Banka Kredisi Çekmek için Gerekenler

Yüklü miktarda nakit paraya ihtiyacınız mı var? Ev ya da araba satın almak fakat parasını makul fiyatlı taksitlerle mi ödemek istiyorsunuz? O zaman yapmanız gereken tek şey size en yakın bankaya uğrayarak kredi çekmek için gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığınızı araştırmak. Kredi notu, aylık gelir ya da daha farklı borçlarınızın olup olmaması gibi kriterler bankalardan kredi alıp alamayacağınızı ya da kredi çekebileceğiniz maksimum miktarı belirlemektedir.

Banka Kredisi Çekmek için Gerekenler
Banka Kredisi Çekmek için Gerekenler

Kredi Çekmek için Gereken Evraklar

Kredi çekmek isteyen kişiler, maaş aldıkları bankalardan sadece kimliklerini götürerek kredi çekebilir.

Ancak maaş geliri olmayanlar gelirlerini ya da mal varlıklarını belgeleyerek bankanın istediği evrakları temin etmektedir. Kredi çekerken gerekli evraklar kişiye göre değişmekte olup, önceki banka ilişkilerinizle ilgilidir. İnternet üzerinden temin edilen bir çok belge dışında, ikamet ya da adınıza kayıtlı bir fatura gibi belgelerin bulunması gerekmektedir. Tapu fotokopileri de gelir belgesi sayılabilecek olan evraklardandır.

Maaş bankanız ya da sık kullandığımız banka dışındaki bankalardan kredi taleplerinizde farklı teminatlar ya da belgeler istenebilir.

Kredi Çekmek için Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi çekmek için kredi notunun yüksek, yani 1500 ve üzeri olması gerekir. Ancak bazı durumlarda 1400 puan civarında az riskli grupta yer alan kredi notuna sahip olanlara da kredi verilmektedir.

Kredi notu az riskli olanlara banka şubesi inisiyatif kullanarak kredi verebilir. Bunun nedeni müşterinin daha önceki ödeme alışkanlıkları ve bankada ne kadar işlem yaptığıdır. Bu nedenle çok yüksek miktarlar değil ama makul miktardaki krediler onaylanabilir.

Böyle durumlarda kredi çekmek için, direk şubeyle görüşmeniz uygun olacaktır. Aksi halde başvurunuz reddedilerek kredi notunuz düşebilir.

OKU  Garanti POS Destek Hattı, Garanti Bankası POS Destek Hattı Telefon Numarası

“Banka Kredisi Çekmek için Gerekenler” üzerine bir yorum

 1. Merhaba!

  Mali desteğe mi ihtiyacınız var? dünyanın her yerinde ihtiyacı olan borçlulara her türlü krediyi veriyoruz.

  5.000 – 10.000.000 ABD Doları
  * amaç *% 3 faiz oranı
  * 1-20 yıl arasında ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredinin esnekliği.

  Yardım için lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorumlar kapalı.

baskılı ıslak mendil