Fantom Fiyat Tahmini 2025- 2030

Fantom, DeFi dünyasında önemli bir oyuncu olma potansiyeline sahip bir Smart contract kripto para projesidir. Henüz benzerleri ile aynı ligde olmasa da, Fantom son zamanlarda ivme kazanıyor ve bir gün en büyük DEFİ projeleri ile rekabet edebilir.

Fantom sadece başka bir DeFi projesi değildir. Aynı zamanda bir ‘Ethereum Katili’ olarak adlandırılan eksiksiz bir blok zinciri ekosistemi sunmayı amaçlayan bir projedir. Elbette bu, gelişmekte olan akıllı platformların çoğu için geçerlidir, ama Fantom’un bazı etkileyici ölçeklenebilirlik potansiyeli ve hızlı işlem oranları vardır.

Fantom nedir? – Genel Bakış

Fantom, 2018 yılında kurulmuş ve Fantom Vakfı tarafından geliştirilmiştir. İlk görevi, akıllı şehirlere ve Nesnelerin İnterneti’ne uygun bir kripto para birimini geliştirmektir.

Fantom ana ağı Aralık 2019’da yayına girmesine rağmen, ancak temel özelliklerinin birçoğunun tamamen çalışır durumda olması 2020’nin sonunu buldu bu nedenle Fantom, DeFi sahnesinde çok yeni bir proje.

Fantom’un Fiyat Geçmişi

FTM, 2018’de piyasaya çıktı, ancak projenin potansiyeline rağmen, başlangıçta çok az kişiden ilgi gördü. O yıl elde edilen en yüksek token fiyatı yaklaşık 0,02 dolara eşitti.

Fantom 2019’da biraz daha iyi performans gösterse de, fiyatlar genellikle 0,01 dolar altına düştü ve önemli bir fiyat artışı olmadı.

2020’de küçük bir boğa vardı ve FTM’nin fiyatı Ağustos’ta 0,05 dolara ulaştı. Ancak, işleriin düzelmeye başladığında yıl 2021’di.

Fantom’un 2021 yılının ilk boğasında, 0,65 $’a ulaştı, bu oran önceki yılın aynı dönemine göre %6400’ün biraz altında bir artışa denk gelmektedir.

Fantom Gerçekten Bir Ethereum Katili mi?

Görünüşe göre ne zaman yeni bir akıllı blok zinciri ortaya çıksa, hemen ‘Ethereum Katili’ olarak etiketleniyor. Bununla birlikte, FTM’nin Eylül ayındaki dikkat çekici fiyat artışının ardından birçok kripto para yatırımcısı, Fantom’un sonunda dünyanın iki numaralı blok zincirini devirecek ağ olup olmayacağını hakkında soruar sormaya başladı.

FTM’nin kendisi Ethereum’un blok zinciri üzerine kurulmuş olan Lachesis tarafından desteklendiğini hatırlamakta fayda var. Dahası, endüstri Fantom’u bir Ethereum Katili olarak lanse ederken, platformun kendisi kendisini daha çok “Ethereum Yardımcısıdır.’

İlginizi Çekebilir: 2022’de alınabilecek en iyi 10 kripto para birimi

Proje web sitesine göre, Fantom “Ethereum yükünün bir kısmını kendi yüksek performanslı ağına aktarmak” için mükemmel bir şekilde oluşturulmuştur. Ayrıca, merkezi olmayan finans dünyasının sıfır toplamlı bir oyun olmadığına ve aslında “aynı yönde hareket etmenin ve ortak bir hedefi hedeflemenin herkes için bir kazan-kazan çözümü olduğuna” işaret ediyor.

Bununla birlikte, Fantom web sitesi, Ethereum 2.0 üzerinde çalışırken, kendi ağının hazır olduğunu ve bu noktada daha uygun ölçeklendirme çözümü olduğunu kabul ediyor. Dolayısıyla Fantom, sonuçta bir Etheruem Katili olmayabilir.

OKU  Mana coin Nedir? Mana coin Geleceği ve 2023 Fiyat Tahmini

2025 için Fantom Fiyat Tahminleri

Fantom kesinlikle blockchain dünyasında büyük bir güç olacak teknik özelliklere sahip ancak bunun önümüzdeki yıllarda sağlam bir fiyat performansına dönüşmesini bekleyebilir miyiz? FTM için geleceğin neler getirebileceği hakkında daha iyi bir fikir edinmek için birkaç kripto endüstri analistlerine bakabiliriz.

DigitalCoinPrice Fantom’un (FTM) önümüzdeki yıllarda yavaş ama sürekli bir büyüme göreceğini tahmin ediyor. 2022’de kısa bir gerilemenin ardından platform, FTM’nin 2023’te 3,33 dolara ulaşmasını ve 2024’te 4 dolarlık engeli aşmasını bekliyor. 2025’te ise Fantom’un fiyatı için 5,12 dolara ulaşmasını bekliyor.

WalletInvestor ise Fantom’un önümüzdeki yıllardaki fiyat hareketi için daha yüksek fiyat tahminleri yapıyor. Kendi teknik analizine göre, Fantom (FTM), 2023’te 5 doları geçmeden önce 2022’de 4,94 dolara ulaşacağını. 2025’e kadar Fantom’un 14,95 doların üzerinde bir değere sahip olabileceğine inanıyor.

2030 İçin Fantom Fiyat Tahminleri

PricePrediction.net‘e göre 2030 yılı için tahminini sundu. yaptığı analizlerde FTM’nin önümüzdeki birkaç yıl içinde oldukça istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü görüyor. 2030 yılına kadar, Fantom’un  40 doların biraz üzerinde bir ortalama fiyata ulaşacağı iddaa ediyor.

 

baskılı ıslak mendil