İnternetten Tahlil Sonucu Nasıl Öğrenilir?

İnternetten tahlil sonucunu öğrenmek için e-Nabız sistemine giriş yapmalısınız. E-Nabız üzerinden sağlığınızla alakalı pek çok işlemi yapabilirsiniz. Tahlil sonucunu öğrenmenin yanı sıra test sonuçlarını, raporlarınızı ve randevularınızı da görüntüleyebilirsiniz.

İnternetten tahlil sonucunu öğrenmek isteyenler, e-Devlet üzerinden de e-Nabız sistemine ulaşabilir. Sonuçlar çıktıktan sonra hemen sistemde görünmeyebilir. Bu nedenle sağlık kurumu tarafından size verilen saatlerde sorgulama yapmalısınız.

Tahliller, çeşitli hastalıkların tespit edilmesi için yapılır. Aynı zamanda vitamin, mineral ve hormon eksiklikler de yapılacak kan tahlili neticesinde tespit edilir. Kan, idrar ve gaita gibi çeşitli biçimlerde tahlil yapılabilir.

Tahlil yaptırmak için hastaneden randevu alarak hekiminize muayene olmanız gerekir. Ardından hekiminizin uygun görmesi halinde tahliller yapılır. Tahlil sonuçları aynı gün içerisinde çıkabilir ya da bir sonraki iş gününe kalabilir. Sistemden ara sıra sorgulama yaparak sonuçların çıkıp çıkmadığını görebilirsiniz.

E-Nabız sayesinde çocuklarınızın da tahlil sonuçlarını görebilirsiniz. Bu sayede çocuklarınızın sağlık durumunu öğrenebilirsiniz.

Tahlil Sonuçları E-Nabız’a Ne Zaman Düşer?

Tahlil sonuçlarının e-Nabız’da yer alması, genellikle sonuçların çıktığı ana rastlar. Ancak bazı durumlarda sonuçlar daha geç görünebilir. Her hastanenin tahlilleri sonuçlandırma süresi birbirinden farklı olabilir. Özellikle yoğunluğun fazla olduğu yerlerde sonuçlar daha geç çıkabilir.

Tahlil sonuçları eğer 2 gün geçmesine rağmen halen görünmüyorsa sağlık kurumu ile iletişim kurmalısınız. Sonuçlar sistemde göründükten sonra çıktısını da alma şansınız vardır. Bu sayede basılı olarak sonuç belgesini saklayabilirsiniz.

Tahlil sonuçları tüm detaylarıyla e-Nabız üzerinde görünür. Referans aralıklar dışında kalan değerleri ayrı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Tüm sonuçlar sistemde saklanır. Bu sayede geçmiş dönemlerde yaptırdığınız tatillerin neticelerini de görebilirsiniz.

E-Nabız üzerinden aldığınız sonucu farklı bir doktora gösterebilirsiniz. Öte yandan sonuçları saklayarak gerekli durumlarda kullanabilirsiniz. Bazı kurumlar kayıt, başvuru gibi işlemler için sizden bazı tahlilleri yaptırmanızı ister. Bu gibi durumlarda e-Nabız’dan çıktı alarak ilgili yerlere teslim edebilirsiniz.

TAHLİL SONUÇLARINI İNTERNETTEN NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

Tahlil sonuçlarını öğrenmek için enabiz.gov.tr adresine giriş yapmalısınız. Bu adrese giriş yapmak için e-Devlet şifresini kullanabilirsiniz. E-Nabız için bir şifre belirleme şansınız da vardır.

Yukarıda gösterilen ekranda size farklı giriş seçenekleri sunulur. Bu seçenekler arasından uygun olanı tercih edebilirsiniz. Sisteme e-imza ile giriş yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden giriş yapmak istediğinizde aşağıda yer alan ekran ile karşılaşırsınız.

Yukarıdaki ekranda sizden istenen bilgileri vererek sisteme erişim sağlayabilirsiniz. Bu ekranda kimlik numaranızı, e-Devlet şifrenizi yazarak “Giriş Yap” seçeneğine tıklamalısınız. Dilerseniz mobil ve e-imza, internet bankacılığı gibi yöntemler de tercih edebilirsiniz.

OKU  Belediye Çöpçü ve Süpürgeci Ne Kadar Maaş Alır? (GÜNCEL)

Henüz e-Devlet şifresi olmayanlar, PTT’ye başvurarak şifre alabilir. PTT’den geçici şifre aldıktan sonra daha güvenli bir şifre belirleyebilirsiniz. Böylece işlemleriniz daha güvenli bir şekilde gerçekleşir.

E Devlet Üzerinden Tahlil Sonuçlarımı Nasıl Öğrenebilirim?

E-Devlet üzerinden tahlil sonuçlarını öğrenmek için şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapmalısınız. Giriş aşaması bittikten sonra arama alanına e-Nabız yazmalısınız.

Arama alanına “e-Nabız” yazdıktan sonra kişisel sağlık sistemi yazan kısma tıklamalısınız. Bu aşamadan sonra sistem sizi yönlendirme ekranına götürür. Bu ekrandan e-Nabız sistemine giriş yapabilirsiniz.

Yukarıda yer alan ekranda “Uygulamaya Git” kısmına tıkladığınızda, e-Nabız sistemine geçiş yaparsınız. İnternetten tahlil sonucunu öğrenmek size birçok açıdan avantaj sağlar. Özellikle tekrar doktoru görmenizi gerektirecek bir durum yoksa internetten sonuçları öğrenerek zaman kazanabilirsiniz.

