Gelir Belgesiz Kredi Çekilir mi?

Kredi ürünleri tercih eden bireylere kredi imkânı sağlayan birçok banka bulunmaktadır. Eğitim, otomobil, ev ve bireysel harcamalar için tercih edilen kredi kartlarını almak o kadar kolay bir şey değildir. Bankalar kredi ihtiyacı olan bireylerden bir takım belgeler istemektedir.

Bunlar; gelir belgesi, sigorta, teminat ya da kefil gösterme olarak sıralanabilir.

Gelir belgesi nedir? Sorusu çok sık sorulan sorula arasındadır. Gelir belgesi; sizin aylık geliriniz tümüdür. Bu kira olabilir, sigorta olabilir vs.

Bunun amacı ise bankanın kredi verirken ödeme garantisi bulundurmasıdır. Aynı zamanda kredi notu yüksek olan bireyler için bu şartlar hafifletilmiş diyebiliriz.

İnsanlar çeşitli ihtiyaçları nedeniyle gelir belgesiz kredi almak için bankalara kredi başvurusu yapmaktalar. Ancak sigorta, teminat ve kefil göstermenin yanı sıra gelir belgesi de bankalar için büyük önem taşımaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Çekilir mi?
Gelir Belgesiz Kredi Çekilir mi

Bu yüzden hemen hemen her banka kredi vermek için gelir belgesi istemektedir. Ancak gelir belgesi olmadan kredi almanın bazı yöntemleri vardır.

Finans Kurumları ve bankalar, kredi çekme talebiyle başvuruda bulunan kredi kartı müşterilerine birtakım koşullar ve şartlar sunmaktadır. Bu koşulların eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi sonucunda talep edilen krediden kişinin ödeme güçlüğüne göre verilebilecek kadarı kredi olarak kullandırılmaktadır.

Güven duygusunun azaldığı bu dönemlerde kefil bulmak oldukça zor olsa da, bankaların gelir belgesiz kredi verme şartları arasından biri kefilinizin olmasıdır.

Diğer şart ise hesabınızda para bulundurmanızdır.

Gelir Belgesiz Kredi Almanın Şartları

Bireyler güven ortamının azaldığı şu günlerde ne yazık ki ne kefil bulabiliyor ne de kefil olabiliyor. Bu nedenle gelir belgesi olmadan kredi almak için başvurduğunuz bankalar kefil olmadan da size kredi imkânı sağlayabilir.

Öncelikle başvurduğunuz bankanın müşterisi iseniz, ödemelerinizi ne sıklıkla yaptığınıza, ödemelerinizi yapıp yapmadığınıza, zamanında ödeme yapmış olup olmadığınıza ve kredi notunuza bakar. Kredi notu zaten sizin nasıl bir müşteri olduğunuzu açıklamaktadır.

Eğer kredi notunuz çok düşük ise şansınız yok denecek kadar azdır.

Başvuru yaptığınız bankanın müşterisi değilseniz, banka yine kredi notunuza bakar. Eğer kredi notunuz yüksek ise size gelir belgeniz olmadan kredi verir. Ancak bu şekilde aldığınız gelir belgesiz kredi faiz oranı olarak normal krediden daha yüksek olmaktadır.

Bu nedenle kredi alırken oldukça dikkat ediniz ve faizler ile vadeleri titizlikle inceleyiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Faiz şartlarının değiştirilmesi ve kredi notunuza bakıldıktan sonra bankalar size kredi vermektedir. Peki, gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileridir?

İşte gelir belgesiz kişilere kredi veren bankalar;

  • Halkbank Kredi
  • İş Bankası Kredi
  • Yapı Kredi Bankası
  • DenizBank
  • ING Bank
  • Finansbank

Yukarıda bulunan bankalar da gelir belgesi olmadan teminat göstermeniz, kefil göstermeniz ya da kredi notunuzun yüksek olması durumunda kişilere kredi vermektedir.

OKU  Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Bu bankalar dilerseniz SMS yolu ile dilerseniz müşteri hizmetleri aracılığıyla, dilerseniz de internet yoluyla başvurmanız mümkündür.

Ancak bu gibi durumlarda en sağlıklı sonucu müşteri hizmetleriyle yüz yüze görüşerek sağlayabilirsiniz.

baskılı ıslak mendil