Cocos Coin Nedir? Cocos Coin Yorum, 2025 Fiyat Tahmini

2022 senesine oldukça hızlı bir şekilde giriş yapan Cocos coin hakkında sizler için harika bir yazı hazırladık. Kısa vadede yatırımcılarını üzen ancak uzun vadede her zaman umut veren bu kripto para birimi hakkında merak edilen soruların yanıtları sizlerle.

Cocos Coin Nedir?

Cocos, Ethereum blok zinciri üzerinde çalışmalarını sürdüren, yenilikçi bir kripto para platformu olarak gösterilebilir. Dünya genelinde faaliyet gösteren ve milyonlarca kullanıcısı bulunan büyük borsa platformlarında boy göstermeyi başaran Cocos coin ise bu harika platformun kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

Cocos Coin
Cocos Coin

Oluşturulan Cocos platformunun tam isminde BCX kısaltması bulunmakta. Resmiyette Cocos BCX olarak geçiyor. Burada yer alan BCX kısaltması “blockchain expedition” yani “blokchain yolculuğu” anlamına gelmekte. “Dijital oyun ekonomisinin yeni nesli” sloganıyla faaliyetlerine başlayan Cocos proje ekibi önemli adımlar atmaya devam ve platformu geliştirmeye devam ediyor.

Cocos BCX olarak isimlendirilen platform, yeni nesil oyunculuk ekonomisi için kaliteli ve yenilikçi hizmetler sunmayı amaçlayan bir giriş olarak da tanımlanabilir. Oluşturulan projenin temel amacı, projede yer alan oyunlar için entegre bir çoklu platform ekosistemi oluşturmak diyebiliriz.

Cocos BCX platformu oyunun geliştiricisi olarak çalışan kişilerin de oyunun tasarımı sürecinde tam ve uygun bir şekilde desteklenebilmesi adına elinden geleni ardında koymadan çabalıyor. Bu doğrultuda platformun oyun dünyasında yeni fikirlere ve düşüncelere ne kadar açık olduğunu söylemek hiç zor değil. Çünkü Cocos BCX, oyun severlere yepyeni bir oyun deneyimi sunmayı kafasına koymuş durumda. Bunu yaparken de her yolu inceliyor ve analiz ediyorlar. Şuanda karşımıza çıkan düzende oyuncular oyun içerisinde topladıkları ve elde ettikleri varlıklara gerçekten sahip oluyorlar. Elde edilen bu değerler sayesinde yüksek kârlara ulaşmak da mümkün hale geliyor.

Cocos BCX
Cocos BCX

Cocos Coin Projesi Hangi Altyapıyı Kullanmakta?

Cocos projesi, blok zinciri teknolojisinin sunduğu imkanları oyunculuk alanındaki kişilere sunmayı hedeflemekte. Oluşturulan bu platformun faaliyetlerine en iyi şekilde devam edebilmesi ve Cocos coin kullanıcılarını hizmetlerle buluşturması adına belirli bir altyapıdan faydalandığı görülmektedir. Blokchain teknolojisine dayanan bu altyapı düzeni tabi ki diğer blok zinciri altyapıları gibi bir tür konsensüs algoritmasından faydalanıyor. Geliştirilmiş ve seçilmiş pay ispatı olarak tanımlanan DPoS isimli bu algoritma ile birlikte Cocos BCX ağı tam işlevsel olarak faaliyetlerine devam etmekte.

DPoS olarak isimlendirilen algoritma blok üreticilerini yönetmektedir. Bu sistem ile birlikte blok üretim süresinin her zaman istenilen zaman aralığında kalması sağlanıyor. İstenen zaman aralığının genellikle 5 saniye ile sınırlandığı bu platformun web sayfasında bulunan alanda sisteme dair ayrıntılı bilgilere ulaşmak mümkün. Diğer bir taraftan zaman aralığının 3 saniye şeklinde uygulandığı ve bu sayede ağdaki yayımlama gibi işlemlerin daha hızlı bir şekilde gerçekleştiği belirtiliyor.

OKU  Binance Lite ve Binance Pro Arasında Nasıl Geçiş Yapılır?

Birikimleri ile birlikte Cocos coin alan kişiler ağ yönetiminde söz sahibi olmaktadır. Bu doğrultuda Cocos tokenlerin bir tür yönetim tokeni olduğunu söylemek de mümkün. Diğer bir taraftan DPoS algoritması sayesinde Cocos ağında yaşanabilecek olan forklanmaların daha düşük ihtimalle gerçekleşebileceği belirtiliyor. Bu durum da ağın sürdürebilirliği açısından çok büyük bir öneme sahip.

Cocos Coin Nereden Alınır?

Kripto para piyasasının çok hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte coin satın almak daha kolay bir hale geldi. İlk üretildiği günden itibaren güven veren ve kendisini kanıtlayan Cocos coin de kripto borsasında hizmet veren platformların çok büyük bir kısmında satın alınabilir halde. Rahatlıkla güvenilir platformlar üzerinden alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Cocos Coin Gelecek Tahminleri Neler?

Cocos, takvimler 2022’nin Şubat ayını gösterirken 1,24 Dolar seviyesinden işlem görüyordu. Mart ayında 1,40 Dolar seviyelerine çıkması herkesi heyecanlandırdı ve hızlı büyüyen bir yatırım aracı olarak görülmeye başlandı. Ancak Nisan ayıyla birlikte Cocos coin düşüş trendine girdi v 1,05 Dolar seviyesine geriledi.

Cocos Coin 2025 yılında ne kadar olur?

Mayıs ayı coinin 1 Dolar altına düşeceği ay oldu. 0,70 Dolar seviyelerine gerileyen bu coin yatırımcılarını ciddi anlamda üzdü. Ancak bu üzüntünün çok fazla devam edeceğini söylemek zor. Uzmanlara göre Cocos yaşadığı bu düşüşü rahatlıkla telafi edebilecek bir projeye sahip. Uzmanlara göre bu kripto para biriminin tekrardan 1 doların üzerine çıkması son derece olağan. 2023 ve 2025 aralığında 1 doların altına inmesi beklenmezken yükselişin tam olarak ne seviyede olacağını söylemek zor.

baskılı ıslak mendil