Papara Kart Nasıl Alınır? Başvurusu, Şartları

Papara kart almanın şartları en başta bir Papara Kart hesabına sahip olmak şeklindedir. Bu hesabı papara.com üzerinden açabilirsiniz. Paparacard’ın size sunduğu farklı tipte kartlar mevcuttur. Bunlardan kendiniz için uygun gördüğünüzü alabilirsiniz.

Papara Kart almanın şartlarını yerine getirenler şu kart türlerini tercih edebilir:

 • Papara Kart
 • Papara Black Kart
 • Papara Lite Kart
 • Papara Sanal Kart
 • Hayalet Sanal Kart
 • Hediye Kartı
 • Metal Kart

Papara Kart’ı birçok yerden satın alma şansınız vardır. Anlaşmalı satış noktalarının sayısının fazla olması sayesinde karta rahatça ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda uygulama üzerinden de bazı kart türlerini almanız mümkündür. Oldukça avantajlı olan bu alışveriş kartını geçerli tüm iş yerlerinde kullanabilirsiniz.

Papara Kart Nedir?

Papara Kart, ön ödeme özelliğine sahip bir üründür. Bazı özellikleriyle klasik banka kartlarından ayrılan bu ürün, alışverişler sırasında rahatlıkla kullanılır. Bunun için ilk önce kartınıza para yüklemeniz gerekir. Böylece sadece sahip olduğunuz miktarı harcarsınız.

Papara size alışverişleriniz sırasında puan kazandırır. Bu puanları harcayarak alışverişinizin maliyetini düşürebilirsiniz. Papara’nın komisyon ücreti bulunmaz. Papara Kart avantajlarından yararlanmak isteyenler, ilk önce hesabını oluşturmalıdır. Hesap oluşturma işlemleri kartın internet sitesinden ve mobil uygulamadan yapılabilir.

Papara almak için ücret ödemesi yapmanıza gerek kalmaz. Hiçbir ücret ödemeden bu avantajlı ürüne sahip olabilirsiniz. Kart tamamen sizin adınıza çıkarılır. Bu sayede kullanım hakkı da sadece size ait olur. Harcamalarınıza göre para yükleyerek kartınızla alışveriş yapabilirsiniz. Çok sayıda yerde geçerli olan bu kart size alışverişlerinizde kolaylık sağlar.

PAPARA KART NEREDEN ALINIR?

Papara Kart almak için anlaşmalı noktalara başvurabilirsiniz. Bunun yanı sıra internet sitesi ve mobil uygulama üzerinden de kart alımı yapabilirsiniz. Anlaşmalı noktalarda sadece Papara Lite Kart adlı ürün satılır. Bu anlaşmalı noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • CarrefourSA
 • İstegelsin
 • Teknosa
 • Trendyol
 • N11.com
 • Hepsiburada
 • D&R
 • Kigeda

Yukarıda sıralanan satış noktalarından Papara Kart alımı yapabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bir diğer yol papara.com adresinden başvurunuzu yapmaktır.

Papara internet sitesine girdikten sonra sağ kısımda yer alan “Papara Hesabı Aç” seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra aşağıda bulunan ekran ile karşılaşırsınız.

Yukarıdaki ekrandan hesap oluşturmak için ilk adımları tamamlamalısınız. Dilerseniz mail ya da Facebook hesabınızla da sisteme giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra yönergeleri izleyerek hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Papara Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Papara Kart başvurusu yapmak için mobil uygulamayı da kullanabilirsiniz.

Telefonunuzun uygulama indirme kısmına gelerek oradan yükleme işlemlerini yapmalısınız. Uygulama yükleme alanında bulunan arama motoruna “Papara” yazmalısınız. Ardından karşınıza karta ait uygulama çıkar. Bu ekranda “Yükle” yazan kısma tıklayarak Papara uygulamasını indirebilirsiniz.

OKU  İnternetten Kimlik Randevusu Nasıl Alınır?

Uygulamayı indirdikten sonra “Hesap Aç” yazan kısımdan gerekli adımları takip ederseniz hesabınız oluşturulur. Hesap açılış işlemleri tamamlandıktan sonra kartınız genellikle bir hafta sonra size ulaştırılır.

Sözleşme ve diğer evraklar da kart ile birlikte gönderilir. Kartınızı teslim alırken bu evrakları da imzalamanız gerekir. Bu nedenle sizin dışınızda herhangi birinin kartı teslim alması mümkün değildir. Kurye firması ile iletişime geçerek kartın size en uygun tarihte ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Papara Kartı Kimler Alabilir?

Papara Kartı alabilmek için yaş sınırı 13’tür. 13 yaşından küçük olanların bu kartı alması mümkün değildir. Kartın 13 yaşından itibaren kullanılabilir olması özellikle öğrenciler için avantaj sağlar. Öğrenciler bu kartı alarak eğitim hayatlarına ilişkin ihtiyaçlarını karşılayabilir.

13 ve 18 yaş arasındaki Papara kullanıcıların bazı işlemlerinde sınırlamalar vardır. Bu yaş sınırları arasında olan kullanıcıların transfer tutarı en fazla 1250 TL olabilir. Bunun dışında herhangi bir sınırlama yoktur.

