MATIC Coin yorum – Matic coin Geleceği 2023

2021’in ilk yarısı, blockchain’in yeteneklerinin sınırlarını zorlayan yeni projeler Bitcoin ve Ethereum gibi üst düzey belirteçler için bazı ciddi etkileyici fiyat artışları ile kripto para birimi dünyasında heyecan verici bir zaman yaşattı.

Bununla birlikte, kripto para birimi sektörü güçlenmeye devam ettikçe, belirli zorluklar yeniden ortaya çıkmaya devam ediyor – yani, yüksek kullanım ücretleri ve ana tokenler arasında ölçeklenebilirlik eksikliği ile ilgili olanlar.

Polygon bu tür sorunları çözmek için kuruldu. Ethereum tabanlı proje, ağdaki diğer projeler arasındaki noktaları etkin bir şekilde birleştirmeyi ve geliştiricilerin mevcut Ethereum ekosistemleriyle entegre olabilecek yeni blok zincirlerini kolayca oluşturmalarına olanak tanıyan bir çerçeve oluşturmayı amaçlıyor.

Etkili bir şekilde, Polygon, işin bir kısmını temel katmandan protokolüne bağlı ek katmanlara ‘boşaltarak’  ana ağın yükünü alarak Ethereum ölçeklenebilirliğini düzeltmeye çalışır. Ethereum’un saniyede yaklaşık 2,5 işlem işleyebildiğini düşünün. Polygon tarafından kolaylaştırılan Katman 2 ölçeklendirme, potansiyel olarak binlerce işlemin aynı sürede tamamlanmasına izin verebilir.

MATIC Nedir?

Ethereum başlangıcından bu yana sayısız sorunla karşılaştı, bunlardan biri ciddi ağ tıkanıklığıydı. Bu sorunları çözmek için matic kuruldu.

Ethereum için ilk büyük sorunlar, ağ trafiğinin arttığı ve önemli bir yavaşlamaya neden olduğu 2017’deki ünlü kripto balonu sırasında meydana geldi. Sorun, DeFi’nin artan popülaritesi ve verim çiftçiliğinin aşağı yukarı Ethereum blok zincirini durma noktasına getirdiği 2020’nin sonuna doğru yeniden ortaya çıktı.

Bu sorunu çözmek için Hintli geliştiriciler Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal, Anurag Arjun ve Mihailo Bjelic, 2017’de Matic Networks’ü (Poligon’un ilk olarak bilindiği gibi) kurmak için güçlerini birleştirdiler. Fikir, ‘Ethereum’un Blok Zincirlerinin İnterneti’ olarak adlandırdıkları şeyi inşa etmekti. Proje hızla destek kazandı ve ekip kısa süre sonra Polygon olarak yeniden markalaştırdı.

Etkili bir şekilde, Polygon, Ethereum projelerine büyüme alanı sağlayan çok zincirli bir platformdur. Validium Chains ve zk Rollups gibi Ethereum’da halihazırda uygulanmış başka katman-2 çözümleri olsa da, Polygon’un yaptığı, etkili bir şekilde hepsini birbirine bağlayabilen bir altyapı sunmaktır. Bu anlamda bir tür katman-2 toplayıcı olarak görülebilir.

Polygon’un iç işleyişi oldukça karmaşıktır ve bu makalenin kapsamı dışındadır, ancak projenin geliştiricilere Ethereum’un güvenliğini kullanan ancak yavaşlama ve artan kullanım maliyetlerini işlemeden engellenmeyecek protokoller oluşturma şansı sunduğunu söylemek yeterlidir.

MORGANTOWN, WV – 31 DECEMBER 2017: Ethereum or ether coin lying on top of similar golden coins to illustrate cybercurrencies

Ethereum 2.0

Herhangi bir Ethereum meraklısı, Ethereum çok heyecanlı altyapı yükseltmesini tamamladıktan sonra neden bir ölçeklendirme çözümüne ihtiyaç duyulacağını merak ediyor olabilir.

Cevap basit: ölçeklenebilirlik. Ethereum 2.0, platformun blok oluşturma süresini artırabilir ve ücretleri düşürmenin bir yolunu bulabilirken, DeFi’nin ortaya çıkması, Ethereum kullanıcılarının katlanarak büyüyebileceği anlamına gelir  bu, yükseltmesinden bağımsız olarak sonunda Ethereum’u bir kez daha yavaşlatacaktır.

OKU  Contentos (cos) Coin Nedir? Contentos (cos) Coin Yorum, 2025 Fiyat Tahmini

Polygon, bunun olmasını etkili bir şekilde önleyecek uzun vadeli bir çözümdür. Parçalama tekniği Ethereum’un hızını büyük ölçüde artıracak olsa da, ağın sonunda saniyede yüz binlerce hatta milyonlarca işlemi işlemesi için çağrılması makul. Ve bu yüzden yine de 2. katman çözümlerine ihtiyaç duyacaktır.

Peki MATIK Nedir?

MATIC, Poligon ağında kullanılan yardımcı program belirtecidir. Etkili bir şekilde üç kullanımı vardır. İlk olarak, ağdaki yan zincirlerde kullanım için hisse kanıtı mekanizmasının bir parçası olarak kullanılır.

