Unifi Protocol DAO Nedir? Unifi Protocol DAO Yorum, 2025 Fiyat Tahmini

Dünya üzerinde pek çok kripto para birimi bulunuyor. Dijital ortamda yer alan bu tokenlerden birisi olan Unifi Protocol DAO hakkında bilinmesi gerekenler var.

Bilgisayar ve internet teknolojilerinin gelişmesiyle beraber kullanıcılar, farklı alanlara yatırım yapmaya başladı ve bu şekilde kazançlarını arttırmaya çalıştı. Bu yöntemlerden birisi olarak sizlere kripto para borsasını gösterebiliriz. Kripto para birimleri, 2000’li yılların ilerleyen dönemlerinde etkisini göstererek bugünlere kadar gelmiş bulundu. Bazıları, bu para birimleriyle birlikte zengin olma hayali kurabilir. Bu konuda anlatacaklarımızın yatırım tavsiyesi olmadığını belirterek hemen konuya geçiş yapalım.

Unifi Protocol DAO Nedir?

Kısaltması UNFI olan bu para birimi, kripto para borsasında etkili performans gösteren tokenlerden birisi olarak bizleri karşılıyor. En değerli kripto para birimleri arasında 486. sırada yer alan UNFI, bu zamana kadar bazı yatırımcılarına zarar ettirse de bazılarına kâr sağlayarak insanların kazanç elde etmesine imkan tanıdı. En düşük 2 dolara yakın bir seviyede bulunan ve en yüksek 41 doları aşan Unifi Protocol DAO, son dönemlerde yükseliş eğilimine girmiş durumda. Bu da yatırımcılarını memnun eden bir gelişme.

Unifi Protocol DAO
Unifi Protocol DAO

Unifi Protocol DAO’nın Tarihi

Kripto para birimi hakkında bilinmesi gereken bir diğer konu başlığı paranın tarihe göre değeri olmakta. Piyasadaki değeri hızlı bir değişime uğrayan UNFI’nin genel performansı incelendiğinde başlangıçta ciddi oranda artış yaşadığı, özellikle 2021 yılının ilk boğa sezonunda uçuşa geçtiği fakat ikinci boğa sezonunda pek etkili olmadığı görülüyor. Buna rağmen son dönemlerde kripto para biriminde bir yükseliş hakimiyeti bulunuyor.

Tokenin 2020 yılının son dönemlerinde 3 doların üzerinde bulunduğu görülüyor. 2021 yılına doğru 15 dolara yaklaşarak yaklaşık 5 kat artış ile karşılaşan coin, bir süre sonra düşüşe geçerek 8 doların altına geriledi fakat bu durum kısa sürdü. Ardından boğa döneminin de gelmesiyle 40 doların üzerine rahatlıkla çıkan Unifi Protocol DAO, pek çok yatırımcısına kat kat gelir sağlamış bulundu. Bu seviyeden sonra kademeli bir düşüş yatırımcıları bekliyor olacaktı.

Temmuz ayının ilerleyen günlerine kadar düşüş ile karşılaşan kripto para birimi, 5 doları gördükten sonra tekrardan artış yaşasa da ilk dönemdeki kadar artmadı ve zayıf bir şekilde yükseldi. Kripto para birimi UNFI, sonbahar döneminde 15 dolara yaklaştıktan sonra 2022 yılının başı da dahil olmak üzere düşüş trendine girmiş bulundu. Yakın zamanda 1,5 dolara kadar gerileme ile karşılaşan token, ardından büyük bir artış ile 18 doların üzerine çıktı ve 5 dolar seviyelerine geriledi. Son zamanlarda kripto para biriminin değer yükselişi içerisinde olduğu görülüyor.

Unifi Protocol DAO Sembolü ve Piyasa Durumu

Kripto para biriminin sembolü iki dairenin birbirinin içerisinden geçmesi şeklinde yer alırken tokenin güncel fiyatı 7 doların üzerinde yer alıyor. Toplam arz 8.6 milyon olan token için en yüksek basım 10 milyon olarak belirlenmiş durumda. Bitcoinin 21 milyon olarak belirlendiği düşünüldüğünde bu coinin ciddi oranda değer arttırabileceği de tahminler arasında yer alıyor. 4.4 milyon tokenin dolaşımda bulunduğu UNFI için güncel piyasa değeri 31.5 milyon dolar olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Toplam arz ile birlikte değer 70.4 milyon dolar olmakta. Son 24 saatlik hacim ise 57.5 milyon dolar olarak bizlerle buluşuyor.

OKU  Terra Classic (LUNC) Nedir?

Bu konuda bilinmesi gereken bir diğer şey cüzdanlar hakkında olmakta. Şu anda toplam 1.911 cüzdanın yer aldığını açıklamak istiyoruz. Son 24 saatte 64 adres aktif olurken ilk 10 yatırımcı, paranın %86,95’ine sahip. İlk 100 yatırımcı ise %99,24’lük kısmı elinde bulunduruyor. Tokene sahip olan en zengin kişi ise tokenlerin %41,59’unu cüzdanında barındırıyor.

unfi coin
unfi coin

Unifi Protocol DAO Coinin Bulunduğu Borsalar

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • io
 • KuCoin
 • Huobi Global
 • Kraken
 • Poloniex
 • Phemex
 • MEXC
 • Tokocrypto
 • com Exchange
 • Pancake Swap
 • Biconomy Exchange
 • WhiteBIT
 • Bitrue
 • CoinEx

Unifi Protocol DAO Geleceği

UNFI hakkında en çok sorulan sorulardan birisi tokenin geleceği oluyor. Unifi Protocol DAO hakkında şunu ifade edebiliriz ki uzmanlar, tokenin gelecekte ciddi bir değer kazanacağını seziyor. Çünkü hem maksimum arzın düşük olması hem de kripto para biriminin değerini rahatlıkla arttırması bunu mümkün kılabilir.