Ravencoin Nedir? Ravencoin Ne Kadar?

Ravencoin, Bruce Fenton liderliğinde başlatılarak geliştirilen ve adını ünlü yazar George R.R. Martin’in kaleme aldığı ‘Buz ve Ateşin Şarkısı’ (A Song of Ice and Fire) kitabında yer alan posta kuşları (kuzgun) sisteminden esinlenerek almıştır. Kullanıcıların dijital varlıklarını blok zincire entegre etmelerini sağlar.

2017 yılında yapılan bir tanıtımda Game of Thrones dizisine de atıfta bulunarak projeyle ilgili şu ifadelere yer verilmiştir:

Westeros’ta kuzgunlar, gerçeğin beyanlarını taşıyan haberciler olarak geçmektedir. Ravencoin, kimin hangi dijital varlıklara sahip olduğuna dair doğru beyanları taşımak için tasarlanmıştır ve kullanım durumuna özel bir blok zincirdir.

Ravencoin, dünyanın her yerinde bulunan kişilere anında ödeme yapılmasını sağlamak için tasarlanan açık kaynaklı bir projedir. Projenin amacı, token gibi dijital varlıkların bir yatırımcıdan diğerine transferi için özel olarak tasarlanmış bir blok zinciri oluşturmaktır.

Varlık, Bitcoin hard fork’u kullanılarak geliştirildiği için ERC-20 protokollerine alternatif olarak çıkmıştır. BTC ile benzer bir sisteme sahip olmasına rağmen farklı bir hash algoritması bulunur. Bitcoin, SHA-256 hash algoritmasını uygularken, Ravencoin X16R algoritmasını kullandığı için ASIC madenciliğine izin vermez.

Coin fiyatlarına göre 91. sırada yer alan RVN, Binance, Bybit, OKX, MEXC, Huobi gibi diğer büyük borsalardan ulaşabilir ve alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ravencoin (RVN) Projesi

Projedeki ilk X16R algoritması, karma algoritmaların sırasını sürekli olarak bozarak bu sorunun üstesinden gelmeyi amaçlıyordu – X15 ve SHA512’de aynı algoritmalar kullanılıyordu. Ancak bunların sıralaması önceki bloğun karma değerine göre değiştirilerek X16R ASIC’ler için ekonomik olarak uygun hale getirilmiş oldu.

Sonunda topluluk, RVN’in haksız dağıtımını azaltmak için yeni algoritmalar uygulamaya karar verdi. Topluluk, ASIC madenci ekipmanının tezgah üstü tüketici sınıfı ekipmana kıyasla potansiyel verimlilik çalışmalarını azaltmak için bugüne kadar iki algoritma forku gerçekleştirdi. Bu nedenle RVN için haksız madenciliğin önüne geçilmiş oldu.

RVN madenciliğine değinecek olursak, başlamak için önce resmi sitesinden bir cüzdan ve RVN’nizin ödenebileceği bir cüzdan adresi oluşturmanız gerekir. Ardından, bir madencilik havuzu seçmeniz gerekmektedir.

Eğer Ravencoin madenciliği yapmak istiyorsanız resmi web sitesi üzerinden kalan tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Ravencoin (RVN) Geleceği

Proof of Work (PoW) alanında RVN, en iyi perspektife sahip olduğu düşünülen dictate.ms varlıklardan biridir. 2021’de kripto para 8 kat artış gösterdi. Peki RVN’i bu kadar değerli yapan nedir ve fiyat tahminleri nelerdir?

FVN’nin asıl hedefi varlık oluşturma, yönetim ve transferini küresel ölçüde kolaylaştırmaktır.

RVN blok zincirinde, herkes belirli bir amaç için özelleştirilmiş bir token yaratabilir. Yaratılan bu dijital varlıklar yardımcı program, güvenlik, oyun varlıkları veya NFT’ler olabilir. Geliştiriciler isterdikleri takdirde bu varlıkları adlandırabilir, tedariklerini sınırlayabilir ve diğer özellikleri belirleyebilir.

RVN fiyat tahminlerine değinecek olursak, ekonomistler 2022 sonrası için oldukça iyimser. Digital Coin Price, Şubat 2023’te RVN’nin 0.089 dolar olmasını bekliyor.

OKU  Spore Finance (SPORE) Nasıl Satın Alınır
baskılı ıslak mendil