınız randevuyu öğrenmek için cerrahpasa.iuc.edu.tr adresini kullanmalısınız. Bu adrese girdiğinizde “Online Randevu” yazan alana tıklamalısınız. Online randevu kısmında sizden bazı bilgiler istenir. İstenen bilgiler şu şekilde sıralanabilir:

  • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası
  • Telefon numarası
  • Baba adı
  • Doğum tarihi

Bilgileri girdikten sonra “Ben robot değilim” yazan yere ardından da “Giriş” yazan kısma tıklamalısınız. Tüm bilgilerinizi girdikten sonra karşınıza Cerrahpaşa Tıp Fakültesinin randevu ekranı gelir. Bu ekranda daha önce aldığınız randevuları görebilirsiniz. “Güncel Randevularım” kısmından daha önce aldığınız randevulara ilişkin bilgi edinebilirsiniz.

“Geçmiş Randevular” kısmından da istediğiniz bilgilere erişebilirsiniz. Randevu ekranından laboratuvar sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda yeni randevu alma olanağınız da vardır. Randevunuza gidememe gibi bir durum söz konusu olduğunda, aynı ekrandan iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece sizin tarafınızdan iptal edilen randevuyu bir başkası alabilir.

Randevu ekranından röntgen gibi radyolojik görüntülemelere ilişkin sonuçları görebilirsiniz. Elde edeceğiniz sonuçlar her zaman alanında uzman bir hekim tarafından yorumlanmalıdır. Aksi takdirde kendi kendinize yaptığınız yorumlamalar hatalı olabilir. Hekiminiz profesyonel bakış açısıyla hangi ilaçları almanız gerektiğini ve diğer tedavileri belirler.

OKU  Tarım Sigortasından Nasıl Emekli Olunur? Şartları Nelerdir?

<h3>Cerrahpaşa Online Randevu Alınır mı?</h3>

Cerrahpaşa online randevu almak mümkündür. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi üniversite hastanesi olduğu için kendine özel bir randevu sistemi vardır. Bu nedenle MHRS üzerinden Cerrahpaşa Tıp Fakültesi için randevu almanız mümkün değildir.

Yukarıdaki ekrandan “Online Randevu” seçeneğine tıklayarak randevu işlemlerini başlatabilirsiniz. Dilerseniz ücretli olarak öğretim üyesi randevusu alabilirsiniz. Randevu alabilmek için sizden bazı bilgiler istenir.

T.C. kimlik numarası, ad-soyad, telefon numarası; girmeniz gereken bilgiler arasındadır. Aynı zamanda doğum tarihi bilgisini de girmeniz gerekir. Tüm bilgileri girdikten sonra randevu ekranına ulaşabilirsiniz.

Randevu için ilk olarak hastane seçimi yapmanız gerekir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesine bağlı farklı hastaneler de vardır. Bu nedenle randevuyu nereden almak istiyorsanız onu tercih etmelisiniz.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi randevu sorgulama işlemi öncesinde randevu almak gerekir. Hastane seçimini yaparak randevunuzu alabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz hastaneler şu şekilde sıralanabilir:

  • Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
  • Kardiyoloji Enstitüsü
  • Diş Hekimliği Fakültesi

Yukarıdaki hastanelerden seçiminizi kolayca yapabilir. Ardından poliklinik randevusu alabilirsiniz. Daha önceden takibinde olduğunuz bir hekim varsa onu da tercih edebilirsiniz. Seçiminizi yaparken size ilk önce poliklinik tercihiniz sorulur. Poliklinik tercihiniz sonrasında saat seçimine geçmelisiniz.

Yukarıdaki ekrandan ilk önce polikliniği belirlemelisiniz.

Eğer seçtiğiniz alanda birden fazla poliklinik varsa uygun olanı tercih etmelisiniz. Polikliniklerin her biri belirli bir hastalık alanında hizmet verebilir. Bu nedenle seçiminizi doğru yapmalısınız.

Poliklinik seçimini tamamladıktan sonra saat tercihi yapmalısınız. Yukarıdaki ekranda size seçtiğiniz polikliniğin uygun saatleri gösterilir. Bu saatlerden hangisinin size uygun olduğunu belirlemelisiniz.