E-Devlet sisteminden doğrudan yönlendirme yapılması sayesinde sisteme farklı aracılar üzerinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda e-Devlet mobil uygulamasını da kullanma şansınız vardır. Bunun yerine e-Nabız mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz.

E Nabızdan Tahlil Sonucu Nasıl Alınır?

E-Nabız’dan tahlil sonucu almak için sisteme giriş yapmalı ve ardından ana sayfaya ulaşmalısınız. Sistemin adresi enabiz.gov.tr şeklindedir. Bu adresten e-Devlet şifresi kullanılarak giriş yapılabilir.

Sisteme girdikten sonra ana ekranın sol kısmında bazı semboller bulunur. Bu sembollerden deney tüpü şeklinde olana tıklayarak tahlil neticenizi görebilirsiniz.

Yukarıda görüldüğü gibi tahlillerim kısmı sol tarafta yer alır. Oraya tıkladığınız takdirde karşınıza sonuçlar gelir.

Tahlil sonuçlarını tarihe göre filtreleyebilirsiniz. Aynı zamanda tüm sonuçları ya da normal ve referans dışı olanları görüntüleyebilirsiniz. PDF(Türkçe) yazan yere tıklayarak tahlillerin sonucunun dökümünü alabilirsiniz.

Öğrendiğiniz tahlil sonuçlarına göre doktorunuz size uygun görmesi halinde ilaç yazar. Verilen ilaçları kullanarak bazı değerlerinizin normale dönmesini sağlayabilirsiniz. Bazı değerler referans dışı görünse bile herhangi bir soruna yol açmayabilir. Bu nedenle tahlil sonuçlarınızı mutlaka hekiminize göstermelisiniz.

T.C. Kimlik No İle Tahlil Sonucu Öğrenmek Mümkün mü?

T.C. kimlik no ile tahlil sonucunu öğrenmeniz mümkündür. Tahlil sonucunuzu öğrenmek için e-Nabız sistemini kullanmalısınız. Bu sisteme kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz. E-Devlet şifrenizin yanı sıra elektronik ve mobil imzadan da yararlanmak mümkündür

Kimlik numarasını bilmeden işlemlerinizi yapma şansınız yoktur. İlk etapta enabiz.gov.tr adresine giriş işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu adresten tahlil sonucunu görüntüleyebilirsiniz. Tahlilleriniz, sağlık kurumları tarafından sonuçlandırıldıktan sonra sisteme yansır.

Tahlillerin tamamı aynı anda çıkmayabilir. Tüm sonuçların tamamlanması belirli bir zaman alabilir. Bu nedenle tüm sonuçları öğrenmek için bir sonraki iş gününü beklemenizde fayda vardır.

Çocuklarınız için kimlik numarası ile giriş yapmanıza gerek yoktur. Kendi e-Nabız sisteminizden çocuklarınızın tahlil sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Bunun için üst kısımda yer alan “Çocuklarım” sekmesine tıklamalısınız.

MHRS’den Tahlil Sonuçları Öğrenilir mi?

MHRS’den tahlil sonuçlarının öğrenilmesi mümkün değildir. MHRS, Merkezi Hekim Randevu Sistemi olarak adlandırılır. Buradan sadece randevu işlemlerini yapabilirsiniz. Hastane, aile hekimliği ve aşı için randevularınızı buradan alabilirsiniz.

OKU  E-Devlet’ten Aile Hekimi Sorgulama Nasıl Yapılır?

MHRS yerine doğrudan e-Nabız’a girerek sonuçlara erişebilirsiniz. Bunun için enabiz.gov.tr adresine girmelisiniz. e-Nabız mobil uygulaması üzerinden de sisteme giriş yapabilirsiniz.

Tahlil sonuçlarınızı öğrendikten sonra hekiminize gösterebilirsiniz. Sistem üzerinden çıktı alabildiğiniz için belgenizi ileride doğacak ihtiyaçlar için saklayabilirsiniz. Tahlil sonuçları sistem üzerinde de tarihe göre saklanır. Böylece yazılı döküm almasanız bile eski sonuçlara e-Nabız sisteminden ulaşabilirsiniz.

Tahlil Sonuçları İnternette Ne Zaman Görünür?

Tahlil sonuçları internette açıklandıktan sonra görünmeye başlar. Hastanelerin tahlil sonuçlarını hemen çıkarması mümkün değildir. Genellikle sabah yapılan tahliller öğleden sonra çıkar. Öğleden sonra yapılan tahliller ise bir ertesi güne kalır.

Tahlil sonuçlarının ilgili kurum tarafından açıklaması neticesinde internetten görünmesi de söz konusu olur. İnternet üzerinden sonuçları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Ancak tahlil sonuçlarının her zaman profesyonel bir göz tarafından değerlendirilmesi gerekir.

Tahlilleriniz neticesinde bilinçsiz şekilde ilaç kullanmamalısınız. Kullanmanız gereken ilaçlar hakkında her zaman hekime danışmalısınız. Tahlil sonuçlarını görüntülemek de son derece kolaydır. Bunun için enabiz.gov.tr adresinden işlem yapılması gerekir.

Akıllı telefonunuza e-Nabız mobil uygulamasını indirerek de işlem yapabilirsiniz. Uygulamayı App Store ya da Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Uygulama üzerinden bilgilerinize ulaşmanız çok daha kolay hale gelir. Bilgilerinize eriştikten sonra dökümünü de alma şansınız vardır.

E-Nabız tahlil sonuçlarınızın yanı sıra pek çok bilgiyi gösterir. Görüntülemeler, raporlar, kullanılan ilaçlar gibi bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. İnternetten tahlil sonucu öğrenmek tedavi sürecini daha kolay hale getiren bir olanaktır.

baskılı ıslak mendil