Mana coin Nedir? Mana coin Geleceği ve 2023 Fiyat Tahmini

Son zamanların yükselen coinleri arasında yer alan mana coin, Ethereum tarafından desteklenen bir sanal para birimi. Merkezi olmayan bir yapıya sahip olan Mana coin, kullanıcılarına uygulama ve içerik oluşturarak para kazanma imkanı tanıyor. Peki birçok fırsatı içinde barındıran Mana coin nedir? Gelin birlikte bakalım.

Şu bilgiyi belirtelim ki bu konuda anlattıklarımız yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Yatırımcı, kendi analizine güvenip yatırım yapmalı.

Mana Coin Nedir?

Son zamanların parlayan yıldızlarından bir tanesi olan Mana Coin, Decentraland (Merkeziyetsiz), Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformudur. Bu platformu kullanan kullanıcılar platform üzerinde içerik ve uygulamalar oluşturabilir, deneyimleyebilir ve bunlar üzerinden tabi ki para kazanabilir. Platformun en önemli özelliklerinden bir tanesi son zamanlarda oldukça ilgi odağı haline gelen, sanal gerçekliğinde arazi satın alma ve üzerine inşa etme yeteneğidir.

Bu uygulama üzerinden arazi satın alan kullanıcılar, blok zinciri tabanlı bir parsel defteri üzerinde sanal arazinin mülkiyetini talep ederler.

Mana Coini (Decentraland) Kim kurdu?

Bu yazılım 2015 yılında Decentraland Vakfı tarafından Ariel Meilich ve Esteban Ordano tarafından kurulmuştur.

Bu yazılımın arkasında bulunan ekip 2017 yılında gelecek yıllar için planladıkları yatırımları finanse etmek için 86.206 eter ( o zamanın piyasasına göre yaklaşık 26 milyon dolar) toplayan bir ilk para teklifi (ICO) düzenledi. Ayrıca Vakıf ilk token arzının %20 sini elinde bulundurarak, fikri mülkiyet haklarını elinde tuttu ve Decentraland web sitesinin işletmesini sürdürdü.

Mana Coin
Mana Coin

Mana Coin (Decentraland) Nasıl Satın Alınır?

Yaklaşık 100 farklı kripto para alım satım platformu üzerinden alınabilen mana coin, aynı zamanda takas edilebilme ve satabilme özelliğine sahip.

Tether(USDT), Bitcoin(BTC) ve Ethereum(ETH) gibi büyük kripto para birimleri ile işlem hacmine sahip olan mano coin, KRW ve USD gibi itibari para birimleriyle de satın alınabilmektedir.

Ülkemize baktığımızda ise Mano coin en büyük kripto para borsalarımız olan Btcturk, Paribu ve Bitexen kripto para borsalarında listelenip işlem görmektedir.

Decentraland
Decentraland

Mana Coin Neden Değerli?

Decentraland’ın sanal dünyasında çok önemli bir role sahip olan Mana coin, ekosistemin içindeki işlemler ve yazılımın yönetimine katılmak için kullanılırken ona sahip olan kullanıcıya da ekstra ayrıcalıklar sağlar. Örneğin, Mana coine sahip olan kullanıcılar avatarlarını özelleştirebilirken aynı zamanda diğer kullanıcılarla da etkileşimde bulunarak ve meta veri deposunu keşfederek platformla etkileşime girmesine olanak tanırlar. Bunun yanı sıra Mana Coine sahip olan kullanıcılar, arazi açık arttırmalarında ve sübvansiyonlar üzerinde oy kullanma hakkına sahip olurlar. İşte tüm bunlar göz önüne alındığında Mana coinin ne kadar değerli olduğunu anlayabiliyoruz.

OKU  Bitcoin Ne Zaman Yükselecek? Uzmanların Bitcoin Yorum ve Analizleri

Mana Coin Güvenilir Mi?

Mana coin, şifreleme ve güvenlik işlemleri için dünyanın en büyük kripto para birimlerinden bir tanesi olan Ethereum blok zincirinin altyapısını kullanmaktadır. Bundan dolayı da bu soruya rahatlıkla evet yanıtını verebiliyoruz.

Mana Coinin Geleceği Nasıl?

Mana coin, piyasaya ilk çıktığı yıl içerisinde yüzde sekiz gibi bir oranla büyüme ve enflasyon oranı belirlemişti. Bu yüzden zamanla kademeli olarak bir düşüş yaşadı. Bu durumun en büyük sebebi enflasyon oldu. Günümüzde geldiğimiz noktada ise enflasyon etkisi devre dışı kaldı ve bu da Mana coini geleceği olan bir yatırım aracı haline getirdi.

2023’de Mana Coin Fiyatı Ne Olur?

Yüzden fazla platform üzerinde listelenme ve işlem görme hacmine sahip olan Mana coin, aynı zamanda yüksek oranda likiditeye de sahip bu nedenle yakın gelecekte yukarı yönlü ivme göstermeye devam edecektir.

2025’de Mana Coin Fiyatı Ne Olur?

Sanal sistemlerin giderek gelişim gösterdiği dünyamızda Decentraland sanal dünyasının kullandığı iki coin bulunmaktadır. Bu coinlerden bir tanesi olan Mana coin her geçen gün değerini arttıracak ve yatırımcısına kazandıracaktır. Bazı araştırmalara baktığımızda Mana coinin 2025 yılında 10 dolar bandında olabileceğini görmekteyiz.

2030’da Mana Coin Fiyatı Ne Olur?

Sanal para piyasasına bireysel yatırımların her geçen gün artış gösterdiği günümüze baktığımızda, bu artışın gelecekte de devam edeceğini görebilmekteyiz. Hatta gelecekte bu yatırımların bireysellikle kalmayıp şirket bazında olacağını da biliyoruz. Bundan dolayı üst düzey işlem hacmine sahip olan Mano coinim de bu gelişmelerden olumlu yönde etkilenip değerinin artacağını söyleyebiliriz.

Mana Coin Bulunduğu Borsalar

  • Binance
  • Coinbase Exchange
  • Bithumb
  • io
  • FTX
  • Huobi Global
  • Kraken
  • Coinone

baskılı ıslak mendil