Taksitli Nakit Avans Nedir?

Kredi kartından nakit avans çekmek oldukça maliyetlidir. Yüksek faiz oranları olan bu işlem, bankaların sağladığı kolaylık sayesinde taksitli nakit avansı, kredi gibi kullanma yolunu ortaya çıkartmıştır. Yani kredi kartınızdan örneğin 3 bin lira çekerek, bu parayı 9 aya varan vadelerle çekme imkanınız olmasına yol açmaktadır.

Bir çok kişi nakit ihtiyacını bu yolla karşılasa da yine yüksek faiz ödenmesi gereken bir durumdur. Kredi kartından taksitli nakit avans işlemi 9 ay vade olduğu için sıkıntı geri ödemelerde yaşanabilir. Bu nedenle geri ödeme sürecini doğru bir şekilde analiz etmek gerekmektedir. Kredi kartından avans çekme işlemi, bir çok kişi için risklidir ve bunun yerine kredi çekmeyi tercih ederler. Ancak geri ödeme konusunda sıkıntı olmayacağını düşünen kişiler, bu sayede nakit ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilirler.

Taksitli Nakit Avans Nedir?
Taksitli Nakit Avans Nedir?

Kredi Kartı Taksit Sayısı
Kredi kartlarında 12 aya varan taksitler bir kaç yıl önce ortadan kalkmıştı. Kredi kartının taksitli alışveriş yapması sayesinde bir çok insan dilediği ürünü alabiliyordu. Ancak son zamanlarda ödenmeyen borçlar, bu sayının 9’a inmesine neden olmuştur.

Tüketicileri daha zor suruma sokan ve tepkiyle karşılaşılan durumdan esnaf da etkilendiği için, bir çok çalışma yapılarak sadece mobilya ve beyaz eşya sektöründe uygulama geri gelerek, 12 taksitle ödeme kolaylığı sağlanmıştır.

Kredi Kartı Borcu Nereye Yatırılır?

Kredi kartı borcunuzu ödemek için, banka şubesine giderek ödeme imkanınız vardır. Ancak bir çok kişi artık bu yöntemi tercih etmez. Daha kısa süren ve daha zahmetsiz olan internet bankacılığından ödemelerin yapılması tercih edilmektedir. Hesaba otomatik ödeme talimatı verilerek kredi kartı son ödeme gününde hesaptan otomatik ödeme yapılmaktadır. Ayrıca, ATM ve başka banka hesabından EFT yaparak da kredi kartını her yerden ödemeniz mümkün olmaktadır.

OKU  Kredi Notu Yükseltmek İçin Öneriler
baskılı ıslak mendil