Papara Kart almanın şartlarını yerine getirenler, pek çok avantajdan yararlanır. Bunlardan biri günün her saatinde ücretsiz para gönderimidir. Bir diğer avantaj ise herhangi borç söz konusu olmadan harcama yapmaktır. Bu harcamalar size kazanç da sağlar. Papara size harcamalarınıza karşılık puan kazandırır.

Papara Kart İle Hangi İşlemler Yapılabilir?

Papara Kart ile yapılabilecek işlemler oldukça çeşitlidir. Bu kartın en önemli özelliği borçlanma durumunun olmamasıdır. Harcamalarını mobil uygulama ve internet sitesi üzerinden kolaylıkla takip edebilme şansınız vardır. Karta ilişkin sizden herhangi bir ücret tahsil edilmez.

Akbank ATM’lerini kullanarak para çekme ve yatırma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Papara Black Kart’ı olanlar tüm ATM’leri kullanabilir. Faturalarınızı Papara üzerinden takip edebilir ve geç ödeme gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz. Kesilen faturanızı anında öğrenebilir ve son ödeme tarihi gelmeden yatırabilirsiniz.

Papara üzerinden birikim oluşturma şansınız da vardır. Bir birikim hesabı açarak yatırımlarınızı takip edebilirsiniz. Ödemelerde QR kodu da kullanabilirsiniz. Bu sayede mağazalarda ödemelerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Papara Kart’ın sigorta fırsatları da vardır. Deprem, cep telefonu, seyahat vb. durumlar için Papara’dan sigorta teklifleri alabilirsiniz. Papara Kart ile yapabileceğiniz diğer işlemler şu şekilde sıralanabilir:

 • ATM’den para çekme ve yatırma
 • Banka havalesi yapma
 • Banka havalesi ile gelen parayı çekme
 • ATM’leri kullanarak kartsız işlemler menüsünden para yatırma
 • Carrefour, Teknosa mağazaları üzerinden para yatırma
 • PTT şubelerinden para yatırma
 • Banka ya da kredi kartı ile yatırma

Yapılacak işlemlerin bazıları ücrete tabi olabilir. PTT şubelerinden para yatırma işlemlerinde %1 komisyon alınır. Banka ve kredi kartından para yatırıldığı takdirde %2 komisyon alınır. Aylık para transferiniz 5000 TL’yi geçerse %3,40 tutarında komisyon alınır.

Papara Kart Kaç TL’dir?

Papara kart ücreti yoktur. Bu sayede istediğiniz seçeneği kolayca alabilirsiniz. Papara kart seçeneklerinin her birinin ayrı ayrı özellikleri bulunur. Bu özellikleri kullanarak alışveriş yapabilir ya da günlük bankacılık işlemlerini halledebilirsiniz.

OKU  Radyoterapi Teknikeri Ne Kadar Maaş Alır? (GÜNCEL)

Kartınızı teslim aldıktan sonra mobil uygulama ya da internet sitesi üzerinden işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Böylece şubeye gitmenize gerek kalmaz. Kartın 18 yaş altı kullanıcılara da hitap etmesi sayesinde ebeveynler çocuklarının harcamaların kontrol edebilir. Çocuğunuza Papara hesabı açarak harcamalarını nereye yaptığınızı kontrol edebilirsiniz.

Papara, nakit hediyeler sunması yönüyle de avantajlıdır. Hediyeler kazandığınız takdirde alışverişlerinizde indirimlerden yararlanabilirsiniz. Teknosa, Carrefour gibi mağazalardan indirimli alışveriş yapabilirsiniz.

Papara Black Card Nereden Alınır?

Papara Black Kart başvurusunu internet sitesi ya da mobil uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Black Kart’ın diğer Papara ürünlerinden farklılaşan özellikleri vardır. Bu kart daha yüksek işlem limitlerine sahiptir. Böylece kartınıza daha çok para yatırabilir ve daha fazla işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Papara Black Kart almak için öncelikle hesap açma adımını tamamlamalısınız. Bu adımdan sonra “Yeni kart ekle” kısmından Black Kart tercih etmelisiniz. Başvuru aşaması tamamlandıktan sonra kartınız AGT Kurye aracılığıyla size ulaştırılır. Kart elinize ulaştıktan sonra hesabınıza tanımlamalısınız.

Papara Cashback Nedir?

Papara Cashback harcamalarınızdan para kazanmanızı sağlayan bir sistemdir. İşleme göre kazanabileceğiniz Cashback miktarı değişiklik gösterir. Kazandığın tutarları hemen harcayabilirsiniz. Bunun yerine ay sonu geldiğinde toplu kullanım hakkınız da vardır.

Ay sonunda Cashback tutarını kullanmak isterseniz internet sitesinden Hesabım kısmına giriş yapmalısınız. Ardından Ayarlarım, Cashback Ayarları ve Ay Sonunda Al seçeneğine tıklamalısınız.

Papara Kart almanın şartlarını taşıyorsanız hemen başvurunuzu yaparak Cashback avantajlarından yararlanabilirsiniz.

baskılı ıslak mendil