Ayrıca, Polygon ekosistemini iyileştiren projeler için ayrı bir stake mekanizmasını da kolaylaştırır. Bu, geliştiricileri ağı geliştirmek için gereken dApp’leri oluşturmaya teşvik etmenin etkili bir yoludur. Bu mekanizma, daha sonra Poligon altyapısına katkıda bulunan geliştiricilere ödenebilecek olan protokol içi Poligon işlem ücretlerinin bir yüzdesini ayırarak finanse edilir.

Son olarak, MATIC, Poligon ağındaki ücretleri ödemek için de kullanılabilir.

Tokenomik söz konusu olduğunda, şu anda dolaşımda yaklaşık 7,3 milyar MATIC tokeni var ve daha fazlası her ay piyasaya çıkıyor. Toplam arz 10 milyar ile sınırlıdır.

Polygon Fiyat Geçmişi

Polygon’un MATIC’i, büyük borsalarda ilk listelendiğinde neredeyse hiç etki yaratmadı. Aslında, token, alım satımının ilk birkaç ayında bir sentin altında değerlendi ve Ocak 2021’e kadar 0,02 doların altında kaldı.

Ancak o zamandan beri MATIC büyük bir ilgi gördü – bu da etkileyici fiyat hareketlerine yansıdı. Mart ayına kadar token 0,41 dolardan işlem görüyordu ve bu da %3300’ün üzerinde bir fiyat artışına işaret ediyordu. Projenin Ethereum projesi için neler yapabileceğine olan ilgi artmaya başladı ve MATIC’in tekrar harekete geçmesi uzun sürmedi…

Mayıs, Polygon’un tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,62$’a ulaştığını gördü – bu kulağa çok büyük bir rakam gibi gelmeyebilir, ancak yıl ticaretine 0,01$ civarında başladığı düşünülürse, çoğu yatırımcı MATIC’in oldukça etkileyici getiriler sağladığı konusunda hemfikir olacaktır.

Mayıs ayından bu yana kripto piyasası biraz soğudu ve MATIC’in değeri 1,11 dolara düştü. Bununla birlikte, çoğu önde gelen token tarafından düşen fiyatlar görüldü ve görünüşe göre Polygon, 2021 öncesi fiyatına geri dönmekten çok uzakta. Eylül ayında MATIC 1.7$’a yükseldi ve üç ay sonra kripto para 27 Aralık 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.92$’a ulaştı.

İlginizi Çekebilir: Ethereum Classic Yorum – Ethereum Classic Fiyat Tahmini

 2025 İçin MATIC Fiyat Tahminleri

Dolayısıyla, Polygon’un kesinlikle büyük bir potansiyeli var ama gördüğümüz gibi, bu her zaman iyi bir yatırım fırsatı anlamına gelmiyor. MATIC’in değerinden ne beklendiği hakkında bir fikir edinmek için birkaç önde gelen kripto analistine bakmamız gerekiyor.

2025 için , DijitalCoinFiyat Güçlü, kuvvettli bir MATIC var. MATIC’in 2022’nin başlarında 3.40 dolar civarında işlem yapacağını ve önümüzdeki birkaç yıl içinde zemin kazanmaya devam edeceğini tahmin ediyor. 2025 yılına kadar platform, fiyat artışı yıl sonunda Polygon’un 5,91 $ değerinde olmasını bekliyor.

OKU  Gala Fiyat Tahminleri: GALA 2022 Ve Sonrasında Ne Kadar Olacak?

walletinvestor aynı zamanda boğayı işaret ediyor. Teknik analizine göre, Polygon MATIC, 2022’nin sonunda 4,59 dolara kadar çıkabilir. Daha sonra, 2023’ün ilk aylarında Polygon’un 5 dolarlık işarete ulaşması ve ardından kapanış ile yukarı yönlü yörüngenin önümüzdeki yıllarda devam etmesi bekleniyor. 2025 için 10$ işaretediyor.

Tabii ki, bu tahminler oldukça özneldir ve Polygon’a yatırım yapmak için tek motivasyon olarak kullanılmamalıdır, ancak önümüzdeki yıllarda neler bekleyebileceğimiz konusunda kesinlikle olumlu bir tablo çiziyorlar.

 2030 İçin Matic Fiyat Tahminleri

NFT’lerin ortaya çıkması ve DeFi’nin artan popülaritesi ile geçen yıl boyunca blockchain dünyasında ne kadar çok şey olduğunu düşünürsek, uzun vadeli kripto fiyat tahminlerinin oldukça spekülatif olduğu oldukça açıktır.

Ancak, mevcut piyasa duyarlılığı hakkında bir fikir oluşturmanın iyi bir yoludur. Örneğin, DigitalCoinPrice, MATIC’in 2025’in çok ötesinde büyümeye devam edeceğinden emin görünüyor. 2028’de 9 doları geçmeden önce 2026 boyunca 7 doları rahatça aşan bir tahmine sahip. Teoride, 2030’a kadar Polygon token 12 doların üzerinde işlem görebilir.

 

Crypto Research Report adlı bir kripto para araştırma firması, Polygon’un (MATIC) 2025 yılına kadar 5 dolara ve 2030 yılına kadar 12 dolara ulaşmasını bekliyor.

Bir kez daha, bu fiyat tahminleri oldukça inandırıcı olsa da, herhangi bir yatırım stratejisinin temeli olmamalıdır.

baskılı ıslak mendil