Saat seçimini de yaptıktan sonra gelen ekranda bilgilerinizi kontrol etmelisiniz. Bilgilerinizde hata varsa geri dönerek gerekli düzeltmeleri yapabilirsiniz. Eğer bilgiler doğruysa “Onayla” yazan kısma tıklamalısınız.

Randevu ekranından laboratuvar sonuçlarını görebilirsiniz. Laboratuvar sonuçlarını öğrenerek hekiminize gerekli bilgileri verebilirsiniz. Laboratuvar sonuçları, teşhis ve tedavi noktasında son derece önemlidir. Elde edilen bulgulara göre hekimler nasıl bir tedavi uygulayacağına karar verir. Sonuçları alarak farklı bir doktora da gösterebilirsiniz.

<h3>Cerrahpaşa Randevu İptal Nasıl Yapılır?</h3>

Cerrahpaşa randevu iptal işlemi, “Online Randevu” ekranından yapılır. Bu ekranda güncel randevularınızı görüntüleyerek iptal edebilirsiniz. Özellikle gidemeyeceğiniz durumlarda randevunuzu iptal etmelisiniz. Bu sayede bir başkası sizin randevunuzu alarak tedavi olabilir. Siz de müsait olduğunuz bir tarihe randevuyu erteleyebilirsiniz.

<h3>Cerrahpaşa Randevum Ne Zaman?</h3>

Cerrahpaşa randevunuzun zamanını öğrenmek için “Online Randevu” ekranına girmelisiniz. Bunun için ilk önce cerrahpasa.iuc.edu.tr adresine girmelisiniz. Bu adreste sizden istenen bilgileri girerek sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. T.C. kimlik no, telefon ve doğum tarihi sizden istenen bilgiler arasındadır.

Randevu sorgulaması yapmak, tarih ve saati unutmamak açısından faydalıdır. Ayrıca acil durumlarda gerekli değişiklikleri de randevu ekranı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bazen hekim, hastane kaynaklı iptaller ve randevu ertelemeleri söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda tarafınıza telefonla gerekli bilgilendirme yapılır.

OKU  E-Devlet Terhis Belgesi Sorgulama

<h3>Cerrahpaşa Randevu Telefon Numarası Kaçtır?</h3>

Cerrahpaşa randevu telefon numarası, 0212 414 34 34 şeklindedir. Bu numaradan randevu alma, iptal gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Numarayı aradıktan sonra çağrı merkezi yetkilisi aracılığıyla poliklinik, tarih ve saat seçimi yapmalısınız. Ardından randevunuzu onaylamanız gerekir.

Gerekli durumlarda randevu iptali de yapabilirsiniz. Randevunuzu telefonla alabilir, gerekli durumlarda internetten iptal edebilirsiniz. Telefonla Kardiyoloji Enstitüsü ve Diş Hekimliği Fakültesi için de randevu alabilirsiniz.

Kardiyoloji Enstitüsünde beş farklı anabilim dalı hizmet verir. Bunlar; kardiyoloji, anesteziloji ve reanimasyon, kalp-damar cerrahisidir. Diş Hekimliği Fakültesinde ise tüm diş tedavileri gerçekleştirilir. Bu sayede aynı sistem üzerinden birçok sağlık sorununuz için randevu alabilirsiniz.

<h3>Cerrahpaşa MHRS Randevu Alınır mı?</h3>

Cerrahpaşa MHRS randevu alınması mümkün değildir. Bunun nedeni Cerrahpaşa Tıp Fakültesinin üniversite hastanesi olmasıdır. Cerrahpaşa’nın kendi randevu sistemini kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden randevu almak için girmeniz gereken adres cerrahpasa.iuc.edu.tr şeklindedir. Bu adreste online randevu linki bulunur. Linke tıklayarak ve sizden istenen bilgileri girerek randevunuzu kolayca alabilirsiniz. Böylece Türkiye’nin en iyi hekimlerine muayene olma fırsatı elde edersiniz.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden randevu alarak öğretim üyesine de muayene olabilirsiniz. Öğretim üyesi muayeneleri ücretleri hekime göre değişebilir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi randevu sorgulama ile muayene sürecine ilişkin detaylara erişebilirsiniz.

baskılı ıslak mendil