Tron Coin Nedir? Tron Coin Yorum, 2025 Fiyat Tahmini

Tron coin nedir? Hangi borsalarda var? Piyasalarda son durumu ne? Gelecekte ne olacak? Bu gibi soruların cevabı için sizleri konuya davet ediyoruz.

Günümüzün en popüler borsaları arasında bizlerin karşısına çıkan kripto para borsaları, bazı insanlar için önemli bir yer tutuyor. Bazıları bu borsalardan yüklü miktarda gelir elde etmek adına çalışmalar yaparken bazıları uzun vadeli düşünerek geleceğe yatırım yapmayı tercih ediyor. TRX de yatırım yapmak isteyenler için popüler bir kripto para birimi olarak yer alıyor. Bu konuda anlattıklarımızın yatırım tavsiyesi olmadığını ifade ederek konuya giriş yapalım.

Tron coin Nedir?

TRX, webin merkezî olmamasını savunan bir yapı olarak kurulan ve bu amaç doğrultusunda çeşitli işler gerçekleştiren bir kripto para birimi. Kendi ekosistemine sahip olan bu ağ, pek çok cüzdan ve uygulama ile birlikte çalışıyor. Samsung, BitTorrent ve APENFT gibi partnerlere sahip olan kripto para platformunun Opera ile de iş birliği içerisinde olduğunu dile getirelim. Mümkün oldukça en iyi hizmeti sunmaya gayret eden firma, ağın özelliklerinden şu şekilde söz ediyor:

 • Yüksek verimlilik elde etmek için gerekli iyileştirmeler yapılıyor. Bununla birlikte ağ, bitcoin ve ethereumdan bile daha hızlı çalışıyor.
 • Akıllı sözleşme desteğine sahip olan bu ağ, uygulamalar ile birlikte uyumlu bir şekilde çalışabiliyor.
 • Güvenli bir ağ yapısı, kullanılabilirlik oranının yüksek olması ve merkezî olarak yer almaması ile birlikte sistem, ödül dağıtım mekanizmasına da sahip.

Tron coin Tarihi

Bu ağ, ilk olarak 2017 yılının Temmuz ayında bizlerin karşısına çıkmış bulundu. Bu süreçten sonra aktif bir şekilde kullanılmaya başlanan ve kullanıcıların merkez olduğu bu platform, hızlı bir şekilde büyümeye devam etti. Java ile geliştirilmiş olan TRX, açık kaynaklı bir şekilde insanlarla buluşuyor. Akıllı sözleşmeleri desteklemesiyle de bilinen bu ağın geliştiricisinin Justin Sun olduğunu açıklayalım. Ayrıca bu ağ, TRON-Foundation Ltd. şirketine bağlı.

trx
trx

Bu para biriminin muazzam bir yükselişi bizlerin karşısına çıkıyor. Kripto para birimi her ne kadar düşük değere sahip olsa da şu bilinmeli ki düşük değerli kripto para birimleri eğer popüler ise daha çok yükselme şansı bulunabiliyor. Örneğin 10 cent olan bir para birimi bir anda 1 doların üzerine çıkabilirken 50.000 dolar olan para birimi 500.000 dolara kısa sürede çıkamayabilir. Yani değeri düşük olan daha hızlı artışa geçebiliyor.

Kripto para birimi Tron, 2017 yılının sonuna doğru 0,001 dolar değerine sahipti. O dönemde kripto para birimine sahip olanlar gelecekte TRX’in nasıl bir yükselişe ev sahipliği yapacağından henüz habersizdi. 2018 yılının başında keskin bir artışa ev sahipliği yapan TRX, bir anda 0,22 dolara ulaştı. Yani coin, kısa sürede yaklaşık olarak 40 kat artmış oldu. Bu yükselişin ardından büyük bir düşüş sergileyen kripto para birimi yaklaşık olarak 0,05 dolar seviyesinde yer aldı. 2021 yılından sonra tekrardan yükselen coin, 0,15 doların üzerine çıkabise de günümüzde daha düşük bir değere sahip.

OKU  JASMY Coin Nedir? JASMY Coin Geleceği ve 2025 Fiyat Tahmini

Tron Coinin Sembolü ve Piyasa Durumu

Coinin sembolünü incelediğimizde 3 boyutlu bir şekil bizleri karşılıyor. TRX’in piyasa durumuna baktığımızda ise değerinin güncel olarak 0,06 dolar olduğu görülüyor. Coinin piyasa değeri 6.3 milyar dolar olarak yer alırken piyasada dolaşan arz şu anda 92 milyarın üzerinde. Son 24 saatlik hacim ise 635 milyon dolar olarak bulunuyor olmakta.

Tron coin
Tron coin

Tron coin Bulunduğu Borsalar

Kripto para birimi Tron, pek çok borsada bizlerle buluşuyor. Bu borsalardan bazılarını şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Binance
 • Huobi Global
 • FTX
 • io
 • KuCoin
 • Bithumb
 • Poloniex
 • Coinone
 • Bitfinex
 • Kraken

Tron coin Geleceği

TRX’in geleceği her ne kadar parlak görünse de yine de bu konuda kesin bir bilgi vermek doğru olmaz. Analiz yaptığımızda özellikle dikkat çeken kısım kripto para birimi için fazlasıyla coin basılması oluyor. 92.4 milyar TRX, oldukça fazla olduğu için coinin değeri düşük bir seviyede yer alıyor. Bitcoinin maksimum arzının 21 milyon olduğu düşünüldüğünde aradaki fark daha iyi anlaşılabiliyor. Eğer gelecekte coin yakma işlemi gerçekleşirse TRX, ciddi anlamda değer kazanabilir. Bunun dışında boğa sezonunda değer artışı görülebilir.

baskılı ıslak mendil